alt

رستوران های ونکوور

معرفی بهترین رستوران های شهر ونکوور

ونکوور ( Vancouver)  یک شهر ساحلی و بندرگاهی مهم در کانادا است که در منطقه لوئر مین‌لند در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. براساس آخرین سرشماری‌های معتبر توسط اداره آمار کانادا در سال ۲۰۱۶، ونکوور پرجمعیت‌ترین شهر استان بریتیش کلمبیا می باشد. جمعیت شهر ونکوور بیشترین تراکم جمعیت در کشور کانادا و چهارمین در آمریکای شمالی، بعد از نیویورک سیتی، سانفرانسیسکو و مکزیکو سیتی به‌شمار می‌رود. این کلان‌ شهر یکی از متنوع‌ ترین گوناگونی و گستردگیِ زبانی و نژادی در کانادا را دارا است. این شهر به احترام جورج ونکوور، ناخدای بریتانیایی ونکوور نام گرفت. این ناخدا بخش‌های داخلیِ خلیج بورارد را در سال ۱۷۹۲ کشف کرد و به بسیاری از این بخش‌ها و مکان‌ها نام بریتانیایی داد.
ونکوور همواره به عنوان یکی از پنج شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی انتخاب شده‌است و مجله اکونومیست برای پنج سال متوالی ونکوور را در در صدرِ فهرستِ زیست پذیرترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی، بهترین شهر دنیا برای سکونت انتخاب کرده است.
ونکوور یکی از گرم‌ترین شهرهای کانادا در زمستان است. آب‌وهوای ونکوور بر اساس استانداردهای کانادایی معتدل است و در دستهٔ اقلیم اقیانوسی یا ساحل دریایی غربی قرار می‌گیرد. ونکوور همچنین یکی از پرباران‌ترین شهرهای کاناداست.
سفره ایرانی از سال های دور تا امروز نماد بركت و سادگی بوده و به عنوان یك گنجینه كم نظیر تاكنون مغفول مانده است كه در صورت ترویج و احیای هدفمند می تواند در توسعه اقتصادی و صنعت گردشگری  هر كشور تاثیرگذار باشد. 
صاحب نظران عادات غذایی را به عنوان كلیتی پیچیده از فعالیت های آشپزی، تمایل ها و تنفرها، آگاهی جمعی، اعتقادات، تابوها، موهومات وابسته با تولید، تهیه و مصرف غذا و در یك كلام یك مفهوم فرهنگی بزرگ می نگرند. 
گردشگری فقط مختص دیدن یک مکان طبیعی، تاریخی و استفاده از تفریحات آن نیست. خیلی ها به یک شهر یا کشور سفر می کنند فقط به این دلیل که بتوانند غذای آن منطقه را امتحان کنند. این گردشگری در سرتا سر دنیا، یکی از انواع جذاب و پر طرفدار است و مدتی است در ایران هم طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. در زیر به معرفی برخی از بهترین رستوران های شهر ونکوور می پردازیم.

1-    Botanist

فضای این رستوران بسیار زیبا و لوکس بوده و در هتل فیرمونت (Fairmont Hotel) قرار دارد. سرآشپز این رستوران آقای هکتور لگونا (Hector Laguna) می باشد و منوی تهیه شده توسط ایشان تنوع در آشپزی و گیاه شناسی را در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام تولید شده مواد اولیه ارگانیک از ریشه و خاک آن منطقه را برای مشتریان خود به تصویر می کشد. قسمت اعظم منوی این رستوران را غذای دریایی در بر گرفته و برای علاقه مندان به غذای دریایی این رستوران حتما پیشنهاد می شود . در وسط سالن نان به صورت تازه پخت می گردد که شما می توانید آن را با غذای خود میل نمایید و یا آن را به خانه ببرید. صدای دلنواز پیانو همراه با موسیقی زنده در این رستوران ، فضا را برای افراد بسیار مطلوب و دوست داشتنی تر می نماید.
موقعیت مکانی : در خیابان 1038 کانادا پی ال  (1038 Canada Pl ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است . 
ساعت سرویس دهی صبحانه در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 7 صبح الی 11 صبح و در بقیه ایام هفته از ساعت 6:30 صبح الی 10:30 صبح می یاشد. ساعت سرو برانچ (میان وعده ای بین صبحانه و ناهار) فقط در روزهای شنبه و یکشنبه و روزهای تعطیل از ساعت  11 صبح الی 2 ظهر و تایم ناهار در روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت 11:30 الی 2 ظهر و زمان صرف شام همه روزه از ساعت 5:30 الی 10 شب می باشد. بار این رستوران از ساعت 11 صبح آماده سرویس دهی به مشتریان خود می باشد. 
شماره تماس جهت رزرو: 604-695-5500
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : https://www.botanistrestaurant.com

بهترین رستوران های ونکوور

 

2-    Hawksworth

این رستوران در هتل رزوود جورجیا (Rosewood Hotel Georgia) شهر ونکوور قرار دارد و بدون شک یکی از رستوران های فریبنده و پر زرق و برق شهر محسوب می گردد و مکانی مناسب برای جشن گرفتن و یا مناسبت خاصی برای شما می باشد. دکور فوق العاده این رستوران همراه با سرویس دهی عالی و منوی آن کمی الهام گرفته شده از غذاهای آسیایی ، حس چشایی شما را به چالش می کشد. سر آشپز این رستوران آقای دیوید هاکس ورت (David Hawksworth) می باشد که نام این رستوران نیز بر گرفته از اسم ایشان است.
پارکینگ این رستوران به صورت ولت پارکینگ بوده و بهتر است برای رفتن به این رستوران ، لباس رسمی بپوشید.
موقعیت مکانی : در خیابان 801 جورجیای غربی  (801 W Georgia St ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت سرویس دهی صبحانه همه روزه  از ساعت 7 صبح الی 10:30  صبح می یاشد. ساعت سرو برانچ (میان وعده ای بین صبحانه و ناهار) فقط در روزهای شنبه و یکشنبه و روزهای تعطیل از ساعت  10:30 صبح الی 2 ظهر و تایم ناهار در روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت 11:30 الی 2 ظهر و زمان صرف شام در روزهای جمعه و شنبه  از ساعت 5 عصر الی 11 شب و در روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت 5 عصر الی 10:30 شب می باشد. 
شماره تماس جهت رزرو: 7000-673-604
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : https://hawksworthrestaurant.com/

3-    Miku

این رستوران به صورت سوشی بار و غذای دریایی کشور ژاپن بوده و با داشتن ایوانی با چشم اندازی رو به آب فضای غذا خوردن را برای شما دلپذیرتر می کند. برای رزرو افراد بالای 7 نفر حتما از قبل باید با رستوران تماس گرفته شود و 18% پیش پرداخت به رستوران واریز گردد و افراد بالای 13 نفر می توانند از طریق سایت این رستوران جای خود را از قبل رزرو نمایند . 
موقعیت مکانی : در خیابان  200 گرنویل  (200 Granville St  ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است .
ساعت سرویس دهی در روزهای پنجشنبه الی شنبه و ایام تعطیل از ساعت 11:30 صبح الی 11 شب و از یکشنبه الی چهارشنبه از ساعت 11:30 صبح الی 10:30 شب می باشد. ناهار همه روزه از ساعت 11:30 سرو می گردد و برای خورد میان وعده از ساعت 3 بعد از ظهر تا 5 عصر می توان به این رستوران مراجعه کرد و ساعت سرو شام همه روزه از ساعت 5 عصر می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 3900-568-604
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : http://www.mikurestaurant.com/

4-    St. Lawrance

این رستوران در محله ژاپنی ها در ونکوور،  غذای اصیل کانادایی-فرانسوی برگرفته شده از فرهنگ فرانسوی و استان کبک را به مشتریان خود عرضه می کند که منو و دکوراسیون داخلی سبک کبکی آن ، برای افراد بومی و کانادایی خاطرات طعم غذاهای کودکیشان را تداعی می کند.
موقعیت مکانی : در خیابان  269 پوول  (269 Powell St ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است .
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام به غیر از روزهای دوشنبه که تعطیل می باشد از ساعت 5:30 عصر تا 10:30 شب می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 604-620-3800
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : https://www.stlawrencerestaurant.com/

رستوران St. Lawrance

 

5-    The Acorn

این رستوران دنج و کوچک  مخصوص افراد گیاهخوار و وجترین می باشد ولی طعم و مزه غذاهای آن به قدری خوشمزه و مطلوب می باشد که برای افراد غیر گیاهخوار نیز بسیار رضایت بخش بوده و شما به هیچ وجه نبودن گوشت را در غذاها ، احساس نمی کنید و تجربه ای تازه و لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد. 
موقعیت مکانی : در خیابان  3995 مین  (3995 Main St ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است .
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام در روزهای جمعه و شنبه از ساعت از ساعت 5:30 عصر تا 10 شب و در بقیه ایام هفته از ساعت 5:30 الی 11 شب می باشد. بار این رستوران تا ساعت 12 نیمه شب باز است. در روزهای تعطیل هفته برانچ از ساعت 10 صبح الی 2:30 بعد از ظهر سرو می گردد.
شماره تماس جهت رزرو: 604-566-9001
سطح قیمت : ارزان
وبسایت : http://www.theacornrestaurant.ca/

6-    Tojo’s

این رستوران مخصوص غذاهای ژاپنی بوده و سرآشپز معروف و افسانه ای Hidekazu Tojo’s  سوشی های بسیار لذیذی را برای علاقه مندان به این غذا در منوی خود جای داده است. به گفته برخی از افراد این رستوران بهترین رستوران ژاپنی در سراسر کانادا می باشد.
موقعیت مکانی : در خیابان  1133 غربی برادوی  (1133 W Broadway ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام در روزهای شنبه الی جمعه  از ساعت از ساعت 5 عصر می باشد و در روزهای یکشنبه نیز تعطیل می باشد. برای صرف کوکتل نیز به غیر از روزهای یکشنبه و دوشنبه از ساعت 4 عصر تا 6 عصر می توانید به این رستوران مراجعه کنید.
شماره تماس جهت رزرو: 604-872-8050
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : https://tojos.com

7-    Vij’s

این رستوران از سال 1994 در شهر ونکوور شروع به کار کرده است و سبک غذاهای آن هندی می باشد ولی همچنان برای صرف غذا در این رستوران باید نوبت بگیرید و بسیار شلوغ می باشد بنابراین بهتر است تا قبل از بازگشایی رستوران ، آنجا باشید که جزو نفرات اول باشید که در لیست انتظار قرار می گیرند. به گفته مشتریان این رستوران ، خلاقانه ترین رستوران هندی در سطح شهر می باشد. 
موقعیت مکانی : در خیابان  3106 کمبی  (3106 Cambie St ) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام همه روزه از ساعت 5:30 عصر به بعد می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 604-736-6664
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : https://vijs.ca/

8-    Kissa Tanto

سبک غذای این رستوران تلفیقی از غذای ایتالیایی و ژاپنی می باشد.  فضای شیک و زیبای دهه 60 آن همراه با موسیقی جاز ژاپنی ، غذا خوردن را لذت بخش می کند. این رستوران در دوطبقه ساخته شده است و در ورودی طبقه اول چیزی که جلب توجه می کند ، تابلویی است که روی آن نوشته شده ((لطفا موهای خود را درست کنید و گل را از روی کفش های خود پاک کنید.)).طبقه دوم آن ظرفیتی برابر با 80 مشتری را دارد. 
موقعیت مکانی : در خیابان  263 شرقی پندر  (263 E Pender St) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام همه روزه  به غیر از یکشنبه و دوشنبه ها از ساعت 5:30 عصر الی نیمه شب  می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 778-379-8078 برای رزرو از طریق وبسایت نیز می توانید اقدام نمایید.
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : http://www.kissatanto.com/

رستوران Kissa Tanto

 

9-    Savio Volpe

از درب ورودی سراسری این رستوران پرزرق و برق که وارد شوید با فضای گرم با دکوراسیون چوبی زیبا مواجه می شوید. منوی این رستوران حاوی غذاهای ایتالیایی محبوب و خوشمزه برای افرادی است که علاقه به غذاها و فرهنگ ایتالیایی دارند. محصولات تشکیل دهنده این غذاها همگی از دریاچه ها ، مزارع و دریاهای اطراف تهیه می شود. معنی نام این رستوران، روباه عاقل می باشد.
موقعیت مکانی : در خیابان  615 کینگز وی  (615 Kingsway) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام همه روزه  از ساعت 5 عصر الی  شب10:30  می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 604-428-0072.
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : http://www.saviovolpe.com/

10-    Chambar

این رستوران یک رستوران بلژیکی می باشد و بار این رستوران بسیار محبوب افراد می باشد. بعضی از غذاهای منوی این رستوران مراکشی است. سرآشپز این رستوران آقای Nico Schuermans  می باشد که از سال 2004 فعالیت خود را آغاز نموده است.
موقعیت مکانی : در خیابان  568 بیتی  (568 Beatty St) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران فقط شام سرو می کند و برای بقیه وعده های غذایی باز نمی باشد . ساعت کاری سرو شام همه روزه  از ساعت 8 شب تا نیمه شب می باشد.
شماره تماس جهت رزرو: 7119-879-604
سطح قیمت : ارزان
وبسایت : https://www.chambar.com

11-    Cazba

نمی شود از غذاهای ملل مختلف حرف زد و غذای ایرانی را از قلم انداخت . این رستوران در دو شعبه، یکی در مرکز شهر ونکوور و دیگری در ونکوور شمالی قرار دارد.
موقعیت مکانی شعبه 1 : در خیابان  1103 درایو  (1103 Davie St) در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
موقعیت مکانی شعبه 2 : در خیابان  13216 غربی (132 16th St W) در شهر ونکوورشمالی  ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است.
ساعت کاری :این رستوران همه روزه از ساعت 11:30 صبح تا پایان شب باز می باشد. 
شماره تماس  شعبه 1 جهت رزرو: 4747-428-604
شماره تماس  شعبه 2 جهت رزرو: 7373-980-604
سطح قیمت : متوسط
وبسایت : http://cazbarestaurant.com/


 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392