alt

جاذبه های گردشگری مونکتون

معرفی جاذبه های گردشگری شهر مونکتون

شهر مونکتون در کنار چیزهایی که برای گشت و گذار در آن وجود دارد با برخی از بهترین جاذبه های گردشگری نیوبرانزویک مانند سواحل شنی زیبا در تنگه نورتومبرلند و جاذبه های طبیعی ناشی از جزر و مد های خارق العاده خلیج فاندی احاطه شده است. شهر مونکتون با داشتن هتل ها و رستوران های فراوان به پایگاه خوبی برای گشت و گذار در منطقه جذاب نیوبرانزویک تبدیل شده است. مسافرت با ماشین در این شهر با وجود جاده های خوب و پارکینگ رایگان، بسیار آسان است. سفر خود را با لیست دوازده تا از برترین جاذبه های گردشگری شهر مونکتون که در این مقاله به آن ها اشاره شده است برنامه ریزی نمایید. 
یکی از بزرگترین شهر های استان نیوبرانزویک، شهر مونکتون است که در انتهای رودخانه باریک پتیتکودیاک، جایی که جریان رودخانه به خلیج فاندی سرازیر می شود قرار گرفته است. مونکتون به دلیل ساخت دانشگاه فرانسوی زبان ها در آن به مرکزی جهانی برای تجلیل فرهنگ اقوام فرانسوی زبان آکادیان تبدیل شده است و همین موضوع باعث شده است که شهر مونکتون دارای صحنه فرهنگی فرانسوی قوی ای باشد.
آکادیان، نوادگان استعمارگران فرانسوی که در اوایل دهه 1700 برای اولین بار در این محل سکونت کردند، هستند. آکادیان های نوا اسکوشیا در دهه 1750 بعد از این که در مقابل انگلیسی ها در نزدیکی دژ بوزژور (Beauséjour) شکست خوردند و به دلیل این که سوگند وفادارای با ملکه بریتانیا را رد کردند، اخراج شدند و بسیاری از آن ها به استان نیوبرانزویک باز گشتند. آکادیایی ها تاریخ و فرهنگ جداگانه ای از فرانسوی هایی که در مستعمره جداگانه فرانسه جدید یا نیوفرانس یعنی کبک مدرن ساکن شدند، دارند. آکادیان ها و مردمان کبک، به طور جداگانه این دو فرهنگ را توسعه دادند و حتی صحبت کردن آن ها با زبان فرانسه هم تا حدی متفاوت از همدیگر است.

1.    جزر و مد خلیج فاندی

خلیج فاندی یکی از شگفتی های دریایی دنیا با امواج بلند به طول 16.3 متر است که در هر دوره دوازده ساعته (دو بار در روز) اتفاق می افتد. حمله موج های بالارونده در میان خلیج فاندی دو مرتبه در روز اتفاق می افتد که برخی از مرتفع ترین موج های جهان را بوجود می آورد. نیروی این آب دریایی که به سرعت بالا و پایین می رود، ساحل این منطقه را به یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهر مونکتون تبدیل کرده است که از آن با نام جزر و مد Tidal Bore یاد می شود. آب به دهانه رودخانه پتیت کودیاک می رسد جایی که ساحل آن دارای لجن های قهوه ای تیره با موج های سطحی کم عمق مانند یک تخت شکلات حکاکی شده است، این امواج مرتفع به درون دریاچه وسیع می ریزد و تمامی این لجن زار ها و باتلاق های نمکی را می پوشاند. 
در شهر مونکتون، این بستر رودخانه باریک و گل آلود در طی یک ساعت به رودخانه ای با عمق 7.5 متر تبدیل می شود. پارک Tidal Bore، در مرکز شهر مونکتون، به عنوان بهترین مکان برای تماشای این پدیده طبیعی است که در آن زمان بعدی مورد انتظار برای وقوع این پدیده بی نظیر نشان داده می شود. پس از ساخت یک گذرگاه، جریان جزر و مد رودخانه برای چندین سال قطع شد و همین امر موجب شد که این جاذبه در شهر مونکتون تقریبا ناپدید شود و اما با حذف این گذرگاه، جزر و مد معروف Tidal Bore دوباره به شهر مونکتون بازگشت.
آدرس: Main Street, between King and Steadman Streets, Moncton, New Brunswick

2.    صخره های هاپول (Hopewell)

طغیان جزر و مد های خلیج فاندی، مرداب های اطراف مونکتون را به زیر آب می برد، اما در دل سنگ ها و صخره های هاپول کیپ، حجاری های غیر معمولی دریایی را ایجاد می کند. ستون های حجاری شده توسط جزر و مد در کنار صخره های مرتفع مجاور دیگر کنار همدیگر قرار گرفته اند، که به تدریج به دلیل وجود امواج خلیج فاندی فرسوده می شوند. برخی از این ستون های برجی تا ارتفاع 21 متر بالاتر از کف اقیانوس قرار دارند و هنوز توسط درختان و گیاهانی که سابقا در بالای صخره های رشد کرده اند پوشانده شده اند. این درختان با رنگ سفالی صخره ها و پایه های باریک تر ستون ها ترکیب شده و منظره آن مانند گلدان های گل عظیم غول پیکر به نظر می رسد، از این رو صخره های هاپول را با نام مستعار صخره های گلدانی (Flowerpot) نیز می شناسند.
آبی که توسط موج های بلند می آید همه جا به غیر از بالای صخره های پوشیده از درخت را پوشش می دهد و بنابراین  می توانید بر بالای این صخره ها بروید و از آن بالا به تماشای این منظره بپردازید. در موج های کوتاه، شما می توانید در میان این صخره ها قدم بزنید یا این که به تور کایاک سواری بپیوندید تا در میان این جزر و مد ها پارو بزنید. همچنین در صخره های هاپول، موزه شهرستان آلبرت (Albert County) با محوریت محلی نیز وجود دارد. ساختمان های میراث فرهنگی و آثار باستانی در این موزه یادآور منطقه کشتی سازی و قطع درختان در گذشته است.
آدرس: 131 Discovery Road, Hopewell Cape, New Brunswick
سایت: http://www.thehopewellrocks.ca/ 

3.    تپه مغناطیسی یا مگنتیک هیل

مگنتیک هیل، یکی از پر بازدیدترین شگفتی های طبیعی کانادا است که در شمال غربی مونکتون قرار گرفته و به عنوان نماد گردشگری طولانی مدت در اداره ثبت مکان های تاریخی کانادا معرفی شده است. داستان جذابیت این جاذبه گردشگری از این قرار است: اگر شما با خودرو به پایین سراشیبی تپه بروید و ماشین خود رو خلاص و ترمز ها را رها کنید، ماشین به طور اسرار آمیزی بر روی سراشیبی به سمت بالا کشیده می شود و شما از مشاهده این اتفاق متعجب خواهید شد. تپه مگنتیک، یک خیال چشمی ناشی از درجه انحراف محیط اطراف زمین است. ماشین واقعاً به سمت بالا حرکت نمی کند اما از دیدگاه و درک شما این طور نیست و شما فکر می کنید که دارید به سمت بالا حرکت می کنید. دهکده وارف هیل مگنتیک، یک منطقه توریستی با مغازه ها و رستوران های فراوان است که به گونه ای مشابه یک دهکده ماهیگری دریایی قدیمی طراحی شده است. 
سایت: http://www.magnetichill.com/ 

4.    باغ وحش مگنتیک هیل

باغ وحش مگنتیک هیل، بزرگترین باغ وحش در آتلانتیک کانادا است که در آن 600 گونه حیوان بومی و غیر بومی در زمینی به وسعت 40 هکتار سکونت دارند. در این باغ وحش، دامنه کاملا وسیعی از حیوانات از شیر های آفریقایی و ببرهای آمور گرفته تا گوزن بومی دم سفید و کاریبوی جنگلی را شامل می شود. سایر گربه سانان بزرگ مانند جاگوار ها و پلنگ آمور در این باغ وحش وجود دارند. از میان سایر حیوانات غیر بومی آن می توان به مورچه خوار ها، Tamarin ها (میمون های سنجابی)، گاو کوهی آفریقایی (eland)، لمور ها و چندین نوع مختلف میمون و از میان گونه متنوع پرندگان موجود در این باغ وحش می توان به طاووس ها، فلامینگو های کارائیب، توکان ها و طوطی های کاکل سفید کوکاتو اشاره کرد.
این باغ وحش بر اساس زیستگاه های مختلف به چند منطقه یعنی آمریکا، آسیا، آفریقا و مرکز اکتشاف تقسیم می شود. یک زمین بازی بزرگ سه طبقه برای تفریح بیشتر کودکان در آن قرار گرفته است. 
آدرس: 125 Magic Mountain Road, Moncton, New Brunswick 
ساعات بازدید: از 6 آوریل تا 17 مه و از 28 اکتبر تا 30 نوامبر از ساعت 10 تا 16، از 18 مه تا 2 سپتامبر از ساعت 9 تا 18، از 3 سپتامبر تا 27 اکتبر از ساعت 10 تا 17، از 1 دسامبر تا 23 دسامبر و از 26 دسامبر تا 4 ژانویه از ساعت 16 تا 20:30 باز است. این باغ وحش در روز های 24 و 25 دسامبر تعطیل است.
هزینه ورودی: از 6 آوریل تا 17 مه 9 دلار برای بزرگسالان (13-59سال)، 8 دلار برای افراد بالای 60 سال، 7 دلار برای کودکان (4 تا 12 سال) و 26 دلار برای خانواده، از 18 مه تا 21 ژوئن و از 3 سپتامبر تا 30 نوامبر 12 دلار برای بزرگسالان، 11 دلار برای افراد بالای 60 سال، 9 دلار برای کودکان (4 تا 12 سال) و 40 دلار برای خانواده، از 22 ژوئن تا 2 سپتامبر 15 دلار برای بزرگسالان، 13 دلار برای افراد بالای 60 سال، 11 دلار برای کودکان (4 تا 12 سال) و 44 دلار برای خانواده و از 1 دسامبر تا 4 ژانویه 10 دلار برای بزرگسالان، 10 دلار برای افراد بالای 60 سال، 5 دلار برای کودکان (4 تا 12 سال) و 28 دلار برای خانواده است. برای کودکان زیر 3 سال رایگان است و خانواده شامل دو نفر بزرگسال و دو کودک می شود. 
سایت: https://www.moncton.ca/magnetichillzoo

5.    پارک استانی ساحلی پارلی (Parlee Beach)

پارک استانی ساحلی پارلی شدیاک در تنگه نورتومبرلند (Northumberland)، شمال شهر مونکتون قرار گرفته که به عنوان یکی از بهترین سواحل شنی ساحل آتلانتیک کانادا را محسوب می شود. در فصل تابستان، آب دریا نسبتا کم عمق است که همین موضوع باعث می شود که دمای آب به گرمای 20 درجه سلسیوس (68 درجه فارنهایت) برسد. این پارک استانی ساحلی با شن های سفید و امواج آرام به منطقه ای عالی برای استراحت و تفریح تبدیل شده که با مناطق مخصوص پیک نیک، مکان های تفریحی و زمین های کمپینگ مجهز شده است.
در نزدیکی شهر شدیاک، از آن به عنوان مرکز جهانی لابستر (خرچنگ دریایی) یاد می شود و برای اثبات آن یک مجسمه لابستر غول پیکر در نزدیکی مرکز اطلاعات گردشگری قرار گرفته است. می توانید از خوردن غذا های دریایی تازه این منطقه در یکی از چندین رستوران کنار خط ساحلی لذت ببرید. 
آدرس: 45 Parlee Beach Road, Pointe-du-Chêne, New Brunswick
ساعات بازدید: از 8 صبح تا 10 شب باز است.
 

6.    بوتوش (Bouctouche)

بوتوش، یک جامعه ماهیگیری سنتی آکادیان و La Dune de Bouctouche خانه یکی از معدود تپه های شنی باقی مانده در ساحل شمال شرقی آمریکای شمالی است که در حدود 50 کیلومتری شمال شهر مونکتون قرار گرفته است. این تپه از میان خلیج بوتوش نیز می گذرد و یک زیستگاه دریایی حیاتی را ایجاد کرده است و شما می توانید از طریق مسیر چوبی وسیع با طول زیاد آن به اکتشاف در این محل بپردازید.
مرکز ایروینگ اکو (Irving Eco)، اطلاعات در مورد تپه ها، حیات وحش منطقه و حفظ زیستگاه را از طریق تورهای هدایت شده و مرکز تفسیر فراهم می کند. مرکز تفسیر از طریق استفاده از گوشی هایی که به کودکان اجازه می دهد تا به صدای پرندگان گوش بدهند، سعی می کند تا کودکان را به محیط زیست علاقه مند سازند.
در این نزدیکی، شهر جذاب و دلربای Le Pays de la Sagouine قرار دارد که برای ادای احترام به دنیای خیالی خلق شده در آثار آنتونین مایلت (Antonine Maillet) ایجاد شده است. جزیره ای کوچک که به زادگاه دوران افسردگی لا ساگوین (La Saguine) شخصیت اصلی Maillet تبدیل شده بود. خانه ها و مغازه های موجود در این شهر از آثار تاریخی و فرهنگی واقعی آن زمان پر شده است. همین موضوع این شهر را به ترکیبی از موزه تاریخ زندگی و پارک تفریحی تبدیل کرده است. با وجود این که شخصیت های ساکن این شهر فرانسوی هستند، با این حال هر کسی می تواند اجرا ها و نمایش های آن ها را تماشا کند و از شنیدن موسیقی اصیل آکادیان ها لذت ببرد.
آدرس: Route 134, Bouctouche, New Brunswick

7.    منطقه ساکویل (Sackville)

ساکویل در فاصله پنج دقیقه ای مرز نوا اسکوشیا در منطقه حیات وحش ملیTantramar  واقع شده است. این منطقه مردابی، زیستگاه فوق العاده ای برای پرندگان است و گردشگران این منطقه را به عنوان مکان محبوب علاقه مندان به پرنده می شناسند. پارک ساکویل واترفائول (Sackville Waterfowl) دارای 2.5 مایل مسیر پیاده روی چوبی است که از میان 55 هکتار جنگل، آب، باتلاق و مراتع می گذرد و مکانی است که شما می توانید 180 گونه پرنده و 200 نوع گیاه متنوع پیدا کنید. در اداره گردشگری این منطقه لیستی از بهترین نقاط دیدنی این منطقه وجود دارد. این پارک همه روزه از ساعت 9 تا 18 باز است.
همچنین ساکویل، یک مرکز هنری هم است که از طریق بروشور Sackville Arts Walk ، می توانید از گالری ها، آثار هنری عمومی و موزه ها از جمله گالری هنری اوونز (Owens) موجود در اطراف منطقه بازدید نمایید. گالری هنری اوونز در محوطه دانشگاه مونت آلیسون قرار گرفته و دارای مجموعه ای دائمی از بیش از 3000 اثر هنری است. این گالری هنری در روز های کاری به جز دوشنبه ها از ساعت 10 تا 17 و در آخر هفته ها یعنی روز های شنبه و یک شنبه از ساعت 13 تا 17 قابل بازدید است.
از جاذبه های تاریخی این منطقه می توان به موزه کارخانه کالسکه کمپبل (Campbell) اشاره کرد که در ابتدا یک دباغ خانه بوده و بعد ها در اواسط قرن نوزدهم به کارخانه کالسکه تبدیل شده است. این موزه خانه بیش از 6000 قطعه صنعتی مرتبط با وسایل نقلیه ای که با اسب کشیده می شدند، تجهیزات کشاورزی و تابوت ها است. این موزه همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 10 تا 17 باز است.
آدرس منطقه و پارک ساکویل: 34 Mallard Dr, Sackville, NB
سایت ساکویل: https://sackville.com/ 
آدرس گالری هنری اوونز: Owens Art Gallery, 61 York St, Sackville, NB
سایت گالری هنری اوونز: https://www.mta.ca/owens/index.php 
آدرس موزه کارخانه کالسکه کمپبل: 19 Church St, Sackville, NB
سایت موزه کارخانه کالسکه کمپبل: https://tantramarheritage.ca/

8.    کیپ اینریج (Cape Enrage)

 کیپ اینریج یکی از دیدنی ترین پدیده های طبیعی است که از طریق پیشرفتگی صخره ها در آب دریا بوجود آمده و دارای یک فانوس دریایی مجهز به برج نور و هشدار برای مه است و برج نور آن بیش از 140 سال قدمت دارد. کیپ اینریج در نوک جنوبی جزیره بارن مارش (Barn Marsh) جایی که از جزیره اصلی توسط یک نهر جزر و مدی باریک که به راحتی قابل عبور است جدا می شود، قرار گرفته است. کیپ اینریج از خلیج فاندی تا نیمه نوا اسکوشیا کشیده شده و به صخره ای بزرگ ختم می شود و اسم آن از این جزر و مد های خشن و غضبناکی که به این صخره برخورد می کند گرفته شده است. در واقع این صخره عامل بوجود آمدن این جزر و مد ها است و گسترش این صخره به سمت دریا و احاطه کردن آب ها باعث می شود که جریانات عادی آب دریا به حداکثر شدت خود برسند. همین امر موجب شده است که این منطقه برای کشتی ها مناسب نباشد. به همین دلیل در سال 1839 فانوس دریایی ساخته شد و تا به امروز از این فانوس دریایی همچنان استفاده می شود که به خانه مرکز فعالیت های باز تبدیل شده است و فعالیت هایی مانند صخره نوردی، فرود با طناب (راپلینگ)، قایقرانی و همین طور زیپ لاین 182 متری را ارائه می دهد.
در این فانوس دریایی رستوران کوچک دلربای کیپ هائوس و گالری کیپ وجود دارد. سکوهایی در این مکان برای مشاهده منظره خیره کننده دریا وجود دارد. Below، یک ساحل با فسیل هایی پراکنده از صخره های سر به فلک کشیده است که لایه های این صخره ها به 320 میلیون سال قبل باز می گردد. با این وجود، این منطقه، منطقه ای خطرناک است که حتما باید با همراهی یک راهنمای محلی از مرکز یا با کمک راهنمایی های آن ها به این منطقه بیایید.  
آدرس: 650 Cape Enrage Road, Waterside, New Brunswick
ساعات بازدید: از ماه مه تا 21 ژوئن و از سوم سپتامبر تا چهاردهم اکتبر از ساعت 9 تا 18 و از 22 ژوئن تا دوم سپتامبر از ساعت 9 تا 20 باز است.
هزینه ورودی: 6 دلار برای بزرگسال، 5.50 دلار برای محصلین و افراد بالای 65 سال، 5 دلار برای کودکان (5 تا 17 سال) و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.
سایت: http://www.capeenrage.ca/ 

9.    منطقه تاریخی و ملی دژ Beauséjour

دژ یا قلعه Beauséjour، یک مکان تاریخی در جنوب شرقی مونکتون است که در نزدیکی مرز نوا اسکوشیا و نیو برانزویک قرار گرفته است. فرانسوی های در نیمه دوم قرن هفدهم در این مکان اقامت داشتند و آن را سرزمین بو باسین (Beau Bassin) می خواندند. بر اساس پیمان یوترکت (Utrecht) در سال 1713، این منطقه را به اسکاتلندی ها و انگلیسی ها دادند و مرز بین نوا اسکوشیا بریتانیا (نیو اسکاتلند) و آکادیا فرانسه مانند مرز های استانی امروزی کشیده شد. فرانسوی ها دژ Beauséjour و بریتانیایی ها دژ لارنس را هر کدام در سمت متعلق به خودشان بنا کردند. انگلیسی ها در سال 1755 قلعه Beauséjour را گرفتند و آکادیان های فرانسوی زبان را که از سوگند وفاداری با تاج انگلیسی خودداری کرده بودند را تبعید کردند.
شما می توانید به گشت و گذار در سنگر ها، پناهگاه های توپ و ویرانه های ستاره شکل قلعه بپردازید و از طریق اشیای باقی مانده و نمایشگاه های جذاب درباره ساکنین و سربازان این قلعه بیاموزید و از تماشای منظره تمیز کامبرلند باسین و خلیج Chignecto لذت ببرید.
این دژ به خاطر موقعیت تپه آن به مکانی محبوب برای پرواز کایت سواران تبدیل شده است. حال که در Aulac قرار دارید بد نیست که از مسیر مارپیچی گل های آفتاب گردان در مزرعه های ترومن بلوبری در جاده Etter Ridge بازدید نمایید و حواستان باشد که در میان گل های آفتابگردان، مسیرتان را گم نکنید.
این دژ در فاصله 45 دقیقه ای جنوب شرقی مونکتون قرار گرفته است.
آدرس: 11 Fort Beauséjour Road, Aulac, New Brunswick
ساعات بازدید: از 22 ژوئن تا 2 سپتامبر همه روزه از ساعت 9 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 3.90 دلار برای بزرگسال، 3.40 دلار برای افراد بالای 60 سال و برای کودکان رایگان است.
سایت: https://www.pc.gc.ca/en/lhn-nhs/nb/beausejour 

10.    سنتنیال پارک (Centennial)

سنتنیال پارک، پارک بزرگی است که در مرکز مونکتون قرار گرفته و با مناطق جنگلی و فضا های رو باز تفریحی ترکیب شده است و فعالیت های متنوعی را در تمام طول سال ارائه می دهد. در این پارک، یک استخر شنای جدید و منطقه ساحلی به همراه استخر مخصوص کودکان در سال 2019 افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد. در این پارک فضا و امکانات پیک نیک، باشگاه بولینگ، زمین های تنیس و زمین بازی کودکان و همچنین مسیر های پیاده روی ماسه ای و سنگفرش برای پیاده روی و دوچرخه سواری وجود دارد.
در فصل زمستان این پارک برای اسکیت روی یخ، راه رفتن با کفش های برفی (snowshoeing)، سورتمه سواری و اسکی کردن محبوبیت فراوانی دارد. این پارک دارای طولانی ترین پیست اسکی کانادای شرقی است. ورودی این پارک رایگان است و در تمام طول سال باز است.
آدرس: 811 St. George Blvd, Moncton, New Brunswick
سایت: https://www.tourismnewbrunswick.ca/Products/C/Centennial-Park/ 

11.    موزه آکادیان

موزه آکادیان در دانشگاه مونکتون (Université de Moncton) قرار گرفته است. این موزه در سال 1963 به زبان فرانسه که زبان اصلی آن زمان بود تأسیس شد. در داخل موزه آکادیان، آثار تاریخی و نمایشگاه های صوتی و تصویری برای بررسی تاریخ و فرهنگ مردمان آکادیان گرد هم آورده شد و در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است. برخلاف بسیاری از مراکز دیگر آکادیان، تمرکز این موزه بیشتر بر روی زندگی مردمان آکادیان مانند کشاورزی آنها، خانه ها و هنر های آن ها که به عنوان بخشی از فرهنگ زندگی آن ها شناخته می شود است. با این حال بخشی از تاریخ آکادیان ها شامل تبعیدی های سال 1755 و پیامد های آن است. این داستان آکادیان را به زمان حال می رساند و فرهنگ زنده پر جنب و جوش و تجدید حیات اخیر آن ها را به تصویر می کشد.
در کنار موزه آکادیان، گالری هنری Louise et Reuben Cohen قرار دارد که تمرکز آن بر روی هنری های معاصر آکادیان و آثار هنرمندان کانادایی و بین المللی است.
آدرس: 405 Université Avenue, Moncton, New Brunswick
ساعات بازدید: از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 17 و آخر هفته ها یعنی شنبه ها و یک شنبه ها از ساعت 13 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 5.75 دلار برای بزرگسالان است.
سایت: http://www.umoncton.ca/umcm-maum/ 

12.    موزه رسورگو (Resurgo)

در ابتدا این مکان برای کودکان طراحی شده بود اما این موزه یا مرکز اکتشاف علمی و تاریخی پر از فعالیت های تفریحی و جالب است که موجب شده بزرگسالان نیز به عنوان مخاطب دیگر این موزه محسوب شوند. این محل، مرکز نمایشگاه های تعاملی است که بر روی حمل و نقل، گذشته های برجسته و ویژه مونکتون به عنوان مرکز کشتی سازی و ریلی تمرکز دارد. فعالیت های عملی و لمسی آن شامل آزمایش هواپیما در تونل بادی، ساخت و مسابقه قایق های کوچک و کشف چگونگی نحوه کار دنده ها و قرقره ها می شود.  
صنایع و آثار باستانی از گذشته مونکتون برای شرح زندگی از زمان های میکماک تا به امروز به نمایش گذاشته شده است و شامل نمایشگاه های مزارع اولیه آکادیان نیز می شود. نقشه تعاملی عظیم مونکتون، یکی از ویژگی های خاص و اصلی این موزه است.
آدرس: 20 Mountain Road, Moncton, New Brunswick
ساعات بازدید: از دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 تا 17 و یک شنبه ها از ساعت 12 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 10 دلار برای بزرگسالان، 8 دلار برای افراد بالای 60 سال، 7 دلار برای جوانان 12 تا 17 سال، 5 دلار برای کودکان 4 تا 11 سال و برای کودکان زیر 3 سال رایگان است.
سایت: https://www.resurgo.ca/home 


 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392