alt

مراکز خرید شارلوت تاون

بهترین مراکز خرید شهر شارلوت تاون


شارلوت تاون (در انگلیسی: Charlottetown) مرکز استان جزیره پرنس ادوارد در کانادا است. این شهر نام خود را از شارلوت مکلنربورگ-استرولیتز (Charlotte of Mecklenburg-Strelitz) همسر شاه انگلستان، جرج سوم گرفته است. این شهر برای اولین بار در سال 1855 به عنوان یک شهر در نظر گرفته شد.
آب و هوای این شهر، آب و هوای مرطوب قاره ای می باشد. دمای هوای آن در ماه ژانویه  بین 7.7- الی 20- سانتی گراد می باشد. بنابراین در بیشتر اوقات زمستان هوا برفی می باشد. ارتفاع متوسط برف در فصل سرما 290 سانتیمتر می باشد از این رو زمستان های شارلوت تاون ، زمستان های سختی برای اهالی می باشد. در فصل بهار نیز به علت وزش بادهای اقیانوسی، آب و هوا سرد می باشد . فصل تابستان این شهر دارای آب و هوای معتدل هست و در ماه جولای میانگین دما  23 درجه سانتی گراد می باشد.
زبان مردم شهر غالبا زبان انگلیسی است و میانگین سنی مردم شهر 42.8 سال می باشد.
رفتن به مراکز خرید برای خرید کردن امروزه به یکی از تفریحات خانواده ها تبدیل شده است ولی تمام خانواده ها باید بدانند که حتی خرید کردن هم آدابی دارد.
1-    لباس راحت بپوشید.
2-    همیشه برای خرید کیسه بزرگ همراه داشته باشید.
3-    با دوستانتان به خرید بروید.
4-    همیشه باید محل خریدتان را از قبل مشخص کنید.
5-    همیشه لباس ها را پرو کنید.
6-    حتما در صورت احساس ضعف و یا تشنگی کردن، با خود خوراکی و نوشیدنی به همراه داشته باشید.
این شهر به علت کوچک بودن مانند کلان شهرهای دیگر دارای مراکز خرید زیادی نمی باشد. در زیر به برخی از بهترین مراکز خرید شهر شارلوت تاون در ایالت پرنس ادوارد اشاره می کنیم.

مراکز خرید شارلوت تاون


1-    SmartCentres Charlottetown

اسمارت سنترها، فروشگاه های زنجیره ای بزرگی در سرتاسر کانادا می باشند که تقریبا در همه شهرهای کانادا دارای شعباتی هستند . این مراکز شباهت زیادی به فروشگاه های شهروند و یا هایپر مارکت های ما دارند که کلیه مایحتاج زندگی، ازخرید وسایل برقی گرفته تا خوراک و پوشاک ما را پوشش می دهند.این مرکز دارای 15 برند و فروشگاه بزرگ در خود می باشد. سطح اقتصادی آن از نظر قیمت ها و توان خرید عموم مردم در حد متوسط رو به ارزان می باشد.
فروشگاه های زنجیره ای والمارت (Walmart)، گپ (GAP)، اولد نوی (Old Navy)، فروشگاه لوازم الکترونیکی بست بای (Best Buy) و .... در این مرکز خرید دارای شعبه می باشند.
موقعیت مکانی : در خیابان 80 بوچنان (80 Buchanan Drive ) در شهر شارلوت تاون ایالت پرنس ادوارد  قرار گرفته است . 
ساعت کاری : این مرکز به صورت 24 ساعته خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.
وبسایت : https://www.smartcentres.com/shop/property/smartcentres-charlottetown-pei/

2-    Belvedere Plaza

این مجموعه دارای 16 مغازه و فروشگاه گوناگون می باشد. سطح اقتصادی آن در رتبه متوسط جای می گیرد.
شعبه فست فود برگر کینگ (Burger King)، باشگاه ورزشی گود لایف (Goodlife Fitness Centers)، و بانک سی آی بی سی (CIBC) در این مجموعه قراردارد.
موقعیت مکانی : در خیابان 465 یونیورسیتی ( 465 University Ave ) در شهر شارلوت تاون ایالت پرنس ادوارد  قرار گرفته است . 
ساعت کاری : مراکز مختلف این مجموعه  یکسان نمی باشد و هر کدام از آن ها ساعات کاری مختص به خود را دارند.

3-    Charlottetown Mall

این مرکز خرید که تقریبا دومین مرکز خرید شهر محسوب می گردد، دارای 53 مغازه و فروشگاه مختلف در خود می باشد. از نظر سطح اقتصادی مردم شهر در رتبه گران قیمت قرار می گیرد.
از مزایای این مال داشتن سالن سینمای مجهز و مرکز اسپا می باشد.
فروشگاه های زنجیره ای کیف و کفش آلدو (Aldo)، پوشاک اچ اند ام (H&M)، لباس زیر لا سنزا (La Senza )، لاوین رز (La Vie En Rose) و .... در این مرکز دارای شعبه می باشد.
موقعیت مکانی : در خیابان 670 یونیورسیتی ( 670 University Ave ) در شهر شارلوت تاون ایالت پرنس ادوارد  قرار گرفته است . 

ساعت کاری : همه روزه به غیر از روزهای یکشنبه از 9 صبح تا 9 شب به صورت یکسره و در روزهای یکشنبه از ساعت 12 ظهر تا 5 عصر می باشد. 
وبسایت : http://charlottetownmall.ca/


4-    Confederation Court Mall

شروع ساخت این مرکز خرید در اواخر سال 1970 بوده و در سال 1979 این مال به صورت رسمی در مرکز شهر شارلوت تاون افتتاح گشته است. در سال 2011 هتل گرند هلمن (Holman Grand Hotel) مستقیما به این مال اضافه گردید و با اضافه شدن مغازه های بیشتری به این مال، توسعه یافته است. این مرکز خرید با داشتن بیش از 70 مغازه و فروشگاه برندهای مختلف در دو طبقه، بزرگترین و مهمترین مرکز خرید شهر شارلوت تاون محسوب می گردد. سطح اقتصادی آن در رتبه متوسط جای می گیرد.
پارکینگ این مجموعه در روزهای آخر هفته رایگان می باشد و در بقیه روزها پارکینگ بیرونی این مجموعه، فقط به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد. به غیر از هتل گرند هلمن، در اطراف این مال هتل ها و اقامتگاه های گوناگونی برای مسافرین قرار دارد. اینترنت پر سرعت وای فای رایگان در این مجموعه، از مزایای دیگر آن محسوب می گردد.در کل این مرکز خرید نیز ایستگاه هایی برای شارژ تلفن همراه شما مستقر گردیده است. همچمنین می توانید با پرداخت 1 دلار ، تلفن همراه خود را در لاکرهای مخصوص قرار دهید و بعد از اتمام خرید خود، آن ها را پس بگیرید. مرکز اسپا و ماساژ نیز در این مجموعه برای استراحت و داشتن اوقاتی خوش برای مشتریان، موجود می باشد. محوطه بازی آتلانتیک نیز برای کودکان دلبند شما در این مرکز خرید ساخته شده است که شما می توانید فرزندان خود را در آن بگذارید و با خیال راحت به خرید خود مشغول شوید. فوت کورت این مجموعه در طبقه دوم قرار گرقته است.
موقعیت مکانی : در خیابان 134 کنت ( 134 Kent St) در شهر شارلوت تاون ایالت پرنس ادوارد  قرار گرفته است . 
ساعت کاری : در روزهای شنبه از ساعت 9 صبح تا 5:30 عصر به صورت یکسره ، یکشنبه ها تعطیل، دوشنبه تا 5 شنبه از ساعت 9 صبح تا 5:30 عصر و روزهای جمعه از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد.
وبسایت : http://confedcourtmall.com/

5-    charlottetown flea market

در اصل این مکان به صورت یکشنبه بازار در دل شهر شارلوت تاون است. درست است که این مکان به صورت مرکز خرید نمی باشد ولی دیدن آن برای همه افراد خالی از لطف نمی باشد. در روزهای یکشنبه صدها نفر از فروشندگان برای فروش اجناس خود، از لباس و پوشاک گرفته تا موادغذایی و صنایع دستی در این محل حاضر می شوند و کالاهای خود را برای فروش ارایه می دهند. در یک کلام در این بازار مکاره از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می توانید پیدا نمایید.
موقعیت مکانی : در قسمت تجاری شروود (Sherwood Business Centre) در شهر شارلوت تاون ایالت پرنس ادوارد قرار گرفته است. 
ساعت کاری : در همه روزهای هفته به غیر از یکشنبه ها تعطیل و در روزهای  یکشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر می باشد.

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392