alt

جاذبه های گردشگری براندون

معرفی جاذبه های گردشگری شهر براندون

براندون، شهری رو به رشد با گنج های پنهان و داستان های ناگفته است و ریشه های عمیق و تنوع فرهنگی در قلب خیابان های شهر وجود دارد که همین موضوع این مکان را به محل برگزاری جشن ها و فستیوال های فرهنگی بزرگ تبدیل کرده است. در شهر براندون می توانید خیلی کارهای به یادماندنی و جالب مانند خریدهای منحصر به فرد، تماشای رویدادهای ورزشی هیجان انگیز، بازدید از موزه ها و گالری های هنری خاص و شرکت در فستیوال ها و نمایشگاه ها مخصوصا نمایشگاه زمستانی رویال مانیتوبا انجام دهید، که همین امر شما را وادار به داشتن اقامتی چند روزه در این شهر می کند. از کنسرت ها و موسیقی های زنده که در سراسر براندون اجرا می شوند نباید غافل شد. حتما به گشت و گذار در خیابان های زیبا، فضاهای سرسبز و بناهای تاریخی آن بپردازید. همه این شگفتی ها و جاذبه های براندون باعث شده که بازدید از شهر براندون برای همه افراد با سلایق متفاوت سرگرم کننده و جذاب باشد. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری شهر براندون  پرداخته شده است.


1.    موزه پلان آموزش هوایی کشور های مشترک المنافع (CATP)

موزه پلان آموزش هوایی کشور های مشترک المنافع، تنها موزه هوایی کانادا است که صرفا به کسانی که در طی جنگ سال های 1939 تا 1945 برای کشور های مشترک المنافع بریتانیا آموزش داده شدند و مبارزه کردند، اختصاص داده شده است. در این موزه انواع هواپیماها، صفحه نمایش های هوانوردی، پیلوت، بمب افکن، خدمه زمینی و تجهیزات حمل و نقل و ابزارآلات مختلف و متنوع از بیش از هفتاد سال پیش نمایش داده می شود. در این موزه درباره چگونگی پیروزی نیرو های متفقین در جنگ جهانی دوم یاد خواهید گرفت. این موزه یک سازمان غیر انتفاعی و خیریه است که توسط داوطلبان تأسیس شده و اداره می شود. این موزه یک سایت تاریخ ملی، یکی از 6 موزه برگزیده مانیتوبا و جاذبه مشهور براندون است.
پرسنل خدمات هوایی استرالیا، نیوزیلند، انگلستان و کانادا، همه در این مکان آموزش دیده اند. کشور کانادا به دلیل شرایط  آب و هوایی خاص آن و دور بودن از خطرات فعالیت های دشمن به عنوان کشور آموزشی انتخاب شده بود. این مرکز در فرودگاه شهر براندون در بزرگراه 10 و 1.6 کیلومتری شمال شهر براندون واقع شده است. 
آدرس: 300 Commonwealth Way, Brandon, MB
ساعات بازدید: در فصل تابستان (1 مه تا 30 سپتامبر) هفت روز هفته از ساعت 10 تا 16 و در فصل زمستان (1 اکتبر تا 30 آوریل) همه روزه از ساعت 13 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 7.50 دلار برای بزرگسالان، 5 دلار برای دانشجویان، 4 دلار برای کودکان (6 تا 17 سال) و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
سایت: www.airmuseum.ca 

2.    خانه موزه دالی

خانه موزه دالی، یکی از جاذبه های گردشگری شهر براندون در مانیتوبا است. این موزه، یک خانه سه طبقه (به علاوه زیر زمین) است که در اواخر قرن نوزدهم به عنوان یک خانه کلاس بالای خاص (وابسته به طبقات اجتماعی بالا) از نو ساخته شد. امروزه بخش های زیادی از معماری اصلی آن هنوز به صورت دست نخورده باقی مانده است. خانه موزه دالی، در حال حاضر یک سایت میراثی وابسته به شهرداری است که در گذشته خانه اولین شهردار براندون یعنی توماس ماین دالی (Thomas Mayne Daly) بوده است. مبلمان این خانه مربوط به سال های 1880 تا 1890 است و همچنین در این موزه مجموعه گلچین شده مبلمان مربوط به اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم موجود است که از زمان بازگشایی موزه در سال 1978 به موزه اهدا شده اند. در این موزه مجموعه ای نظامی که شامل خاطرات جنگ جهانی اول به همراه یونیفورم پرستار خواهر ملکه الکساندرا می شود به نمایش گذاشته شده است. این موزه دارای یک مجموعه بزرگ از اسباب بازی ها و عروسک ها به همراه اولین تجهیزات ورزشی نیز هست. از نظر منسوجات، در این موزه، مجموعه ای نسبتا جامع از پوشاک زنانه که شامل حدودا 400 لباس از جمله لباس عروسی و لباس های مراسم تعمید می شود، به نمایش گذاشته شده است. همچنین میزبان کتلین مورلند رو (Kaye Rowe) به همراه مجموعه ای با بیش از 300 کلاه از سال 1880 تا 1980 نیز هست. این موزه شامل یک فروشگاه مواد غذایی با قدمت یک قرن و یک مرکز تحقیقاتی ماگناکا می شود. در هنگام بازدید از این موزه می توانید از قدم زدن در باغ زیبای ویکتوریا لذت ببرید. این فضای سبز زیبا و شیک برای مراسم عروسی و سایر رویداد ها موجود است. 
آدرس: 122 18th St, Brandon, MB
ساعات بازدید: از ماه سپتامبر تا ژوئن از سه شنبه تا شنبه از ساعت 10 تا 12 و 13 تا 16 و در ماه جولای تا آگوست از دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 تا 12 و 13 تا 17 باز است. یک شنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی: 6 دلار برای بزرگسالان و 5 دلار برای افراد بالای 65 سال، کودکان و محصلین است.
سایت: http://www.dalyhousemuseum.ca/ 

خانه موزه دالی از جاذبه های گردشگری براندون

3.    مرکز اکتشاف ربوربانک سنتر و پارک رودخانه آسینیبوئینن (Assiniboine River Corridor)

توسعه تدریجی حاشیه رودخانه (Riverbank) براندون باعث ایجاد مجموعه تفریحی و آموزشی با هم در کناره های رودخانه آسینیبوئین شده است. پروژه تجدید حیات سال 1995، مسیر های پیاده روی سنگ فرش شده و مسیر های پیاده روی طبیعی را وسعت داده و نشانه های آموزشی با ارزش را در طول مسیر17 کیلومتری قرار داده اند. شرکت دیسکاورر (The Discoverer)، خدمات فری و مسافربری را در سراسر رودخانه ارائه می دهد. تجهیزات تفریحی اجاره ای مانند قایق، کانو و ... در کناره های رودخانه موجود است. مرکز اکتشافی حاشیه رودخانه معروف به ریوربانک دیسکاوری سنتر در قلب پارک و در اداره منطقه ای استان قرار گرفته است و ورودی آن رایگان است. در این پارک شاهد نمایش زمستانی نور، پیست اسکیت بیضی شکل و بازار فصلی کشاورزان خواهید بود. 
آدرس: 1-545 Conservation Drive, Brandon, MB
ساعات بازدید از مرکز اکتشاف ریوربانک: در فصل تابستان از آخرین آخر هفته ماه مه تا روز شکرگزاری از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 20 و شنبه ها، یک شنبه ها و تعطیلات از ساعت 11 تا 20 و در فصل زمستان از روز شکرگزاری تا آخرین آخر هفته ماه مه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 17 و شنبه ها، یک شنبه ها و تعطیلات از ساعت 12 تا 17 باز است. توجه داشته باشید که این مرکز در روز های کریسمس، بوکسینگ دی، سال نو، جمعه قبل از عید پاک و روز یادبود تعطیل است.
سایت: http://riverbank.mb.ca/ 

4.    موزه باغ های خزندگان وستمن (Westman)

موزه خزندگان با بیش از 300 خزنده، جاذبه برجسته مانیتوبا و براندون است. این موزه در 15 دقیقه ای شرق براندون واقع شده است. در این موزه از بزمجه های عظیم الجثه گرفته تا مارمولک خانگی گکو (Gecko) و همچنین انواع مارها به خصوص مار زنگی، مار کبرا و مار کلاوبرید، الیگتور، انواع تمساح و کروکودیل، انواع قورباغه های وحشی و سمی و خزنده های فراوان وجود دارند و در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند.   
آدرس:  99028 Road 57N, Douglas, MB 
ساعات بازدید: در فصل تابستان از ماه مه تا سپتامبر از دوشنبه تا شنبه از ساعت 11 تا 19 و یک شنبه ها از ساعت 12 تا 17 و در فصل زمستان از ماه اکتبر تا آوریل از سه شنبه تا شنبه از ساعت 12 تا 18 و یک شنبه ها از ساعت 12 تا 17 باز است. توجهه داشته باشید که روزهای دوشنبه در فصل زمستان تعطیل است. 
هزینه ورودی: 6 دلار برای بزرگسالان (بالای 16 سال)، 4 دلار برای کودکان 3 تا 15 سال و برای کودکان زیر 2 سال رایگان است.
سایت: http://www.reptilegardens.ca/ 

جاذبه های گردشگری براندون - موزه باغ های خزندگان وستمن (Westman)

 

5.    گالری هنری مانیتوبای جنوب غربی

گالری هنری مانیتوبای جنوب غربی، یک انجمن فعال هنر های معاصر است که برتری و تنوع هنری در منطقه و فراتر از آن را به نمایش گذاشته است. این گالری، قدیمی ترین مرکز هنر های تجسمی مانیتوبا و یکی از اولین ها در کانادا است و هنر را عنصری ضروری برای بیان جامعه، فرهنگ و ملل توصیف می کند و تمرکز آن بر روی هنر های معاصر  و احترام به میراث و فرهنگ محلی است. ریشه های این گالری هنری به سال 1890 باز می گردد و مأموریت آن تولید، ارائه، ارتقاء و پرورش هنر در مانیتوبای غربی بود. این گالری در سال 1907 به عنوان باشگاه هنری براندون تأسیس شد. از زمان شروع کار این گالری، مردم براندون برای هنر و خلاقیت در زندگی و شهرشان ارزش قائل شدند و از هنر های معاصر و آموزش و رویداد های آن حمایت کردند. در این موزه آثار هنری هنرمندان محلی، استانی و ملی به نمایش گذاشته می شود و اغلب این هنرمندان جایگاه خاص و همیشگی خود را در این گالری هنری دارند.  همچنین در این گالری هنری، برنامه های آموزشی مانند تورها، کارگاه ها و کلاس های آموزشی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برای تمام سطوح مهارت برگزار می شود. 
آدرس:  710 Rosser Avenue, Unit 2, Brandon, MB
ساعات بازدید: در روز های سه شنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 10 تا 17 و پنج شنبه ها از ساعت 10 تا 21 باز است. در روز های شنبه، یک شنبه و دوشنبه این موزه تعطیل است.
سایت: https://agsm.ca/ 

6.    موزه مرکزی توپخانه کانادایی رویال (The Royal Canadian Artillery)

موزه مرکزی توپخانه کانادایی رویال (RCA)، موزه ملی توپخانه کانادا، تنها موزه در جهان است که به نقل داستان کامل بیش از دویست هزار نفر سرباز کانادایی که در جنگ و صلح کانادا در سال 1855 خدمت کردند، اختصاص داده شده است. این موزه یکی از بزرگترین موزه های نظامی کانادا است که بر روی تاریخ نظامی کانادا تمرکز دارد. هنگ سلطنتی توپخانه کانادایی به عنوان بخشی از اساس تاریخ کانادایی حتی در اولین روز های تولد این ملت حضور داشته است. این موزه در سال 1962 در پایگاه نیرو های کانادایی شیلو مانیتوبا تأسیس شد تا این میراث افتخار آمیز را برای نسل آینده حفظ و تفسیر نماید. این موزه دارای مجموعه ای با ارزش ملی است که بیش از 65000 اثر از جمله بیش از 150 قطعه و وسایل نقلیه توپخانه در آن به نمایش گذاشته شده است. در این موزه 5 گالری وجود دارد که به معرفی آثار نمایشی از جنگ جهانی دوم تا به امروز اختصاص داده شده اند. علاوه بر این، در این موزه نمایشگاه های تعاملی و صوتی و همچنین آثار نمایشی موقتی به نمایش گذاشته می شود.
آدرس: Building N-118, Patricia Road, CFB Shilo (15 دقیقه ای براندون به سمت وتران)
ساعات بازدید: در فصل تابستان از اول مه تا 30 سپتامبر همه روزه از ساعت 10 تا 16 و در فصل زمستان از اول اکتبر تا 30 آوریل همه روزه از ساعت 13 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 6 دلار برای بزرگسالان، 4 دلار برای افراد بالای 65 سال و محصلین 6 تا 18 سال و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
سایت: http://en.rcamuseum.com/ 

7.    موزه و بایگانی کلی شهر براندون

موزه و بایگانی کلی براندون به حفظ و نگهداری از تاریخ شهر براندون اختصاص داده شده است و دارای 3 نمایشگاه اصلی و یک فروشگاه سوغاتی در ساختمانی قدیمی و کلاسیک است. این بنا، ساختمان سابق تلفن های دولتی بود که در سال 1917 ساخته شد و تا سال 1968 توسط این شرکت اداره شد. موزه و آرشیو کلی شهر براندون در فوریه سال 2009 در خیابان نهم تأسیس شد.  هدف از احداث این موزه، جمع آوری، حفظ، مطالعه، نمایش و تفسیر مواد تاریخی و میراث مربوط به شهر براندون و بیان تأثیر براندون در طول تاریخ جنوب غربی مانیتوبا است. همچنین در این موزه نمونه های تاکسیدرمیک (taxidermic) که توسط B. J. Hales جمع آوری شده به نمایش گذاشته شده است.
آدرس: 19 9th St, Brandon, MB
ساعات بازدید: از سه شنبه تا جمعه از ساعت 13 تا 16 و شنبه ها از ساعت 10 تا 16 باز است.
سایت: http://brandongeneralmuseum.ca/ 

8.    تالار مشاهیر کشاورزی مانیتوبا

تالار مشاهیر کشاورزی مانیتوبا در سال 1976 در براندون تأسیس شد و این تالار به معرفی کسانی که سهم قابل توجهی در کشاورزی استان مانیتوبا داشته اند می پردازد. ساختمان ها و ماشین های اولیه مزرعه از سال 1900 و فراتر از آن در این تالار به نمایش گذاشته شده و این موزه، بزرگترین مجموعه تجهیزات مقدماتی کشاورزی در کانادا به شمار می رود. در این موزه موتور های بخار، تراکتور ها و موتور های گاز، تجهیزات برداشت محصول و تجهیزات خاک ورزی و کاشت به نمایش گذاشته شده اند. این موزه همچنین میزبان اتحادیه پرورش دهندگان و فستیوال سالانه استمپد است. در فصل تابستان می توانید همه کاره 1080 که یک تراکتور خیلی بزرگ ساخته شده در سال 1977 است را مشاهده نمایید. این موزه در 125 کیلومتری غرب وینی پگ و 77 کیلومتری شرف براندون قرار گرفته است.
آدرس: 1129 Queens Ave, Brandon, MB
ساعات بازدید: در فصل تابستان از اواسط ماه مه تا سپتامبر همه روزه از ساعت 9 تا 16:30  و در فصل زمستان از ماه اکتبر تا اواسط مه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 16:30 باز است. توجه داشته باشید که این موزه از تاریخ 24 دسامبر تا 6 ژانویه تعطیل است.
هزینه ورودی: 10 دلار برای بزرگسالان، 8 دلار برای افراد بالای 65 سال و محصلین بالای 12 سال، 5 دلار برای کودکان 6 تا 12 سال، 25 دلار برای خانواده (حداکثر 2 تا بزرگسال) و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است. 
سایت: http://mbagmuseum.ca/ 

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392