alt

مراکز خرید یلونایف

معرفی مراکز خرید شهر یلونایف

زمانی که به شهر یلونایف در سرزمین های شمال غربی سفر می کنید، مطمئنا خودتان را برای خرید اقلام متنوع و خاص آماده کرده اید. هر کسی که به این شهر سفر می کند به دنبال خرید یک جفت کفش چرم نرم بدون پاشنه (moosehide moccasins) که با منجوق تزئین شده یا چاپ سنگی زیبای اینویت، کتاب های بهترین نویسندگان محلی و یا حتی جواهری از الماس مربوط به مدار قطب شمالی می گردد. در ادامه این مطلب به معرفی مراکز خرید یلونایف پرداخته شده است: 

1.    فروشگاه نورترن ایمیج

این فروشگاه، محل فروش هنر ها و صنایع دستی مردم بومی است و مکانی عالی برای خرید سوغاتی ها و یادگاری ها نیز هست. در این فروشگاه، چاپ ها و لیتوگرافی های مشهور اینویت اثری از کیپ دُرسِت، Pangnirtung و Ulukhaktok به همراه مجسمه های پر زرق و برق ساخته شده از سنگ نرم، سبد های دِنِ ساخته شده از کاغذ مخصوص بتولا پاپیریفرا و کفش های مخصوص تخت ساخته شده از چرم نرم و آثار هنری یوکان وجود دارد. قیمت ها در داخل این فروشگاه بسیار منصفانه هست و بسته بندی مناسب برای راحتی در حمل و نقل دارد.
آدرس: 4801 Franklin Ave
ساعات کاری: دوشنبه تا شنبه 10 تا 18 و یک شنبه ها 12 تا 18 باز است.
سایت: http://www.northernimages.ca/ 

2.    ارسموس آپارل 

اگر علاقه به لباس های رنگی با طراحی محلی دارید این فروشگاه گزینه مناسبی خواهد بود. در این فروشگاه می توانید انواع تی شرت، تاپ، دستکش های مخصوص Dene، کلاه ها و عینک های با حال پیدا کنید. 
آدرس: 4602 Franklin Ave
ساعات کاری: دوشنبه تا شنبه 10 تا 18 باز است.
سایت: https://www.erasmusapparel.com/ 

3.    انبار کتاب یلونایف

این کتابفروشی دارای مجموعه ای عالی از کتاب های سرزمین های شمالی و مردمان بومی این مناطق است. همچنین در این کتابفروشی نقشه نیز فروخته می شود.
آدرس: 4923 49th St
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه 9:30 تا 20 و شنبه ها تا 18 و یک شنبه ها 12 تا 17 باز است.
سایت: https://www.yellowknifebooks.com/ 

 انبار کتاب یلونایف

 

4.    آثار شیشه ای شهر قدیمی 

این فروشگاه که در منطقه شهر قدیمی (Old town) قرار گرفته است و با استفاده از بطری های قدیمی، اشیایی مانند عینک و گلدان های عجیب و غریب با طرح های بومی قلمرو های شمالی می سازد. اگر تمایل به داشتن یکی از این آثار با ویژگی های دلخواهتان را دارید می توانید در کلاس های کارگاه تفریحی (دو تا چهار روزه – دو ساعته) شرکت کنید. علاوه بر این، می توانید در داخل این فروشگاه دوچرخه کرایه نمایید.
آدرس: 3510 McDonald Dr
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه 10 تا 18 و شنبه و یک شنبه ها 12 تا 17 باز است.
سایت: https://oldtownglassworks.com/

5.    گالری خورشید نیمه شب (Midnight Sun)

در این گالری اقلام فراوانی از آثار هنری از جمله ژاکت و کفش چرم نرم بدون پاشنه تزئینی زیبای Dene، مجسمه های ساخته شده از سنگ نرم توسط Inuvialuit و جواهرات ساخته شده از شاخ گاومیش آمریکایی یا مسکوکس (Muskox) به چشم می خورد. اگر قصد خرید سوغاتی دارید، حتما به این مکان نگاهی بیندازید.

 گالری خورشید نیمه شب (Midnight Sun)

 

6.    بازار بزرگ ائورا

این فروشگاه، مرکز مجموعه ای از آثار چرمی آلبرتا، حکاکی ها، تعدادی تسبیح اثری از قوم Dene و تعداد زیادی از نقاشی های هنرمندان نیمه محلی است.
آدرس: 4701 Franklin Ave
ساعات کاری: دوشنبه تا شنبه 12 تا 19:30 و یک شنبه ها 12 تا 18 باز است.

7.    فروشگاه ویور و دیووره (Weaver & Devore)  

این فروشگاه یک شرکت پست معاملاتی تاریخی بوده که برای اولین بار در مقابل Bullocks قرار گرفت. در این فروشگاه یک سوپر مارکت کوچک و طیف وسیعی از لوازم خارج از منزل وجود دارد و همین طور محلی که هر آنچه که برای سفر لازم دارید را می توانید در آن پیدا کنید.
آدرس: 3601 Weaver Dr
ساعات کاری: دوشنبه تا شنبه 9 تا 18 باز است. 
سایت: http://weaverdevore.ca/ 

8.    فروشگاه نورمن ولز (Norman Wells)

فروشگاه نورمن ولز، مکانی عالی برای خرید هدایای متنوع است. در این فروشگاه از چکمه های نرم موکلوک (mukluks) قطب شمال گرفته تا نقاشی های هنرمند افسانه ای ساتو (Sahtu) یعنی برن ویل براون پیدا می شود و همین طور می توانید به خرید سوغاتی های مربوط به قوم های دِنِ یا مِتیس بپردازید. این مکان در مجاورت موزه تاریخی است، که بعد از بازدید از موزه می توانید به این فروشگاه به خاطر خرید یک جفت کفش موکاسین ساتو نگاهی بیندازید چون هر کسی آرزوی داشتن این کفش ها را دارد.

 فروشگاه نورمن ولز (Norman Wells)

 

9.    مرکز شهر یلونایف

در مرکز شهر یلونایف از لباس گرفته تا جواهرات را می توانید پیدا کنید. خیلی از مردمان یلونایف عاشق کارهای طراح لباس محلی سارا اراسموس (Sarah Erasmus) هستند. با خرید از این طراح، مانند محلی ها می توانید لباس بپوشید. خیلی از بازدیدکنندگان برای خرید الماس به این شهر می آیند چون تنها با چند هزار دلار الماسی با کیفیت عالی خریداری می کنند که قیمت آن ارزان تر از همه جای دنیاست.

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392