alt

جاذبه های گردشگری یلونایف

معرفی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری یلونایف

شهر یلونایف، مرکز سرزمین های شمال غربی در کانادا و بزرگترین جامعه در سواحل دریاچه بزرگ Great Slave Lake است. نام یلونایف برگرفته شده از چاقوی مسی است که برای مدت طولانی توسط ملل اولیه محلی مورد استفاده بوده است. شهر یلونایف در چهارصد کیلومتری جنوبی مدار قطب شمال قرار گرفته و به عنوان مرکز شفق های شمالی نیز شناخته شده است. این شهر ترکیبی زیبا از ویژگی های معاصر به همراه معجزات بزرگ طبیعی است. اکثر مردمی که قصد بازدید از یلونایف کانادا را دارند برای دیدن نور ها و شفق های شمالی به این شهر سفر می کنند. اگر شرایط جوی اجازه تماشای این نورهای شمالی را به شما نداد جای هیچ نگرانی نیست، به خاطر این که سرگرمی ها و مکان های دیدنی جالبی در این شهر وجود دارد که تمام وقت شما را پر می کند. این مقاله برای سهولت سفر شما، به معرفی ده تا از بهترین جاذبه های گردشگری یلونایف پرداخته تا شما بتوانید در یلونایف بهترین ها را تجربه کنید.
مردمان ملل اولیه هزاران سال است که در منطقه یلونایف به شکار مشغول بودند تا این که اروپایی ها در اواخر قرن هجدهم در این منطقه ظاهر شدند و بعد از هجوم کاشفان طلا به این منطقه در سال های 1934-1935 سکونتگاه های دائمی خود را بنا کردند. این اولین اعتصاب در شمال سرد (میانگین دمای 6- درجه) بود که با دومین هجوم کاشفان طلا در سال 1944 رخ داد. از آن به بعد، به طور پیوسته این جامعه در مرکز عصبی کانادای شمالی توسعه یافت. معادن طلا و الماس در یلونایف به عنوان بزرگترین معادن طلا و الماس در کانادا محسوب شد و رشد شهر را تقویت بخشید. در سال 1961 جمعیت یلونایف 3250 نفر و امروزه این تعداد شش برابر شده است که این تغییر میزان جمعیت بیانگر داستان رشد شهر نیز هست. 
در اطراف یلونایف مسیر های جالب توجهی وجود دارد که یکی از آن ها در مسیر شرقی در امتداد مسیر اینگرام (بزرگراه 4) تا دریاچه تیبیت (Tibbitt Lake) و دیگری در مسیر شمال غربی (بزرگراه 3) از میان منطقه ای توسعه نیافته به سمت بچوکو (Behchoko) و همچنین دریاچه بزرگ Great Slave Lake می رود. همین جاده تا منطقه حفاظت شده مکنزی بیسون (Mackenzie Bison) نیز پیش می رود. رویداد های مهمی در تقویم یلونایف وجود دارد که از این میان می توان به فستیوال زمستانی پادشاه برف و مسابقه سورتمه سواری بر روی دریاچه در ماه مارس اشاره کرد.

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری یلونایف

 

1.    مرکز میراث فرهنگی شمالی پرنس والز

مرکز میراث فرهنگی شمالی پرنس والز در یلونایف، موزه و آرشیو قلمرو های شمال غربی است که مجموعه ای از مدارک مهم، عکس ها، صدای ضبط شده، مصنوعات و موارد دیگر که مربوط به تاریخ منطقه شمالی پهناور است در آن نگهداری شده و به نمایش گذاشته شده است. در این مرکز فوق العاده جالب و دیدنی، مجموعه ای از مواد معدنی بزرگ و کشفیات مرکز تحقیقات باستان شناسی نیز به نمایش گذاشته شده است. موزه آن شما را عمیقاً تحت تأثیر فرهنگ مردمان ملل اولیه دِنِ (Dene) قرار می دهد و همچنین شاهد تأثیر فراگیر تجارت پوست و خز دست کم از قرن هجدهم خواهید بود. این مرکز دارای نمایشگاه های متنوع نیز هست.
آدرس: 4750 48 Street, Yellowknife
ساعات بازدید: همه روزه از 10:30 تا 17 و پنج شنبه ها تا 21 باز است. آرشیو ها، دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 12 و 13 تا 16:30 باز است.
سایت:  http://www.pwnhc.ca/

2.    پارک محلی هیدن لِیک (Hidden Lake Territorial Park)

پارک محلی هیدن لیک در حدود 50 کیلومتری شرق یلونایف در مسیر اینگرام (Ingraham) قرار گرفته است. از این پارک تا آبشار کامرون تنها 20 دقیقه پیاده روی است که حتی با سرمای یخبندان فصل زمستان منظره چشمگیر و زیبایی دارد و یکی از ویژگی های برجسته این پارک محسوب می شود.  برای ماجراجویی های بیشتر، می توانید به پیاده روی طولانی در یک مسیر کمتر توسعه یافته به سمت آبشار های سد رودخانه کامرون که حدود 9 کیلومتری آبشار ها قرار دارد بپردازید.
آدرس: Fort Smith, Unorganized, NT
سایت: http://nwtparks.ca/explore/ingraham-trail/hidden-lake

پارک محلی هیدن لِیک (Hidden Lake Territorial Park)

 

3.    شهر قدیمی (Old Town)

با کشف طلا در سال 1934، اولین گروه کاشفان طلا در سال بعد به شهر یلونایف هجوم آوردند و معدن چیان مشتاق چادرهایشان را بر پا کردند و کلبه های چوبی کوچک در کنار سواحل دریاچه بزرگ گریت اسلیو لیک (Great Slave Lake) ساختند. امروزه تعدادی از ساختمان های میراث تاریخی در شهر قدیمی یلونایف باقی مانده است که به هیجان ناپایدار دهه 1930 اشاره دارد. این مکان محلی است که بازدیدکنندگان می توانند در پایین جاده Ragged Ass قدم بزنند و برای داشتن منظره ای عالی از "the Rock" که بلند ترین نقطه شهر است بالا بروند.

4.    سفر با قایق

دریاچه بزرگ Great Slave Lake، مقصدی عالی برای قایق سوارها است و حجم زیاد آب دریاچه باعث شده که میزبان یکی از طلانی ترین مسابقات جهانی قایقرانی آب های شیرین و جام کمیسیونرها باشد. این دریاچه، محل خانه قایق سوارهای علاقه مند است که در خانه قایق های روشن رنگی زندگی می کنند تا این که خلیج یلونایف برای فصل زمستان یخ بزند. در فصل اوج و شلوغی تعطیلات، تورهای قایق سواری به بازدیدکنندگان معرفی می شوند. امکان اجاره قایق برای سفر های مستقل نیز وجود دارد.

5.    فستیوال زمستانی پادشاه برف (SnowKing)

فستیوال زمستانی اسنوکینگ یا پادشاه برف، یک رویداد سالانه زمستانی است که در ماه مارس برگزار می شود و بازدیدکنندگان از سراسر جهان را به این شهر می کشاند. یک قلعه بزرگ که از برف ساخته شده، صحنه ای برای هنر ها و سرگرمی است. این فستیوال با مسابقه سه روزه سورتمه سواری که در دریاچه بزرگ Great Slave Lake برگزار می شود همزمان است.
سایت: http://snowking.ca/

 فستیوال زمستانی پادشاه برف (SnowKing)

 

6.    دهکده Aurora

شفق های شمالی یا The Aurora Borealis با نقش های درخشان و رقصان در بالای آسمان شهر یلونایف ظاهر می شوند. مشاهده این نور و شفق ها به عنوان یک سرگرمی راحت و شاد است که با سورتمه سواری توسط سگ ها، مناطق دیدنی گرم، لباس های مناسب قطب شمال و نوشیدنی های گرم در دهکده Aurora همراه است.
آدرس: 4709 Franklin Ave, Yellowknife
سایت: https://auroravillage.com/

7.    مرکز فرهنگی و هنری شمالی

مرکز فرهنگی و هنر های شمالی، سالن تئاتری با ظرفیت 297 صندلی محل نمایش های هنرمندان قلمرو های شمالی، ملی و بین المللی است. برنامه ها و اجراهای این هنرمندان شامل موسیقی، رقص، تئاتر و اجرا های کودکان و همچنین محل اجلاس فرهنگی برتر در قلمرو های شمال غربی است.  
آدرس: 4701 52 Ave, Yellowknife
سایت: http://www.naccnt.ca/ 

8.    جاده یخی دتّا (Dettah)

جاده یخی دتا، جاده یخی شش و نیم کیلومتری است که یلونایف را به شهر کوچک دتا متصل می کند. جاده یخی دتا، محل محبوب گردشگران است که برای رانندگی کردن و گرفتن عکس های باور نکردنی مانند دراز کشیدن بر روی یخ به این جاده می آیند. البته فراموش نکنید که برای آمدن به این جاده باید لایه لایه لباس گرم بپوشید. این جاده یخی، فاصله رانندگی میان دو شهر را حدود بیست کیلومتر کاهش می دهد. این جاده زمانی که یخ ها به اندازه کافی ضخیم می شوند یعنی در ماه دسامبر یا ژانویه باز می شود و تقریباً در اواسط آوریل بسته می شود. این جاده در سال 2000 افتتاح شده است. همچنین جاده دتا، نقطه ای عالی برای مشاهده نور های شمالی که از گرمای ماشین شما بوجود می آید هست.

9.    مجلس قانونگذاری سرزمین های شمال غربی

 مجلس یا شورای قانونگذاری سرزمین های شمال غربی، محل نشست و قانونگذاری نمایندگان دولت سرزمین های شمال غربی کانادا است. این مجلس، نهاد منتخب یک جانبه است که قوانین سرزمین های شمال غربی در آن ایجاد و اصلاح می شود. قدمت این بنا به ماه نوامبر سال 1993 زمانی که مجلس قانونگذاری افتتاح و برگزار شد، باز می گردد. این ساختمان به طور خاصی طراحی شده تا بتواند منعکس کننده چشم انداز زیبای سرزمین های شمال غربی باشد. سالن بزرگ این مجلس در 362 روز سال بر روی عموم باز است و بازدیدکنندگان حق انتخاب بین تور صوتی یا راهنمای تور را دارند. 
آدرس: Box 1320; 4570-48th Street; Yellowknife
ساعات بازدید: همه روزه از 7 تا 18 و در ماه دسامبر از 8 تا 18 باز است. توجه داشته باشید که از 1 ژوئن تا 31 آگوست راهنمای تور رایگان از دوشنبه تا جمعه در ساعت های 10:30، 13:30 و 15:30 و یکشنبه ها در ساعت 13:30 در اختیار شما می باشد. از ابتدای ماه سپتامبر تا 31 مه همه روزه در ساعت 10:30 راهنمای تور در آنجا حضور دارد.
سایت: https://www.assembly.gov.nt.ca/ 

10.    بنای یادبود خلبان بوش (Bush Pilot)

بنای یادبود خلبان بوش، محبوب ترین اثر شهر قدیمی یلونایف است. این اثر دارای چشم انداز استثنایی خلیج بلک بی هست. این بنا در ارتفاعات " The Rock" قرار گرفته که دسترسی به آن از طریق راه پله های مارپیچ امکان پذیر است. این بنا به مهندسان و خلبانان بوش که جان خود را در حین پرواز در آسمان های قلمرو های شمال غربی از دست دادند اهدا شده است.
آدرس: 3513 Ingraham Dr #3511, Yellowknife

 بنای یادبود خلبان بوش (Bush Pilot)

 

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392