alt

جاذبه های گردشگری شارلوت تاون

معرفی جاذبه های توریستی گردشگری شارلوت تاون


شارلوت تاون، شهری با لحظات خوش و فراموش نشدنی، تجربیات محلی موفق و غوطه ور فرهنگی، فرار عاشقانه و سرگرمی های خانوادگی است. این شهر را خانه خود بدانید و با گشت و گذار در شارلوت تاون به محتوای قلب آن پی ببرید. 
تور های متنوع در حوضه های مختلف شهر برگزار می شود که نقطه پرتاب عالی برای شما گردشگران خواهد بود زیرا با این تور های می توانید به کشف فروشگاه های خوشمزه، گالری های هنری و دیگر جواهرات این شهر بپردازید. هنگام بازدیدتان از این شهر مطئمن شوید که به تماشای بسیاری از موارد سرگرم کننده شهر یعنی فستیوال ها، نمایش تئاتر و موسیقی زنده بروید و از آن ها لذت ببرید. اگر به فعالیت های فضای باز علاقه دارید مطمئناً از بازی گلف، دوچرخه سواری و پارو زدن لذت خواهید برد. این مقاله به معرفی جاذبه های گردشگری شارلوت تاون می پردازد که می تواند به شما در برنامه ریزی سفر تان کمک فراوانی کند.
شارلوت تاون، مرکز جزیره پرنس ادوارد آیلند حس یک شهر روستایی آرام را به شما می دهد. خیابان های مربوط به دوره ویکتوریای آن به راحتی با کمی پیاده روی قابل دسترس هستند، همین طور بندر قدیمی شهر در مرکز خلیج Hillsborough قرار گرفته است. بعد از همسر جورج سوم، نام این شهر را شارلوت تاون گذاشتند. شارلوت تاون کوچکترین مرکز استان کشور است، اما از لحاظ تاریخی می توان آن را مهم ترین نامید. در ماه سپتامبر سال 1864، شارلوت تاون محل برگزاری کنفرانس مشهوری بود که منجر به اتحاد کانادا شد. 

جاذبه های توریستی گردشگری شارلوت تاون

 

1.    مرکز کنفدراسیون هنر

مرکز کنفدراسیون فرا مدرن هنر، یک بلوک شهری کامل را پوشش می دهد که در سال 1964 این بنا توسط کنفدراسیون به عنوان بنای یادبود ملی کانادا افتتاح شد. این غرفه ها شامل یک موزه، گالری هنری، کتابخانه استانی، دو سالن تئاتر و یک رستوران می شوند. این محل مطمئناً به خاطر این که محل برگزاری جشنواره موسیقی "Anne of Green Gables" است شهرت فراوان دارد که بخشی از فستیوال سالانه شارلوت تاون است و از ژوئن تا سپتامبر برگزار می شود.
در طبقه سوم، گالری هنری وجود دارد که برخی از آثار با شکوه هنرمندان مدرن کانادایی در آن به نمایش گذاشته شده است. انحصاراً یک اتاق را به آثار هنری هنرمند معروف شارلوت تاون و یکی از مشهورترین نقاشان کانادا در قرن بیستم یعنی رابرت هریس اختصاص داده اند. هر شهروند کانادایی پانزده سنت بابت هزینه ساختمان پرداخت می کند. در راهروی بزرگ، مجسمه زیبایی که با کروم و کریستال تزئین شده به همراه نشان های ملی هر استان کانادایی قرار دارد که هدیه ای از سوی ایالات متحده به مناسبت سالگرد صد سالگی کانادا بود.
ساعات بازدید: ساعات کاری باکس آفیس در فصل تابستان از دوشنبه تا شنبه از ساعت 9 تا 20، در فصل پاییز از دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 تا 17 و در فصل های بهار و پاییز از دوشنبه تا شنبه از ساعت 12 تا 17 می باشد.
هزینه ورودی: هزینه تور پیاده روی کنفدراسیون 17 دلار برای بزرگسالان و 10 دلار برای کودکان است که همه روزه به جز دوشنبه ها در ساعت های 10:30 صبح، 13:30 و 15:30 برگزار می شود. 
آدرس: 145 Richmond Street, Charlottetown
سایت: http://www.confederationcentre.com/en/

2.    منطقه تاریخی ملی خانه استان (مجلس نمایندگان)

مجلس نمایندگان، «محل تولد کانادا» در نزدیکی مرکز کنفدراسیون قرار گرفته است. این ساختمان ماسه سنگی سه طبقه در سال های 1842 تا 1847 به عنوان ساختمان دولتی مستعمراتی ساخته شده بود. امروزه مجلس نمایندگان، محل پارلمان پرنس ادوارد آیلند است و اتاق های پارلمان برای بازدیدکنندگان باز است.
اتاق کنفدراسیون جایی که در سال 1864 نمایندگان جهت راه اندازی دولت مدرن کانادا همدیگر را ملاقات کردند، البته این اتاق در چندین سال پیش مورد ترمیم قرار گرفت. عکس ها و اسناد این رویداد تاریخی در این محل در معرض نمایش گذاشته شده اند. با این حال، هیچ گزارش رسمی از صحبت های جلسات قبل از متحد شدن در شارلوت تاون وجود ندارد.
ساعات بازدید: از 1 جولای تا 4 سپتامبر از دوشنبه تا شنبه از ساعت 9 تا 17 و یکشنبه ها از ساعت 12 تا 17، از 3 سپتامبر تا 8 اکتبر از دوشنبه تا شنبه از ساعت 11 تا 16 و کیوسک از 1 جولای تا 4 سپتامبر از دوشنبه تا شنبه از ساعت 11 تا 16 و شنبه ها از ساعت 12 تا 18 می باشد.
آدرس: 165 Richmond Street, Charlottetown
سایت: http://www.gov.pe.ca/olg/index.php?number=1022336

3.    کلیسای باسیلیکای سنت دانستان (St. Dunstan)

در جنوب پارلمان نمایندگان، در گوشه ای از خیابان های گریت جورج و ریچموند، کلیسای باسیلیکای سنت دانستان قرار دارد. این کلیسا، محل کلیسای کاتولیک رومی استان است که در اواخر قرن نوزدهم به سبک نئو گوتیک ساخته شده است. این کلیسای مزین، در نوع خودش یکی از بزرگترین ساختمان های شرق کانادا محسوب می شود و محراب آن به خاطر حجاری زیبای ایتالیایی و پنجره گل رز با شکوهش شهرت فراوان دارد. مخروط های زیبای آن یکی از ویژگی های با شکوه این بنا در افق شهر به شمار می رود.
بازدیدکنندگان با کمی پیاده روی در طول خیابان های ریچموند و کنت به محله ای با خانه های سه گوش به همراه پارک ها و باغ های وسیع می رسند که یادآور میراث ویکتوریایی شارلوت تاون است. این یک منطقه دوست داشتنی و عالی برای پیاده روی و گشت و گذار است. 
آدرس: 45 Great George St, Charlottetown

کلیسای باسیلیکای سنت دانستان

 

4.    خانه تاریخی بیکونزفیلد

خانه تاریخی بیکونزفیلد (Beaconsfield) در ابتدای خیابان کنت در شارلوت تاون قرار گرفته است. بیکونزفیلد، ویلایی شیک است که توسط معمار W. C. Harris طراحی و در سال 1877 با دکوراسیون چوبی توری مانند، سقف با اتاق شیروانی و گنبد منحصر به فرد ساخته شد. ساختمان زرد خردلی رنگ آن، نمونه اولیه معماری ویکتوریایی است. طراحی داخلی و مبلمان این خانه دوست داشتنی قدیمی ارزش دیدن دارد. این خانه در حال حاضر، موزه و بنیاد میراثی پرنس ادوارد آیلند و کتابفروشی هست که به نشریات مربوط به جزیره اختصاص داده شده است. بیشتر اوقات این مکان، محل برگزاری نمایشگاه های تاریخ محلی، سخنرانی ها و کنسرت ها است.
ساعات بازدید: در ماه می و همین طور از سپتامبر تا اکتبر از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 16 (آخر هفته ها در صورت وجود کشتی کروز در بندر، باز است)، در ماه ژوئن از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 16، از جولای تا آگوست همه روزه از ساعت 10 تا 16 و از نوامبر تا آوریل از ساعت 12 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 5 دلار برای بزرگسالان، 4 دلار برای دانش آموزان، 14 دلار برای خانواده 4 نفره با حداکثر دو بزرگسال و 4.50 دلار برای افراد بالای 65 سال است.
آدرس: 2 Kent Street, Charlottetown
سایت: http://www.peimuseum.ca/index.php3?number=1043026&lang=E

5.    خانه دولت یا مجلس نمایندگان

عمارت سفید خانه دولت (مجلس) در شارلوت تاون معروف به Fanningbank است و در میان زمین های پارک ویکتوریا قرار گرفته است. این ساختمان به سبک گرجی ساخته شده و از سال 1835 به محل رسمی فرماندار جزیره تبدیل شده است. این مکان در حال حاضر، محل اقامت رسمی نائب فرماندار پرنس ادوارد آیلند (PEI) یعنی کسی که نماینده ملکه الیزابت دوم در استان است می باشد. زمانی که خانواده سلطنتی و مقامات ارشد در این جزیره حضور دارند، از این خانه بازدید می کنند. خانه دولت در طول ماه جولای و آگوست بر روی عموم باز است. 
آدرس: 1 Terry Fox Drive, Charlottetown

6.    توپخانه پرنس ادوارد

توپخانه پرنس ادوارد با چشم انداز گسترده اش در موقعیتی استراتژیک در بندر قرار گرفته است. محوطه پیاده روی موجود در اسکله، از مرکز شهر تا پارک ویکتوریا و توپخانه کشیده شده است و بازدید کنندگان می توانند از توپ ها و سرباز خانه های کوچک و انبار های این مکان بازدید نمایند.
در سال 1805، توپخانه را از خیابان گریت جورج (Great George) به این نقطه تقویت شده منتقل کردند. بعد ها آن را دژ فورت ادوارد نامیدند، هر چند که قدرت شلیک این توپ ها را هرگز کسی ندید. کار بزرگ بازسازی این بنا در سال 2001 انجام شد. 
آدرس: 45 Park Roadway, Charlottetown

7.    سالن فاندرز (Founders' Hall)

سالن فاندرز به عنوان غرفه های نمایشگاهی محل تولد کانادا شناخته می شود، این غرفه ها محلی است که نمایندگان برای شرکت در کنفرانس شارلوت تاون در سال 1864 توسط قایق به این محل رسیدند. نمایشگاه های موجود در تالار بر روی نشست کلیدی پدران کنفدراسیون تمرکز کرده اند. در این مکان، مرکز اطلاعات گردشگری وجود دارد که بروشور های محلی درباره جاذبه های محبوب این شهر فراهم کرده و در اختیار گردشگران قرار می دهد. تور های تاریخی (چه به صورت پیاده روی و چه با اتوبوس) برای بازدید از این مکان از محل اسکله مرکزی برگزار می شوند.
آدرس:  6 Prince Street, Charlottetown
سایت: http://www.foundershall.ca/

8.    منطقه تاریخی ملی فورت آمرست یا پورت لا جوی (Port-la-Joye / Fort Amherst)

منطقه تاریخی فورت آمرست که برای اولین بار، محل استقرار دائمی اولین اروپایی در پرنس ادوارد آیلند بوده است که در حال حاضر تنها ویرانه های پوشیده از چمن از آن باقی مانده است. ژاک کارتیه (Jacques Cartier) در سال 1534 مالکیت جزیره را برای فرانسه در اختیار گرفت و این محل را ایل سنت ژان (Île-St-Jean) نامیدند. ساکنین آکادیا در این منطقه به طور پیوسته رشد کردند تا زمانی که بریتانیا مالک این جزیره شد و در سال 1758 مهاجران آکادیا را اخراج کردند. با شروع حکومت بریتانیا بر این جزیره، نام آن به فورت آمرست تغییر کرد.
درست در جنوب این سایت تاریخی، از سال 1851 فانوس دریایی Blockhouse Point در دهانه بندرگاه قرار گرفته است. این سازه چوبی، یک کمک ناوبر کلیدی و دومین فانوس دریایی قدیمی جزیره است. 
ساعات بازدید: مرکز پذیرش بازدیدکنندگان در ایام کاری از ساعت 9 صبح تا 17 و محوطه اطراف آن همه روزه در طول سال باز است.
هزینه ورودی: رایگان است.
آدرس: 191 Hache Gallant Lane, Rocky Point
سایت: http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/pe/amherst/index.aspx

منطقه تاریخی ملی فورت آمرست یا پورت لا جوی

 

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392