alt

جاذبه های گردشگری هالیفاکس

معرفی جاذبه های توریستی گردشگری هالیفاکس

جاذبه های گردشگری هالیفاکس بسیار زیاد است! از فانوس های دریایی نمادین گرفته تا باغ های شهری، موزه ها و گالری های درخشان، مرکز علمی ساحلی و خیلی موارد دیگر را در بر می گیرد. در طول فصل تابستان، کناره های ساحلی شهر شلوغ و سر زنده می شود و کافه ها و رستوران های موجود در طول خیابان آرگایل (Argyle) از جوانان پر انرژی و سرزنده پر می شوند و یا رویدادهای تاریخی در شهر برگزار می شود. این شهر دریایی از اولین روزهای خود به عنوان مرکز تجاری در اقیانوس اطلس بوده و از آن زمان بازدیدکنندگان را با مهمان نوازی سواحل شرقی اش مجذوب خود کرده است. 
با وجود آسمان خراش های اخیر، هالیفاکس هنوز هم همان دژ ستاره ای شکل است که بر نوک تپه قرار گرفته است. این شهر نه تنها سرمایه نوا اسکوشیا است بلکه مرکز تجاری استان های دریایی کانادا و همچنین مرکز مهم تحقیقاتی حداقل 6 دانشگاه و کالج می باشد. بندر طبیعی عالی آن از نظر عمقی نسبت به خط ساحلی اقیانوس اطلس با وجود لنگرگاه ها، اسکله ها، پارک ها و صنعت در امتداد طول کل آن به شدت کاهش می یابد. وجود بندر و تاریخ دریانوردی هالیفکس در زندگی مردم شهر تأثیر گذاشته است. بسیاری از کار هایی که باید در هالیفکس انجام دهید از تفریحات سرگرم کننده با موسیقی دریایی گرفته تا جاذبه های گردشگری و موزه ها که به نوعی مرتبط با دریا است به راحتی در دسترس شما قرار گرفته است. 
در طول هر دو جنگ جهانی، هالیفاکس نقطه ای برای بهم پیوستن کاروان های کشتی(استراتژی کشتی ها برای عبور از اقیانوس اطلس با ایمنی بیشتر و محافظت از خودشان در برابر حمله قایق های یوی آلمانی ها) بوده است. در سال 1917، کشتی مهمات فرانسوی به نام مونت بلانک که برای بهم پیوستن به یکی از این کاروان ها رسیده بود با کشتی بلژیکی به نام ایمو برخورد کرد که منجر به بدترین انفجار در جهان تا قبل از انداختن بمب اتم در هیروشیما در سال 1945 شد. تمامی انتهای شمالی هالیفکس ویران شده بود و 1400 نفر یکجا کشته شدند و 9000 نفر زخمی شدند. پنجره ها خرد شده بودند و خرده شیشه ها تا تفرجگاه ترورو یعنی صد ها کیلومتر دور تر پرت شده بودند.
برای برنامه ریزی کامل سفرتان و بازدید از شهر هالیفاکس، بهتر است به جاذبه های برتر این شهر که به آن ها در زیر اشاره شده است نگاهی بیندازید.  

1.    منطقه تاریخی ملی قلعه نظامی هالیفاکس (Citadel Hill)

محوطه تاریخی ملی دژ هالیفاکس در سال 1856 ساخته شده است که در بالای مرکز شهر قرار گرفته است. این دژ یا قلعه نظامی شاهد هیچ گونه نبردی تا کنون نبوده است با این حال نمونه ای عالی از دژ بریتانیایی مربوط به قرن نوزدهم است. در فصل تابستان، مترجمان یونیفرم های بریتانیایی قرمز رنگ خود را می پوشند و با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار می کنند تا نشان دهند سبک زندگی در اینجا برای هفتاد و هشتمین ساکنین کوه و سومین توپخانه سلطنتی Brigade و خانوده هایشان به چه صورت بوده است. کودکان و نوجوانان عاشق ماجراجویی های داخل این دژ نظامی هستند تا جایی که آن ها می توانند با استفاده از درام ها، راه پیمایی های نظامی و آموزش جاسوسی دشمن بپردازند. هنگامی که هوا تاریک شد، تور های مربوط به برخی از افسانه های ارواح این قلعه نظامی برگزار می شود. 
جاده ای که از دامنه تپه به سمت این دژ کشیده شده است دارای نقاط عالی برای تماشای مناظر شهر، بندر، شهر دارتموث، جزیره کوچک جورج آیلند و پل مک دونالد (Angus L. Macdonald) است. ساعت قدیمی شهر، نماد شهر هالیفکس است که در دامنه تپه قرار گرفته است، پرنس ادوارد از همان ابتدا در سال 1803 این ساعت را در این محل گماشت. این ساعت دارای چهار فریم و موسیقی زنگی است که یادبودی ماندگار برای وقت شناسی از نوع سخت گیری های انضباطی است.
ساعات بازدید: از 7 مه تا 30 ژوئن و 1 سپتامبر تا 31 اکتبر از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر، از 1 جولای تا 31 آگوست از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر، از 1 نوامبر تا 6 مه محوطه حیاط و دستشویی ها از ساعت 9 صبح تا 17 باز هستند. تور های ارواح و سایر خدمات از قبل هماهنگ شده در این سایت موجود است.
هزینه ورودی: فصل اوج گردشگر که از اول ژوئن تا 15 سپتامبر است 11.70 دلار برای بزرگسالان، 10.05 برای افراد بالای 65 سال و برای جوانان زیر 17 سال رایگان است. در فصل خلوت که از یک تا 31 مه و از 16 سپتامبر تا 31 اکتبر است 7.80 دلار برای بزرگسالان، 6.55 دلار برای افراد بالای 65 سال و برای جوانان زیر 17 سال رایگان است.
آدرس: 5425 Sackville Street, Halifax
سایت: http://www.pc.gc.ca/en/lhn-nhs/ns/halifax/index

منطقه تاریخی ملی قلعه نظامی هالیفاکس (Citadel Hill)

 

2.    محوطه بندر هالیفاکس (Halifax Harbourfront)

بخش عمده ای از محوطه رو به آب بندر در مرکز شهر دارای مسیر چوبی وسیعی در امتداد مسیر آبی است که محل تردد کشتی های قدیمی، قایق های کوچک بادبانی، یدک کش ها و کشتی های مسافربری فری است. ویژگی های تاریخی این منطقه شامل محوطه ای جذاب برای پیاده روی به همراه انبارهای سنگی مربوط به قرن نوزدهم و ساختمان های اسلکه قدیمی است که این محوطه را به دلیل وجود این جاذبه ها « قطب گردشگری جذاب هالیفکس» می نامند. امروزه این بنا ها و ساختمان های تاریخی به استودیو های هنرمندان، فروشگاه های درخشان و رستوران ها با تراس های مشرف به بندر تبدیل شده اند. جاده ها بر روی رفت و آمد عادی خودرو ها بسته شده اند. فضای مربعی بین دو انبار قدیمی با سقف پوشانده شده و آن را تبدیل به مرکز خریدی جذاب کرده است. در طول روز، برخی قایق ها به اجرای تور می پردازند و برخی دیگر به عنوان مغازه های سیار و رستوران هایی که غذای دریایی تازه سرو می کنند در بندر مشغول فعالیت هستند. در طول شب های فصل تابستان، بندر به مکانی رمانتیک برای قدم زدن تبدیل می شود و کافه ها در فضای آزاد این محوطه با موسیقی زنده دریا قرار گرفته اند.

محوطه بندر هالیفاکس (Halifax Harbourfront)

 

3.    منطقه تاریخی ملی مهاجرین پییِر 21 (Pier 21)

در سال های 1928 تا 1971، زمانی از پییر 21 به عنوان پناهگاه مهاجرین استفاده می شد و در این سایت، بیش از یک میلیون مهاجر اجازه ورود به کانادا را دریافت کردند. در این مرکز تفسیری، نمایشگاه هایی وجود دارد که تجربیات مهاجرت و ترک سرزمین مادریشان و ورود به کشوری جدید را به نمایش گذاشته است. نمایشگاه های تعاملی به بیان داستان های شخصی مهاجرینی (از سراسر دنیا و در تمامی سنین) که خانه هایشان را ترک کردند و به کانادا یعنی کشوری که می خواهند زندگی جدیدشان را در آن بسازند وارد شدند می پردازند. کودکان می توانند لباس های مربوط به آن دوره را بپوشند و وارد کابین کشتی شبیه سازی شده ای شوند و خودشان را در حال عبور از اقیانوس اطلس تصور نمایند و سپس بر یک ماشین ریلی که مهاجرین را به خانه جدیدشان در سمت غرب حمل می کرد، سوار شوند. می توانید از پنجره های آن به بیرون نگاهی بیاندازید و از تماشای مناظر خوب فانوس دریایی واقع در جزیره جورج آیلند لذت ببرید. 
تنها با یک پیاده روی کوتاه به بازار کشاورزان شهر ساحلی هالیفکس که با غذاهای محلی و محصولات تازه پر شده است می رسید. این بازار همه روزه باز است و منطقه پیک نیکی در بالای پشت بام آن وجود دارد.
ساعات بازدید: سه شنبه تا یک شنبه از ساعت 10 صبح تا 17 می باشد. دوشنبه ها این مکان تعطیل است.
هزینه ورودی: 14.50 دلار برای بزرگسالان، 11.25 برای افراد بالای 60 سال، 9.25 برای کودکان 6 تا 16 سال و دانشجویان و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است. 34.50 دلار برای خانواده 5 نفره (2 بزرگسال و 3 کودک) است.
آدرس: 1055 Marginal Road, Halifax
سایت: http://www.pier21.ca/

4.    خلیج پگی (Peggy's Cove)

خلیج کوچک پگی، خلیج کوچک زیبای انحصاری ای است که در سواحل ناهموار اقیانوس اطلس و 43 کیلومتری جنوب غربی هالیفکس قرار گرفته است. این منطقه به طور کلی یکی از دیدنی ترین نقاط در این ناحیه به شمار می رود و در فصل تابستان این جامعه کوچک با سیلی از گردشگران مواجه می شود. وجود خانه های رنگی، سرازیری های گرانیتی و فانوس دریایی قدیمی این مکان را به محلی خاص و زیبا تبدیل کرده است. خلیج پگی در ماه سپتامبر سال 1998 شاهد سقوط هواپیمای سوئیس ایر در دریا و کشته شدن 229 نفر از سرنشینان این هواپیما بود. بنای یادبودی از این رویداد در این مکان قرار گرفته است. 

خلیج پگی (Peggy's Cove)

 

5.    موزه دریایی اتلانتیک و HMCS Sackville

موزه دریایی اتلانتیک، چشم اندازی زیبا از سراسر بندر هالیفکس دارد و مجموعه ای از صنایع کوچک، محوطه های سرپوشیده دریایی، کشتی های مدل، عکس ها و تاریخ دریایی پیچیده در داخل فضای سرپوشیده این موزه به نمایش گذاشته شده است. یکی از محبوب ترین نمایشگاه های آن مربوط به فاجعه تایتانیک بود زیرا در آن زمان بازماندگان کشتی تایتانیک را به بندر هالیفکس آوردند. نمایشگاه هایی مربوط به زندگی دریایی، کشتی های تاریخی، صنعت کوچک قایق سازی، گروه کشتی های جنگ جهانی و دوره قایق های بادبانی تا دوره بخار در این مکان برگزار می شود. علاوه بر این موارد، بخشی از موزه به رویداد های مهم تاریخی مانند انفجار بسیار بزرگ هالیفکس که در سال 1917 رخ داد، اختصاص داده شده است. علاوه بر این، برنامه ها و کارگاه های هنری و اجرایی و آموزشی در داخل این موزه نیز برگزار می شود.
کشتی تحقیقاتی سی اس اس آکادیا که برای خدمات هیدرو گرافیک کانادا در سال 1913 ساخته شده بود در داخل این موزه دریایی قرار گرفته است. این کشتی در بخش بیرونی موزه یعنی HMCS Sackville پهلو گرفته است. این کشتی برای هر کسی که علاقه مند به کشتی ها یا تاریخ دریانوردی است جذاب است. HMCS Sackville آخرین بازمانده کشتی جنگی کوروت فلاور کلاس در جهان است. پیکربندی کشتی در زمان جنگی خود به عنوان یادبود نیروی دریایی کانادا بازسازی شده است. ساکویل، هم به عنوان موزه و هم بنای یادبود کسانی که در طول نبرد آتلانتیک کشته شده اند است. یکی از بزرگترین کشتی های اسکورت کاروان کشتی ها است که در کانادا و انگلستان در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد و همچنین قدیمی ترین ناو جنگی کانادا محسوب می شود. هالیفکس مکان مناسبی برای مونتاژ این کاروان کشتی ها است.
ساعات بازدید: از 1 مه تا 31 اکتبر همه روزه از ساعت 9:30 تا 17:30 و در روز سه شنبه از ساعت 9:30 تا 20 و از تاریخ 1 نوامبر تا 30 آوریل از چهارشنبه تا شنبه از ساعت 9:30 تا 17:00 و سه شنبه ها از ساعت 9:30 تا 20، یک شنبه ها از ساعت 13 تا 17 می باشد و تنها در روز دوشنبه ها (1 نوامبر تا 30 آوریل) تعطیل است.
هزینه ورودی: از تاریخ 1 مه تا 31 اکتبر 9.55 دلار برای بزرگسالان، 8.50 دلار برای افراد بالای 65 سال، 5.15 برای کودکان 6 تا 17 سال و 24.75 دلار برای خانواده 3 نفره (2 بزرگسال و یک جوان زیر 17 سال) ، از تاریخ 1 نوامبر تا 30 آوریل 5.15 دلار برای بزرگسالان، 4.40 دلار برای افراد بالای 65 سال، 3.10 برای کودکان 6 تا 17 سال و 11.85 دلار برای خانواده 3 نفره (2 بزرگسال و یک جوان زیر 17 سال) است و برای کودک زیر 5 سال رایگان است.
آدرس: 1675 Lower Water Street, Halifax
سایت: http://maritimemuseum.novascotia.ca/

موزه دریایی اتلانتیک و HMCS Sackville

 

6.    باغ های عمومی هالیفاکس

باغ های عمومی هالیفاکس، یک پارک هفت هکتاری است که در سال 1867 بر روی عموم باز شد. این باغ نمونه خوبی از باغبانی مربوط به دوره ویکتوریا به همراه مکانی زیبا به همراه صحنه نمایش نوازندگان، فواره ها، مجسمه ها و باغچه های رسمی است. استخر ها و دریاچه های این باغ، خانه اردک ها و دیگر مرغان آبزی هست. تورهای هفتگی رایگان برای بررسی تاریخ باغ و گیاهان موجود در آن برگزار می شود. در بعد از ظهر های یک شنبه، از اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر شاهد برگزاری کنسرت های مختلف در مکان مخصوص موسیقی خواهید بود. دروازه های ورودی آهنی سنگین در جاده اسپرینگ گاردن قرار گرفته است. 
ساعات بازدید: از آوریل تا اواسط نوامبر همه روزه از ساعت 7 صبح تا نیم ساعت قبل از غروب و در فصل زمستان از 18 نوامبر تا 14 آوریل از ساعت 8 تا 16 می باشد.
آدرس: 5665 Spring Garden Road, Halifax
سایت: http://www.halifax.ca/publicgardens/

 باغ های عمومی هالیفاکس

 

7.    خانه استان (Province House)

Province House یا خانه استان، ساختمان ماسه سنگی است که در سال 1819 تکلمیل شد و از سال 1758 به محل پارلمان استان نوا اسکوشیا تبدیل شد. محل های قابل بازدید از این ساختمان شامل بازدید از «تالار قرمز» محلی که جلسات شورا در آن برگزار می شود و همچنین تالار پارلمان و کتابخانه آن با دو راه پله بزرگ می شود. در طی سال های سال، تنها یک بار از این مکان برای برگزاری دیوان عالی نووا اسکوشیا استفاده شد. این بنا محلی است که در سال 1835، ژوزف هوو (Joseph Howe) از خودش در برابر اتهامات وارد شده دفاع کرد. تبرئه شدن او، آغاز آزادی مطبوعات در نوا اسکوشیا بود. بعدها او وارد سیاست شد و کمپین ضد کنفدراسیون را هدایت کرد اما در نهایت به دولت حکومتی در اتاوا پیوست.  
ساعات بازدید: این مکان از روز های دوشنبه تا جمعه به جز تعطیلات رسمی از ساعت 8:30 تا 16:30 برای بازدید عموم باز است. تورها از ماه جولای تا آگوست از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 17 و شنبه و یک شنبه ها از ساعت 10 تا 16 و تعطیلات از ساعت 10 تا 16 برگزار می شود.  
آدرس: 1726 Hollis Street, Halifax
سایت: http://nslegislature.ca/index.php/about/

8.    گشت زدن دریایی هاربر

اگر قصد بازدید از هالیفکس را دارید، چندین راه برای لذت بردن از منظره آب و گشت زدن در دریا وجود دارد: شما می توانید یک تور هاربر با قایق های قدرتمند یدک کش تئودور رزور کنید یا یک سفر دریایی با قایق های بادبانی داشته باشید یا سوار بر کشتی 40 متری Tall Ship Silva شوید.
Halifax-Dartmouth Ferry، قدیمی ترین کشتی مسافربری فری آب شور در شمال آمریکا است و این کشتی بعد از Mersey Ferry در لیورپول انگستان، قدیمی ترین کشتی فری در جهان به شمار می رود. تنها راه رفت و آمد بین هالیفکس و شهر دارتموث و سریعترین مسیر، استفاده از فری های مسافربری موجود در بندر است. زمانی که در دارتموث هستید شما می توانید از خانه Quaker که تنها خانه باقی مانده از صیادان نهنگ Quaker است و در شهر دارتموث در سال 1785 مستقر شده بازدید نمایید یا به تماشای موزه هوایی Shearwater بروید. این موزه دارای هواپیما های بازسازی شده قدیمی، خاطرات پرواز و شبیه ساز پرواز است و شما می توانید در این موزه، مهارت پرواز خود را در شبیه ساز پرواز بسنجید.
شما می توانید یکی از تورهای برنامه ریزی شده زیر را از بندر رزرو نمایید: 
تور دو ساعته Halifax Dinner Cruise که توسط کشتی استرنویلر به سبک می سی سی پی (نوعی کشتی بخار با یک چرخ پارو دار در عقب کشتی است) به همراه موسیقی زنده و توضیحاتی درباره جاذبه های اطراف برگزار می شود. یا این که  شما می توانید در هنگام گشت و گذار در بندر با یک راهنمای تور با تجربه هماهنگ کنید و به تور گروهی کوچک Morning Kayak با صرف صبحانه در هالیفکس بپیوندید. یک راه منحصر به فرد برای دیدن مناظر، هماهنگ کردن با تور هاربر هاپر هالیفکس است که شما را با وسیله نقلیه جنگ ویتنام دوزیست به اطراف جاذبه های برتر هم در داخل خشکی و هم در دریا می برد.

گشت زدن دریایی هاربر

 

9.    پارک Point Pleasant 

یکی از جالب ترین مکان ها برای قدم زدن در هالیفکس پارک Point Pleasant است که در جنوبی ترین نقطه شبه جزیره شهر قرار گرفته است. این منطقه طبیعی دارای درختان قوی و بلند، مسیر های پیاده روی مارپیچ و چشم اندازی زیبا از سراسر بندر هالیفکس و بازوی شمال غربی است. این مکان بر روی خودرو ها بسته است. در داخل پارک، بسیاری از آثار تاریخی و بقایای زمان جنگ وجود دارد. برج پرنسِ ولز (Wales)، برج سنگی گردی است که توسط پرنس ادوارد در سال 1796 ساخته شده است و نمونه اولیه برج مارتلو، اولین نوع خود در آمریکای شمالی بود. ایده اصلی آن ترکیبی از اقامتگاه سربازان، فروشگاه و توپخانه که قابلیت دفاع از خود را داشته باشد و محصور با دیوار های سنگی ضخیم بود که تنها راه دسترسی توسط نردبان جمع شدنی به طبقه اول بود.

 پارک Point Pleasant 

 

10.    گالری هنری نوا اسکوشیا

گالری هنری نوا اسکوشیا، به عنوان بزرگترین موزه هنری در میان استان های اقیانوس اطلس در مرکز شهر هالیفکس قرار گرفته است. این موزه دارای مجموعه دائمی از هنر های تجسمی از استان های دریایی و سراسر جهان با بیش از سیزده هزار اثر است. در این موزه تأکید خاصی بر آثار هنرمند بومی اهل نوا اسکوشیا، مود لوئیس شده است و بخشی از مجموعه گالری به محوطه بزرگی که با نقاشی های پر جنب و جوش این هنرمند تزئین شده اختصاص داده شده است. همچنین در این گالری نمایشگاه های موقتی عالی نیز برگزار می شود.
ساعات بازدید: سه شنبه، چهار شنبه و جمعه، شنبه و یک شنبه ها از ساعت 10 تا 17 و در روز های پنج شنبه از ساعت 10 تا 21  باز است. دوشنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی: 12 دلار برای بزرگسالان، 10 دلار برای افراد بالای 60 سال، 7 دلار برای دانشجویان، 5 دلار برای کودکان 6 تا 17 سال، 25 دلار برای خانواده پنج نفره (دو بزرگسال و سه نوجوان) و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.
آدرس: 1723 Hollis Street, Halifax
سایت: http://www.artgalleryofnovascotia.ca/

11.    پارک استانی جزیره مک ناب و لولار (McNabs and Lawlor)

پارک استانی جزیره مک ناب و لولار در دهانه بندر هالیفاکس واقع شده است. قایق های فِری گردشگران را به این منطقه طبیعی می آورند تا از تماشای پرندگان، پیاده روی یا یک کمی تاریخ لذت ببرند. جزیره لولار برای عموم باز نیست. داخل جزیره مک ناب، 400 هکتار مناطق جنگلی به همراه قلعه نظامی مک ناب که یک سایت تاریخی ملی است وجود دارد. از دیگر ساختمان های تاریخی این مکان می توان به خانه های تابستانی، فانوس دریایی Maugers Beach و چای خانه ای که مدت طولانی بسته است اشاره کرد. 
سایت: https://mcnabsisland.ca/


 پارک استانی جزیره مک ناب و لولار (McNabs and Lawlor)

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392