alt

جاذبه های گردشگری سنت جونز

معرفی جاذبه های توریستی گردشگری سنت جونز

گردشگرانی که قصد بازدید از استان نیوفاندلند را دارند بایستی زمانی را به گردش در شهر سنت جونز اختصاص بدهند. این شهر شرقی ترین شهر آمریکای شمالی که حرف های زیادی برای گفتن دارد. برخی از بهترین غذا های جهان را می توانید در سنت جونز پیدا کنید. حومه و روستاهای اطراف شهر تنها در چند دقیقه رانندگی از مرکز شهر قرار گرفته اند. پس تنها با یک پیاده روی می توانید از تمامی شهر و حومه آن بازدید نمایید. برای دانستن بهترین جاهای دیدنی سنت جونز این مقاله را دنبال کنید.
شهر سنت جونز، پایتخت نیوفاندلند، سایتی جذاب است که بر روی یکی از بهترین بنادر طبیعی جهان قرار گرفته است. برای ورود به این بندر با کشتی از طریق باریکه ای وارد گذرگاهی با پهنای 200 متر که در کنار صخره ها قرار گرفته شده است و سپس وارد حوضچه عریض محافظت شده ای که بندر در آن قرار گرفته می شوید.
این شهر بی تردید قدیمی ترین شهر اروپایی در آمریکای شمالی است و حدوداً 1500 سال است که از بندر آن به عنوان پایگاهی برای کشتی های ماهی گیری کشورهای مختلف استفاده می شود. امروز در شهر سنت جونز، خانه های چوبی مربعی با پشت بام های صاف در رنگ های مختلف رنگ آمیزی شده اند وجود دارد. بسیاری از آن ها به دوران ویکتوریایی باز می گردند. با این حال به خاطر آتش سوزی هایی که در قرن هجدهم و نوزدهم صورت گرفت، متأسفانه تنها تعداد کمی از آن ها جان سالم به در برده اند.  

1.    منطقه تاریخی ملی سیگنال هیل

منطقه تاریخی ملی سیگنال هیل بر روی تپه سنگی در دهانه بندر قرار گرفته که دارای مناظر فوق العاده ای از اقیانوس اطلس است. این منطقه محلی است که گویلمو مارکونی اولین سیگنال بی سیم فرا اقیانوسی را در سال 1901 دریافت کرد.
جان کابوت کسی است که آمریکای شمالی را در 1400 میلادی کشف کرد به همین منظور برج کابوت برای چهارصدمین سالگرد سفر جان کابوت ساخته شد که یکی از برجسته ترین آثار دیدنی سنت جونز محسوب می شود و محل برگزاری نمایشگاه هایی درباره مارکونی است. مسیر پیاده روی Windswept به سنگربندی های تاریخی در نیروگاه های جنگی باتری کوئینز می رسد. 
در یک روز روشن تماشای چشم انداز های زیبا و نفس گیر بندر و سمت صخره ای اقیانوس، نفس شما را بند می آورد. برای دسترسی به این منطقه با استفاده از ماشین از انتهای شرق شهر در جاده سیگنال هیل ادامه دهید تا به این مکان برسید. حدوداً 1 تا 3 ساعت زمان برای رسیدن به این سایت لازم است. قبل از بازدید از این مکان از مرکز گردشگری درباره برنامه تاتو سیگنال هیل، مراسم تفنگ در وسط روز، تورها و رویداد های فصلی برگزار شده در این مکان سوال نمایید.
ساعات بازدید: از هجدهم می تا چهاردهم اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.
هزینه ورودی: 3.90 دلار برای بزرگسالان (18 تا 64 سال)، 3.40 دلار برای افراد بالای 65 سال و برای افراد زیر 17 سال رایگان است.
آدرس: 230 Signal Hill Rd, St. John's
سایت: http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/nl/signalhill/index.aspx

 منطقه تاریخی ملی سیگنال هیل

 

2.    کوئیدی ویدی (Quidi Vidi)

کوئیدی ویدی، یک جامعه کوچک و لذت بخش ماهی گیری و بخشی از سنت جونز است که بر روی بخش شمالی سیگنال هیل قرار گرفته است. این منطقه جذاب شهر کوچکی است که اغلب محلی ها آن را به تنگه (The Gut) تشبیه می کنند و در حومه شهر سنت جونز قرار گرفته و تنها با 5 دقیقه رانندگی از مرکز شهر به اینجا خواهید رسید. اکنون نیروگاه باتری کوئیدی ویدی (Quidi Vidi Battery ) مشرف بر خلیج کوچک بازسازی شده و قدمت آن به زمان اشغال سنت جونز توسط فرانسه باز می گردد. پس از بریتانیایی ها، فرانسوی ها در سال 1780 کنترل شهر را دوباره به دست آوردند، آن ها نیروگاه را تقویت کردند و از آن به عنوان یک پادگان استفاده کردند تا این که در سال 1870 از نیوفاندلند خارج شدند. احتمالا قدیمی ترین خانه در بریتیش کانادا در سال 1740 ساخته شد که همچنان باقی مانده است. یک کانال باریک توسط دریاچه ویدی کوئیدی به خلیج کوچک متصل می شود جایی که قدیمی ترین رویداد ورزشی آمریکای شمالی، رویداد سالیانه سنت جونز رگاتّا برگزار شده است. از مزرعه کوئیدی ویدی (Quidi Vidi Plantation) می توانید شاهد بهترین مناظر باشید، جایی که می توانید هنر های محلی را در آن پیدا کنید.

 کوئیدی ویدی (Quidi Vidi)

 

3.    منطقه تاریخی ملی فانوس دریایی کیپ اسپیر (Cape Spear)

صخره های درهم و درشت و دو فانوس دریایی کیپ اسپیر، شرقی ترین نقطه در آمریکای شمالی و یکی از جاذبه های برتر نیوفاندلند محسوب می شود که در جنوب شرقی سنت جونز قرار گرفته است. در این منطقه دو فانوس دریایی وجود دارد که یکی فانوس دریایی بلند، سفید و سنتی و دیگری فانوس دریایی اصلی است که شما می توانید از داخل آن بازدید نمایید. فانوس دریایی دوم بنای زیبایی دارد که از آن تا سال 1955 استفاده شد، این بنا قدیمی ترین فانوس دریایی باقی مانده در استان نیوفاندلند است. دیدن منظره های سراسر اقیانوس و تصور این موضوع که ایرلند نزدیک ترین نقطه در اروپا است باور نکردنی است. مردم علاقه دارند تا در صبح زود به این صخره ها بیایند و به تماشای طلوع خورشید بپردازند. با این حال در زمان های دیگر روز، در سایت تاریخی ملی و مسیر های پیاده روی آن نقطه های برجسته ای وجود دارد که مورد علاقه بازدید کنندگان قرار گرفته و در آن ها به تماشای توده های یخی شناور و نهنگ ها مشغول می شوند.
ساعات بازدید: از هجدهم می تا چهاردهم اکتبر همه روز از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.
هزینه ورودی: 3.90 دلار برای بزرگسالان (18 تا 64 سال)، 3.40 دلار برای افراد بالای 65 سال و برای افراد زیر 17 سال رایگان است.
آدرس: Blackhead Rd, Blackhead, NL
سایت: https://www.pc.gc.ca/en/lhn-nhs/nl/spear

 منطقه تاریخی ملی فانوس دریایی کیپ اسپیر (Cape Spear)

 

4.    اتاق ها (The Rooms)

موزه استانی، آرشیو های استانی و گالری هنری نیوفاندلند و لابرادور با هم دیگر یک گروه را به عنوان اتاق ها (The Rooms) را تشکیل داده اند. دِ رومز دارای بهترین چشم انداز سنت جونز از دومین طبقه سایت با پنجره هایی که از زمین تا سقف کشیده شده است، می باشد. نمایشگاه های موجود در این سایت، معرفی کننده تاریخ و فرهنگ محلی است و بهترین مکان برای کسب تجربه درباره تاریخ و فرهنگ نیوفاندلند است. این مرکز فرهنگی بر بالای برآمدگی شهر قرار گرفته و چشم اندازی از سراسر بندر را به شما ارائه می دهد. رستوران موجود در این سایت عالی است و ورودی آن بین ساعت 18 تا 21 در اولین چهارشنبه هر ماه رایگان است.
ساعات بازدید: در فصل پاییز و زمستان از تاریخ 1 اکتبر تا 3 مه: دوشنبه ها تعطیل، سه شنبه ها، پنج شنبه ها و شنبه ها از ساعت 10 تا 17، چهارشنبه ها از ساعت 10 تا 21، جمعه ها از ساعت 10 تا 22 و یکشنبه ها از ساعت 12 تا 17 می باشد. در فصل بهار و تابستان از تاریخ 4 مه تا 6 اکتبر: دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و شنبه از ساعت 10 تا 17، چهارشنبه ها از ساعت 10 تا 21، جمعه ها از ساعت 10 تا 22 و یکشنبه ها از ساعت 12 تا 17 می باشد.
هزینه ورودی: 10 دلار برای بزرگسالان، 6.50 دلار برای افراد بالای 60 سال و دانشجویان، 5 دلار برای کودک 6 تا 16 سال و 26 دلار برای خانواده چهار نفره (حداکثر 2 تا بزرگسال).
آدرس:  9 Bonaventure Ave, St. John's, NL
سایت: https://www.therooms.ca/

 اتاق ها (The Rooms)

 

5.    مرکز زمین شناسی جانسون

در راه بازگشت از سیگنال هیل، در مسیر پایین بروید تا به مرکز زمین شناسی جانسون که بر روی تخته سنگ زیرین سیگنال هیل قرار گرفته است، برسید. بیشتر این ساختمان در زیر زمین قرار گرفته که مکان عالی برای یادگیری درباره جغرافیای منحصر به فرد منطقه است. هنگام بازدید از این مکان ویدئو مقدمه گوردون پینسنت (Gordon Pinsent) را از دست ندهید. مرکز زمین شناسی سنت جونز به صورت منحصر به فردی با ترکیبی از زمین های اطراف طراحی شده است. این مرکز بازدیدکنندگان را به زیر تپه سیگنال هیل و به سمت تخت سنگ 550 میلیون ساله می برد. نمایشگاه های تعاملی به توصیف آرایش زمین شناسی زمین، تاریخ فرهنگی و زندگی نیوفاندلند می پردازند. 
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9:30 تا 17 می باشد.
هزینه ورودی: 12 دلار برای بزرگسالان، 9 دلار برای افراد بالای 60 سال و دانشجویان، 6 دلار برای کودکان 5 تا 17 سال، 32 دلار برای خانواده (2 بزرگسال و 3 کودک) و برای کودک زیر 5 سال رایگان است.
آدرس: 175 Signal Hill Rd, St .John's
سایت: https://www.geocentre.ca/

6.    واتر استریت (Water Street)

واتر استریت، با قدمتی بیش از چهارصد سال، یکی از قدیمی ترین خیابان های آمریکای شمالی است که مرکز تجاری شهر سنت جونز بوده است. این مکان هنوز هم محل ملاقات ملوانان سراسر جهان هست و در نزدیکی اسکله کشتی های کروز فرا اقیانوسی قرار گرفته است. این محله تاریخی دارای ترکیب مدرنی از مغازه های سوغاتی، نانوایی و رستوران ها که به برای استقبال از گردشگران می باشد.

 واتر استریت (Water Street)

 

7.    کلیسای باپتیست سنت جونز

ساختمان کلیسای باپتیست سنت جونز (1842-92) مهمترین معماری استان نیوفاندلند می باشد. در جاده میلیتاری با چشم اندازی بر فراز باریکه های آب قرار گرفته است. این بنا در قالب صلیب لاتین ساخته شد که توسط برج های دو قلوی بلند 46 متری زینت داده شده است و همچنین این کلیسا به خاطر وجود برخی از مجمسه های ظریف و سقف زیبای مزین به برگ طلایش مورد توجه قرار گرفته است. مجسمه بانو فاطیما در یکی از بازویی های کلیسا، هدیه ای از طرف ملوانان پرتغالی خوش شانسی که از کشتی شکسته در نزدیکی سواحل جان سالم به در آوردند، بوده است. این کلیسا اکنون یک سایت تاریخی ملی به شمار می رود.
ساعات بازدید: دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 16، شنبه ها از ساعت 9 تا 17 و یکشنبه ها از ساعت 8 تا 16 می باشد.
آدرس: 200 Military Rd, St. John's
سایت: http://www.thebasilica.ca/

8.    مسیر پیاده روی ایست کوست یا ساحل شرقی (East Coast)

مسیر ایست کوست، یک مسیر پیاده روی به طول 540 کیلومتر است که در امتداد ساحل شرقی نیوفاندلند کشیده شده است. بخش توسعه یافته از شمال سنت جونز در کیپ سنت فرانسیس شروع می شود به جنوب آن در کاپّاهایدن (Cappahayden) ادامه پیدا می کند. نقاط دسترسی مختلفی در این مکان وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا در بخش های خاصی از مسیر به پیاده روی بپردازید. همین طور مسیر عالی برای تماشای نهنگ ها و پوفین ها با چشم اندازی بی نظیر و مناظر زیبا از شبه جزیره آوالُن (Avalon) است. 
آدرس: East Coast Trail Association, 50 Pippy Place, 2nd Floor, Unit 9, St. John's, NL
سایت: http://eastcoasttrail.ca/

مسیر پیاده روی ایست کوست یا ساحل شرقی (East Coast)

 

9.    خیابان جورج استریت (George Street)

خیابان جورج استریت با وجود بسیاری از رستوران ها و پاسیوها، به عنوان محبوب ترین پاتوق در مرکز شهر سنت جونز شناخته می شود که می توانید شب را در بیرون از هتل به خوش گذرانی و گردش بپردازید. در طول شب، جورج استریت برای تردد ماشین ها بسته است و همین امر آن را به منطقه ای دلپذیر و پر جنب و جوش و زنده برای قدم زدن در اطراف تبدیل کرده است. این خیابان دارای دو بلوک سرگرمی که از رستوران ها و کافه ها پر شده و جایی که شما می توانید نوشیدنی محلی این شهر را نیز امتحان کنید. از گزینه های سرگرم کننده دیگر در این خیابان می توان به موسیقی زنده جذاب ساحل شرقی، نواختن ویولن و گیتار به همراه اشعار الهام گرفته از اقیانوس اشاره کرد. کافه اوریلی محل عالی برای گوش دادن به موسیقی محلی نیوفاندلند است. در اطراف این خیابان رستوران ها به صورت 24 ساعته باز هستند.  

10.    کلیسای کاتولیک آنگلیکایی باپتیست سنت جونز

کلیسای باپتیست سنت جونز، کلیسای کاتولیک آنگلیکایی است که در منطقه چرچ هیل (Church Hill) (مسافت کوتاه در جنوب کلیسای کاتولیک) قرار گرفته و به عنوان سایت تاریخی ملی و قدیمی ترین کلیسای آنگلیکایی در کانادا محسوب می شود. این کلیسای جامع توسط معمار معروف جورج گیلبرت اسکات در سال 1847 طراحی شد که طراحی او در بین بهترین نمونه های معماری نئو گوتیک خالص در آمریکای شمالی قرار گرفته است. همچنین این کلیسا دارای مبلمان داخلی عالی هست. این کلیسا پس از آسیب جدی بر اثر دو آتش سوزی اصلی در قرن نوزدهم تا سال 1905 به طور کامل بازسازی نشد. در بعد از ظهرهای فصل تابستان در اتاقِ چای (Tea Room) نوشیدنی و دسرهای خوشمزه ای سرو می شود. نقطه شروع تور های پر تردد پیاده روی از دروازه ورودی کلیسا است.
راهنمایان تور در روز های یکشنبه از ساعت 11 به بعد در این مکان حضور دارند و آماده ارائه خدمات به شما بازدیدکنندگان محترم هستند.
آدرس: 16 Church Hill, St. John's
سایت: http://www.stjohnsanglicancathedral.org/

کلیسای کاتولیک آنگلیکایی باپتیست سنت جونز
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392