alt

جاذبه های گردشگری سنت جان

معرفی جاذبه های گردشگری سنت جان (Saint John)

شهر سنت جان، تنها شهر حقیقی در خلیج فاندی که مرکزی پر جنب و جوش و پر رونق با غذا های خوشمزه و نوشیدنی های پر طرفدار به همراه معماری افسانه ای، تاریخ دریایی جذاب و طبیعت منحصر به فردش است. این شهر خانه بزرگترین جریان آب جهان با شگفتی های طبیعی، ماجراجویی های فضای آزاد و تاریخی غنی است.
شهر سنت جان مرکز صنعتی عمده استان نیوبرانزویک با بندری پر رونق است. این شهر، منطقه ایست  که رودخانه سنت جان به درون خلیج فاندی می ریزد و در میان مردم استان به عنوان «شهر مه» شناخته شده است. اسم شهر همیشه به صورت کامل نوشته می شود تا با شهر سنت جونز در نیوفاندلند اشتباه گرفته نشود. 
وفاداران تاج و تخت (لویالیست ها) که از جنگ استقلال آمریکا فرار کردند، شهر نیوبرانزویک را در سال 1783 تأسیس کردند. بیش از نیمی از شهر در آتش سوزی فاجعه بار سال 1877 سوخته است. بسیاری از ساختمان های تاریخی آجری و سنگی شهر به دوران ویکتوریایی باز می گردد.

1.    آبشار های معکوس (Reversing Falls)

جریان آبشارهای معکوس در رودخانه سنت جان اتفاق می افتد زمانی که جزر و مد خلیج بالا می آید و جریان رودخانه را به عقب هل می دهد و با فشار در جریان مخالف رودخانه بالا می رود. در زمانی که جزر و مد کم هست سطح خلیج بیش از 4 متر پایین تر از سطح رودخانه است که این باعث می شود تا جریان شدید آب رودخانه به داخل خلیج ریخته می شود. وقتی که جزر و مد زیاد می شود و بالا می آید، بر جریان رودخانه غلبه می کند و قبل از معکوس کردن جریان، جریان رودخانه را آهسته می کند. وقتی که آب به بالاترین حد خود می رسد زمانی که سطح خلیج بیش از 4 متر از سطح رودخانه بالاتر می آید که به معکوس شدن باور نکردنی جریان رودخانه منجر می شود. تماشای این جریان معکوس از پل Reversing Falls قابل مشاهده است جایی که رودخانه باریک می شود و از میان گلوگاه عمیق غوطه ور می شود. مناظر عالی از این جریانات را می توانید در انتهای خیابان فالز ویو پیدا کنید. در زمان های مختلف از این رودخانه بازدید کنید تا حالت های مختلف جزر و مد را مشاهده نمایید. زمان های دقیق وقوع این حالت را می توانید از مرکز اطلاعات گردشگری سوال نمایید.

آبشار های معکوس (Reversing Falls)

 

2.    پارک ملی ایروینگ

پارک ملی ایروینگ، به وسعت 600 هکتار در شبه جزیره ای باریک قرار دارد. این ناحیه ساحلی پوشیده از جنگل ها و صخره های آتشفشانی در امتداد خط ساحلی، لجن زار ها و نمکزار و همچنین یک ساحل شنی به طول یک کیلومتر می باشد. در زمان های مختلف بر فراز جزر و مد های خلیج فاندی شاهد تغییر در چشم اندازش خواهید بود. بیش از 250 گونه پرندگان مهاجر و دریایی در این پارک ملی دیده شده اند و تعدادی از مسیر های پیاده روی پارک از نظر میزان طول و دشواری متفاوت است.  
آدرس: Sand Cove Road, Saint John

 پارک ملی ایروینگ

 

3.    مرکز شهر سنت جان

در سال های اخیر، شیوه جدید زندگی به درون مرکز شهر نفوذ کرده و آن را به مکانی بسیار دلپذیر تبدیل کرده است که می توانید با پیاده روی به گشت و گذار در داخل آن بپردازید. در این شهر مسیر های پیاده روی متنوع وجود دارد. مراکز خرید، ساختمان های آجری تاریخی و قبرستان های تاریخی همگی در نزدیکی مرکز شهر وجود دارند. به طور کلی میدان کینگ به عنوان مرکز سنت جان شناخته می شود و دارای سازه دو طبقه ای سرپوشیده است که در اطراف آن درختان و گل های فراوان در قالب یک پرچم متحد کاشته شده اند. سنگ قبر های قدیمی وفاداران تاج و تخت در نزدیکی این میدان و در اطراف آن وجود دارد.
تاریخ ساخت این میدان به سال 1817 باز می گردد و خانه لویالیست (وفاداران تاج و تخت) یکی از معدود مکان هایی بود که بعد از آتش سوزی سال 1877 سالم ماند. دیوید مرّیت لویالیستی بود که از نیویورک فرار کرد و این خانه چوبی سفید رنگ را ساخت و طراحی داخلی زیبا و شکیل این بنا که به سبک جرجیا است در نمای خارجی ساده ساختمان پنهان شده است.
در نزدیکی خط ساحلی، فروشگاه بزرگ باربور که در یک ساختمان قرمز و کرم رنگ متعلق به سال 1867 است واقع شده است. در داخل آن، طیف گسترده ای از محصولات متنوع و بیش از 2000 صنایع دستی متعلق به دوره های مختلف به نمایش گذاشته شده است. در پشت مغازه، آرایشگاه و دندانپزشکی درست همانطور که در زمان های قدیم بوده اند، قرار گرفته است.

4.    برج کارلتون مارتللو

در حال حاضر برج کارلتون مارتللو، یک سایت تاریخی ملی است. در سال 1813 برای محافظت از بندر علیه حمله احتمالی ایالات متحده ساخته شده است. این برج در نوک این تپه قرار گرفته که در طول زمان های مختلف در قرن نوزدهم و هم در طول دو جنگ جهانی استفاده های مختلفی داشته است. در جنگ جهانی دوم، از آن به عنوان مقر اصلی منطقه برای خدمات دفاعی در برابر ضد هوایی ها و خدمات آتش نشانی استفاده شد. (در آن زمان دو طبقه فولادی و بتنی برای این منظور به سازه اضافه شده بود.)
در حال حاضر، این برج به نمایشگاهی از زندگی نظامی در قرن هجدهم به همراه لباس ها و وسایل تاریخی اختصاص داده شده است. بالای تپه و در مجاورت آن، برج در یک نقطه عالی با چشم اندازی زیبا از شهر، بندر و سراسر خلیج فاندی قرار دارد.
ساعات بازدید: از 24 ژوئن تا 2 سپتامبر همه روزه از ساعت 10 صبح تا 17:30 و از 3 سپتامبر تا 1 نوامبر از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 16:30 می باشد.
هزینه ورودی: 3.90 دلار برای بزرگسالان، 3.40 دلار برای افراد بالای 65 سال و برای جوانان 6 تا 17 سال رایگان است.
آدرس: 454 Whipple Street, Saint John
سایت: http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/nb/carleton/index.aspx

برج کارلتون مارتللو

 

5.    مسیر بزرگراه سنت مارتینز – فاندی

رانندگی در این سواحل خوش منظره که در کرانه های شمال شرقی سنت جان نهفته است از نزدیکی جامعه کشتی سازی تاریخی سنت مارتینز شروع می شود. در این مسیر سنگفرش شده در امتداد ساحل با چشم انداز ها، مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواری و سواحل منحصر به فرد موجود در طول مسیر مواجه خواهید شد. یک بار این منطقه پشتیبانی عملیات ساخت و ساز از جمله یک دهکده پر رونق (در حال حاضر از بین رفته) را در کنار رودخانه بیگ سالمون به عهده داشت. در حال حاضر یک مرکز تفسیری، چندین خرابه ساختمان و یک پل معلق در این سایت وجود دارد. 
آدرس: 229 Main St, St Martins
سایت: http://www.fundytrailparkway.com/

6.    پارک راک وود

پارک راک وود در نقطه مرکزی شهر سنت جان به همراه فضای بازی برای تفریح قرار گرفته است. این پارک وسعت 2200 هکتار را پوشش می دهد و این فضاهای وسیع پارک به بسیاری از مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی اختصاص داده شده است. بازدیدکنندگان می توانند در فصل تابستان به بازی در زمین گلف یا به گشت و گذار با قایق های پارویی و کایاک های کرایه ای بپردازند. باغ وحش پارک و فضا های کمپینگ، میان خانواده ها محبوبیت فراوانی دارند. در فصل زمستان، در فضا های باز پارک پوشیده از برف، مقصدی برای اسکی بازی و راه رفتن با کفش های برفی است. آب و هوای سرد فرصتی برای ورزش ها و تفریحات زمستانی مخصوصا اسکیت بازی بر روی دریاچه لی لی را ایجاد می کند.
آدرس: 901 Foster Thurston Drive, Saint John
سایت: http://www.rockwoodpark.ca/main.html

 پارک راک وود

 

7.    بازار شهر سنت جان

بازار شهر سنت جان به عنوان قدیمی ترین بازار دائمی کشاورزان در کانادا محسوب می شود که ساختمان تاریخی بلوکی طولانی آن از فروشندگان محلی مواد غذایی، صنایع دستی و سوغاتی های توریستی پر شده است. بازار های محبوب در هوای آزاد باعث ایجاد این ساختمان بازار در سال 1876 شد که در سال بعد، این بنا از بزرگترین آتش سوزی شهر جان سالم به در برد. تیر های چوبی خمیده به کار برده شده در این بنا نشان دهنده نقش مهم سنت جان در صنعت کشتی سازی چوبی است. هر روز ناقوس در ساعت شروع کار و پایان روز کاری به صدا در می آید. فراموش نکنید که این بازار در روز های یک شنبه تعطیل است.
ساعات بازدید: دوشنبه تا جمعه از ساعت 7:30 صبح تا 18 و شنبه ها از ساعت 7:30 صبح تا 17 می باشد.
آدرس: 47 Charlotte Street, Saint John
سایت: http://www.sjcitymarket.ca/main.html

8.    مکان تاریخی ملی فورت هاو (Fort Howe)

در یک روز خوب روشن، مکان تاریخی ملی فورت هاو چشم انداز با شکوهی از کارخانه کشتی سازی، بندر، رودخانه و شهر را ارائه می دهد. این مکان یک بلوک خانه چوبی که از روی ساختمانی در هالیفکس که در سال 1777 ساخته شده بود شبیه سازی شده و جهت محافظت از بندر سنت جان دوباره ساخته شده است. این دژ بر بالای صخره ای سنگی قرار گرفته که از طریق خیابان اصلی به خیابان های متکالف و مگزین قابل دسترسی است.
آدرس: Magazine Street, Saint John

مکان تاریخی ملی فورت هاو (Fort Howe)

 

9.    تئاتر امپریال

این سالن تئاتر متعلق به قرن بیستم است و یکی از بزرگترین ساختمان های موجود در شهر سنت جان به شمار می رود که در سال 1913 به عنوان خانه نمایش های متنوع ساخته شده است. سالن تئاتر امپریال با تاریخ های داستانی همراه است و سال های سال است که نمایش های تئاتری، فیلم ها و خدمات کلیسا در آن برگزار می شود. بازسازی گسترده این بنا در سال 1994 تکمیل شد. بازدیدکنندگان می توانند از این جاذبه دوست داشتنی در مرکز شهر سنت جان بازدید نمایند.
ساعات بازدید: از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر باز و در روز های شنبه و یک شنبه تعطیل است. در روزهای نمایش باکس آفیس تا 4 ساعت قبل از زمان اجرای نمایش باز است. در شب های نمایش، باکس آفیس تا پایان نمایش باز است.
آدرس: 24 Kings Square South, Saint John
سایت: http://www.imperialtheatre.nb.ca/

10.    باغ وحش چری بروک (Cherry Brook) و پادشاهی گمشده (Vanished Kingdom)

باغ وحش چری بروک در پارک راک وود قرار دارد که به خانه گونه های عجیب و غریب حیوانات از جمله ببر سیبری و میمون Goeldi اختصاص داده شده است. منطقه پارک، یک محیط طبیعی که حیوانات را احاطه کرده است. بازدید کنندگان هنگام بازدید از جاذبه پادشاهی گمشده می توانند در زمان سفر کنند و یک مرحله به عقب باز گردند. در این جاذبه حیوانات منقرض شده در اندازه واقعی شبیه سازی شده اند و به شکلی که نشان دهنده تلاش آن ها برای زنده ماندن است به نمایش گذاشته شده اند. باغ وحش چری بروک میزبان انواع رویداد های فصلی از جمله جشن های هالووین و کریسمس است.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 10 تا 16 می باشد. 272 روز از سال آماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان می باشد. 
هزینه ورودی: 10.50 دلار برای بزرگسالان، 8.50 دلار برای افراد بالای 65 سال و جوانان، 5.50 دلار برای کودکان، 26.50 دلار برای خانواده (2 بزرگسال و 2 کودک) و برای کودک زیر 2 سال رایگان است. به این مبلغ مالیات نیز اضافه می شود.
آدرس: 901 Foster Thurston Drive, Saint John
سایت: http://www.cherrybrookzoo.com/

باغ وحش چری بروک (Cherry Brook)

 

11.      موزه نیو برانزویک

موزه نیوبرانزویک بیش از یک قرن است که تأسیس شده که به تاریخ طبیعی، زندگی و هنر استان اختصاص داده شده است. عصر طلایی استان نیوبرانزویک معروف به صنعت کشتی سازی قرن نوزدهم است که در این موزه برای معرفی این عصر، مجموعه ویژه ای از کشتی های نمونه، نقاشی ها و دیگر موارد به نمایش گذاشته شده است. بخش جالبی درباره فرهنگ بومیان ملل اولیه نیوبرانزویک در این موزه وجود دارد که شامل مصنوعات ساخته شده از پوست درخت فان، آثاری با منجوق و پر، مبلمان های سنتی و لباس ها می باشد.
این موزه استانی مجموعه برجسته ای از آثار آبرنگ، طراحی و عکاسی از شهر سنت جان، استان نیو برانزویک و دیگر نقاط کانادا به نمایش گذاشته است. بخش تاریخ طبیعی بر روی گیاهان و جانوران بومی و زمین شناسی معمولی خلیج فاندی و فراتر از آن تمرکز دارد. 
ساعات بازدید: در روز های دوشنبه، سه شنبه، چهار شنبه و جمعه از ساعت 9 تا 17، در روز پنج شنبه از ساعت 9 تا 21، در روز شنبه از ساعت 10 تا 17 و یک شنبه ها از ساعت 12 تا 17 می باشد.
هزینه ورودی: 10 دلار برای بزرگسالان، 8 دلار برای افراد بالای 65 سال، 7 دلار برای دانشجویان بالای 18 سال، 6 دلار برای کودکان زیر 17 سال و 22 دلار برای خانواده می باشد.
آدرس: 1 Market Square, Saint John
سایت: http://www.nbm-mnb.ca/
 
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392