alt

جاذبه های گردشگری فردریکتون

معرفی جاذبه های گردشگری فردریکتون

شهر فردریکتون در محدوده پائین رودخانه سنت جان واقع شده است. جایی که مسیر پیاده روی کنار رودخانه به مرکز شهر پیوند می خورد. این شهر پایتخت استان نیو برانزویک در کانادای شرقی است که بازدید از موزه ها، کافه های شلوغ و صحنه های فرهنگی فعال، بزرگترین برنامه برای بازدیدکنندگان محسوب می شود. این شهر استان نیوبرانزویک توسط کلنی کوچک آکادیایی به نام پوینت سنت آن (Pointe Ste-Ann) بوجود آمده که در سال 1732 توسط مهاجران فرانسوی زبان تأسیس شد و از زمانی که وفاداران آمریکایی از سال 1768 تا امروز در این جا سکونت کردند، رونق یافت. 
مرکز استان نیوبرانزویک از فرهنگ و تاریخ غنی و همچنین زیبایی های کنار رودخانه برخوردار است. این شهر از تاریخ سیراب شده است. به هنگام بازدید از گالری های این شهر، بخصوص در بازدید از گالری هنری بیوربروک که اخیرا گسترش داده شده در حیرت خواهید ماند، یا به کشف گذشته فردریکتون در منطقه تاریخی گرّیسون بپردازید، یا با شگفتی به تماشای جایزه فرد برنده در فستیوال هاروست جاز و بلوز (Harvest Jazz & Blues) مشغول شوید و در نهایت با قایق پارویی کایاک یا کانو به کاووش در رودخانه سنت جان بپردازید. 
در قلب شهر، در منطقه تاریخی گریسون، می توانید فعالیت هایی برای کل اعضای خانواده تان متناسب با هر سلیقه ای پیدا کنید: اگر شما علاقه به صحنه های فرهنگی دارید می توانید از گالری ها، استودیو ها و جشنواره های مشهور جهانی این شهر الهام بگیرید! اگر به دنبال تفریح و سرگرمی به همراه خانواده تان می گردید می توانید از مرکز علمی، پارک ها و مراکز تفریحی فردریکتون بازدید نمایید و اگر به دنبال فضایی برای ماجراجویی می گردید می توانید قایقی اجاره نمایید و به قایق رانی در رودخانه مشغول شوید یا این که به سراغ زیپ لاین بروید.
مهم نیست که در چه فصلی برای بازدید به این شهر می آیید، در این بخش، لیستی از تجارب و فعالیت های بی پایان که در فردریکتون می توانید انجام بدهید به شما ارائه می شود: این فعالیت ها از مرکز شهر شروع می شود و تا خارج از شهر ادامه می یابد.

شهر فردریکتون

 

1.    منطقه تاریخی گریسون و موزه منطقه ای فردریکتون

یک پادگان بریتانیایی از سال 1784 تا 1869 در فضای دو بلوک بین خیابان کوئین و رودخانه مستقر شده است. بیشتر سازه ها در منطقه گریسون به همان زمان باز می گردد و در حال حاضر مرکزی برای موزه ها و اجرای فستیوال های شهر است. تور های تاریخی پیاده روی در محوطه نظامی سابق در فصل تابستان شروع می شود. موزه منطقه ای فردریکتون در سال 1934 توسط جامعه تاریخی یورک سانبری تأسیس شد. در سال 1959 این موزه به عنوان دفتر مرکزی دائمی در محوطه افسران (شماره 571 در خیابان کوئین) در قلب مرکز شهر فردریکتون تبدیل شد که نمای کلی از تاریخ قوی منطقه را نمایش می دهد.
در این میان از تماشای مراسم تعویض گارد ها نباید غافل شوید، این مراسم یکی از جاذبه های محبوب این منطقه است که گردشگران بسیاری را به این منطقه کشانده است.
در ناحیه گریسون، سازمان های دیگری از جمله تالار مشاهیر ورزشی ان بی و دانشگاه هنر و صنایع دستی نیو برانزویک جایی که بازدیدکنندگان می توانند به تماشای هنرمندان مشغول به کار بپردازند، وجود دارد. 
ساعات بازدید از موزه: از ماه آوریل تا ژوئن در روز های سه شنبه تا شنبه از ساعت 13 تا 16، از جولای تا سپتامبر در روز های دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 17 و یکشنبه ها از ساعت 12 تا 17، از سپتامبر تا نوامبر در روز های سه شنبه تا شنبه از ساعت 13 تا 16 می باشد. در ماه دسامبر تا مارس لطفا با هماهنگی قبلی وارد شوید.
هزینه ورودی موزه: 6 دلار برای بزرگسالان، 3 دلار برای محصلین و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
آدرس: Queen Street, Fredericton
سایت:  www.frederictonregionmuseum.com

 منطقه تاریخی گریسون و موزه منطقه ای فردریکتون

 

2.     ساختمان مجلس قانونگذاری

ساختمان مجلس قانونگذاری فعلی نماد دموکراسی از سال 1882 بوده است، این ساختمان جایگزین ساختمانی است که قبل تر توسط آتش سوزی از بین رفته بود. تالار کنفرانس مرتفع بسیار زیبایی در آن وجود دارد، در این محل بازدیدکنندگان پرتره های شاه جورج سوم و ملکه شارلوت اثر هنرمند مشهور جوشا رینولدز را مورد تحسین قرار می دهند. ساختمان مجلس قانونگذاری یک ساختمان ماسه سنگی سه طبقه با سقف شیروانی چهار ترک و برج های گوشه ای است که به سبک امپراتوری دوم ساخته شده است. هشت ضلعی مرکزی گنبدی شکل برج که تا ارتفاع 41 متری بالاتر از سطح سقف اصلی بالا آمده، نقطه تحول تاریخ شهر فردریکتون است. 
در کتابخانه مجلس، مجموعه کاملی از حکاکی روی صفحه های مسطح مسی که توسط هنرمند مشهور آمریکایی متولد جزیره هاییتی جان جیمز اودوبون (1785-1851) خلق شده است و به پرنده های آمریکا مشهورند، وجود دارد. 
ساعات بازدید: از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8:30 تا 17 و جمعه ها از ساعت 8:30 تا 16:30 می باشد.
آدرس: 706 Queen Street, Fredericton
سایت: https://www.gnb.ca/legis/index-e.asp

3.    کلیسای جامع کریست

کلیسای جامع کریست در شهر فردریکتون، یک کلیسای وابسته به اسقف انگلیکان است که ساختمان با شکوه و جالب توجهی دارد. این کلیسا به سبک نئو گوتیک در اواسط قرن نوزدهم ساخته شد. شیشه های رنگی و داخل چوبی آن، هر دو آثار هنری واقعی هستند. توجه بازدیدکنندگان اغلب به سنگ قبر اولین اسقف انگلیکان فردریکتون که به شکلی ساخته شده که معمولا در آمریکای شمالی یافت نمی شود، جلب می شود. کلیسای جامع میزبان ردیف های رسیتال (از بر خوانی) با صفای تابستانی است که ترکیبی از ژانر اپرا تا تانگو را به کلیسا می آورد.
آدرس: 168 Church Street, Fredericton
سایت: http://www.christchurchcathedral.com/

کلیسای جامع کریست

 

4.    رودخانه سنت جان

رودخانه سنت جان، شهر را به دو بخش تقسیم می کند و منبع اصلی سرگرمی و تفریح داخل آب و خارج از آب است. پارک ها و مسیر های پیاده روی در کنار رودخانه سنت جان و قایق های تفریحی و مهارت در قایقرانی با استفاده از پهنا و عرض آن، رودخانه را آرام می کند. پل پیاده روی بیل تورپ (Bill Thorpe) کناره های رودخانه در نزدیکی مرکز شهر را پوشش می دهد و به پل راه آهن تبدیل شده و تنها برای عابرین پیاده و دوچرخه سوار ها باز است. این بخشی از هر دو سیستم پیشرو استانی و ترانس- کانادا (Trans-Canada) است. در خارج از شهر، کشتی های مسافربری کوچک فری با عبور از رودخانه، شهر را به جاده های روستایی (جاده 105) و خوش منظره با مزارع و مراتع متصل می کند.

 رودخانه سنت جان

 

5.    سالن شهر فردریکتون

سالن شهر فردریکتون، سازه ای آجری در سه طبقه است که در سال 1876 با کمی ابهت به سبک امپراطوری دوم ساخته شده است. در طول زمان این مکان به بازار شهر، ایستگاه پلیس، زندان و دیگر خدمات شهری اختصاص داده شده بود. اما امروزه به مرکز اطلاعات گردشگری برای ارتباط بیشتر با گردشگران تبدیل شده است.
آدرس: 397 Queen Street, Fredericton

6.    پارک استانی مکتاکاک (Mactaquac)

سد قدرتمند مکتاکاک، چشم انداز این منطقه وسیع، از جمله پارک استانی مکتاکاک به وسعت 1300 هکتار به همراه اردوگاهش، 18 زمین گلف و سواحل آب شیرین را به شدت تغییر داده است. پایگاه تاریخی کینگز لندینگ که در حدود 14 کیلومتری بالای رودخانه از سد قرار گرفته نتیجه دیگری از بالا آمدن سطوح رودخانه است. زمانی که این سد ساخته شد، ساختمان های تاریخی در منطقه سیلابی قرار گرفتند که به پرنس ویلیام منتقل شدند. مترجمان فرهنگی در تلاش هستند تا این پایگاه مربوط به قرن نوزدهم را از طریق موزه تاریخ زندگی بازسازی نمایند. 
آدرس: 1265 Route 105, Mactaquac

 پارک استانی مکتاکاک (Mactaquac)

 

7.    تئاتر پلی هائوس (PlayHouse)

پلی هائوس فردریکتون در نزدیکی ساختمان مجلس قانونگذاری قرار دارد که وجود خودش را مدیون حامی بزرگ شهر لرد بیوربروک می داند. او کسی بود که بر روی اولین دسته بازیگران و نمایش دهندگان تئاتر در استان سرمایه گذاری کرد. پلی هائوس هر ساله تنوعی از نمایش ها و اجراهای تئاتر، رقص و موسیقی را ارائه می دهد. این مکان محلی برای توقف منظم تور های اجرایی و نمایشی هستند و هنرمندان این تورها ترکیبی از استعداد های محلی، هنرپیشه های محبوب کانادایی و ستارگان بین المللی هستند.
آدرس: 686 Queen Street, Fredericton
سایت: http://www.theplayhouse.ca/

8.    دانشگاه نیو برانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک در سال 1785 ساخته شد و به سومین دانشگاه قدیمی کشور کانادا تبدیل شده است. این دانشگاه بر روی تپه ای در جنوب غربی رودخانه سنت جان قرار دارد و چشم انداز عالی از محوطه دانشگاه دارد. مجموعه های ارزشمند موجود در کتابخانه و آرشیو های استانی از جمله تعدادی از اولین نسخه های اهدا شده توسط لرد بیوربروک است. از جمله این آثارمی توان به  بنِّت، چارلز دیکنز و اچ. جی. وِلز اشاره کرد.

9.    فانوس دریایی فردریکتون

فانوس دریایی در کنار رودخانه سنت جان در سال 1989 برای کسب و کار تور قایقی ساخته شده بود که تنها تا سال 2002 توسط شهر مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن توسط هتل کراون پلازا لرد بیوربروک اداره می شود. شما می توانید در این مکان توقف کوتاهی برای خوردن بستنی و نوشیدنی محلی و باربکیوی خوشمزه داشته باشید. اگر تمایل دارید که به طبقه بالای فانوس دریایی بروید باید مبلغی بابت آن بپردازید. از طبقه بالا با چشم اندازی عالی از رودخانه مواجه می شوید و هزینه ای که پرداخت کرده اید به انجمن فردریکتون برای جلوگیری از خشونت علیه حیوانات اهدا خواهد شد. 
آدرس: 659 Queen Street, Fredricton, NB
سایت: http://www.lighthouseonthegreen.ca/

فانوس دریایی فردریکتون

 

10.    تفرجگاه هارت آیلند (Hartt Island RV Resort)

تفرجگاه هارت آیلند فعالیت های تفریحی از جمله سرسره های آبی، رانندگی با ماشین گلف، 18 تا زمین برای مینی گلف، محوطه های توری و ... به شما ارائه می دهد. حتما بانک شات بسکتبال، نوعی بازی مینی بسکتبال است که مهارت شما را محک می زند امتحان نمایید. در یک قایق پارویی اجاره ای در کنار رودخانه سنت جان بنشینید و از تماشای طبیعت اطراف آن لذت ببرید و یا در مسیر 8 کیلومتری رودخانه به پیاده روی بپردازید. تسهیلات پیک نیک، رستوران، میز های پیک نیک و باربکیو در این منطقه در دسترس هستند.
در پارک آبی این تفرجگاه می توانید شنا در استخر تفریحی آب گرم به وسعت چهار هزار فوت مربعی را تجربه نمایید یا به کاوش در سرسره آبی 250 فوتی بپردازید. می توانید بر روی صندلی های سالن استراحت استخر استراحت نمایید. همچنین استخری مخصوص کودکان با فواره و سرسره آبی برای کودکان کمتر از 42 اینچ در این پارک آبی وجود دارد. 
ساعات بازدید: در فصل تابستان از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد.
هزینه ورودی: به ازای هر نفر برابر 13 دلار و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است. به مبلغ بلیط مالیات نیز اضافه می شود. 
آدرس: 2475 Woodstock Rd, Fredricton
سایت: https://www.harttisland.ca/waterpark/
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392