alt

جاذبه های گردشگری شهر کبک

معرفی جاذبه های توریستی شهر کبک

تنها شهری که در آمریکای شمالی دور تا دور آن دیوار کشیده شده و به عنوان سایتی در میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده است، شهر فرانسوی زبان کبک است که در بالای صخره های شیب دار مشرف بر رودخانه سنت لارنس قرار گرفته و دارای موقعیت استراتژیکی می باشد. این شهر در سال 1608 به عنوان مستعمره برای تجارت پوست در محل کنونی Place Royale تأسیس شد و به سرعت تبدیل به یک مرکز اداری شد و امروز پایتخت استان کبک است. شهر بالا، به عنوان دهکده هوت (Haute-Village) شناخته می شد و در اصل برای استفاده نظامی و دفاع از قلعه نظامی که از این میان می توان به آثار برجسته شهر مانند Chateau Frontenac و City Fortifications اشاره کرد، ایجاد شده است. شهر پایین یا Basse-Ville جایی است که محل اسکان اصلی بوده است و به خاطر داشتن خیابان های باریک و زیبا و ساختمان های سنگی و تاریخی اش شناخته شده است. از اینجا دسترسی به کشتی های مسافربری فری در مسیر کبک- لوی در بندر ووکس (Vieux) یا همان بندر قدیمی وجود دارد و همچنین جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله موزه تمدن (Musée de la Civilization) و محله خوش منظره Quartier Petit-Champlain در اینجا قرار گرفته است. مناطق شهر بالا و پایین توسط خیابان های مارپیچ یا چندین پله کان با شیب تند و تله کابین زمینی فونیکولر (Funiculaire) بهم متصل می شوند.

1.    پلس رویال (Place Royale)

پلَس رویال در محل اصلی تأسیس شهر کبک قرار گرفته است و جایی که ساموئل شامپلین در سال 1608 آن را به عنوان پست تجارت خز انتخاب کرد که بعدها به سرعت رشد کرد و به پایتخت فرانسوی آمریکا تبدیل گشت. به افتخار لویی چهاردهم پلس رویال نامیده شد. پلس رویال، بزرگترین مجموعه باقی مانده از ساختمان های قرن هفدهم و هجدهم در شمال آمریکا است. از میان این ساختمان های قدیمی حتما از کلیسای سنگی زیبای نوتردام (Notre-Dame des Victoires) به همراه موزه تمدن دیدن نمایید. در مجاورت ساختمان پلس رویال و در کنار رودخانه، ساختمان رویال بتری کوچک قرار دارد که توسط دیوار های تنومند و صخره های مشرف بر رودخانه محاصره شده است. این بنا در سال 1691 ساخته شده است. 
آدرس : 2-4 Rue des Pains Bénits, Ville de Québec, QC G1K Rue des Pains Bénits, Québec

 پلس رویال (Place Royale)

 

2.    کلیسای سنت آن دو بوپر (Sainte Anne de Beaupre)

سنت آن (Sainte Anne) فرشته نگهبان کبک و کسی است که با معجزه هایش بسیاری از بیماران و معلولان را شفا داد. این کلیسا در شمال شرقی کبک در بوپر واقع شده است. این کلیسای کاتولیک خیره کننده مقصدی برای نیم میلیون نفر زائر در سال است. تاریخ ساخت کلیسای کنونی به سال 1926 بر می گردد اما اولین کلیسای کوچک آن مربوط به قرن هفدهم بود که در این مکان ساخته شد. یکی دیگر از مشهورترین کلیسای کاتولیک در شهر کبک، کلیسای جامع نوتردام است که توسط معمار Baillairgé طراحی شده و در سال 1844 تکمیل شده است. طراحی داخلی نوتردام کبک با محراب زیبایش، محل اسقف و شیشه های رنگ آمیزی شده اش بسیار گیرا و چشم گیر است.
ساعات بازدید: کلیسا همه روزه از ساعت 8 صبح تا 16:30
آدرس : 10018 Chemin Royale, Sainte-Anne-de-Beaupré, Quebec City
سایت : https://sanctuairesainteanne.org/en/

کلیسای سنت آن دو بوپر (Sainte Anne de Beaupre)

 

3.    سیتادل کبک (La Citadelle de Quebec)

هنگامی که از غرب به سمت بالا و مقابل رودخانه سنت لارنس می روید در ارتفاع 100 متری به منطقه کپ دیامانت (Cap Diamant) می رسید که ارگ سیتادل در آن قرار گرفته است. با نشستن بر بالای این ارگ ستاره ای شکل کبک با چشم اندازی زیبا و وسیع مواجه می شوید. ارگ سیتادل، قلعه ای وسیع است که توسط دیوار های ضخیم، برج و بارو ها و خندق ها محافظت شده و در سال 1832 ساخته شده است. همچنان این مکان یک پست نظامی فعال است که به عنوان اقامتگاه نظامی برای ژنرال ها، افسران و نظامیان استفاده می شود و در فصل تابستان به عنوان محل اقامت تابستانی برای فرماندار کل کانادا است. این مکان مرکز فرماندهی بیست و دومین رژیم کانادایی که در ابتدای جنگ جهانی اول تشکیل شد و دارای رکوردی برجسته از جمله عملیات جنگی سامم (Somme) و بعد ها جنگ کره است. گردشگران در فصل تابستان هر روز صبح می توانند شاهد مراسم تعویض گارد باشند و از موزه نظامی که در انبار مهمات پودری نیمه دوم قرن هجدهم در گوشه جنوبی سیتادل قرار گرفته است و در تمام طول سال باز است بازدید نمایند.
ساعات بازدید: از ماه می تا اکتبر از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و در ماه نوامبر تا آوریل از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر. این مکان تنها در تاریخ های 25 دسامبر و اول ژانویه تعطیل است.
هزینه ورودی: 16 دلار برای بزرگسالان، 14 دلار برای افراد بالای 65 سال و دانشجویان بالای 18 سال، 6 دلار برای جوانان بین 11 تا 17 سال، 36 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 3 کودک زیر 18 سال) و برای کودکان زیر 10 سال رایگان است.
آدرس : 1 Côte de la Citadelle, Québec City
سایت : http://www.lacitadelle.qc.ca/

4.    استحکامات دفاعی تاریخی ملی کبک 

با گذشت بیش از 300 سال از تاریخ آن، شهر کبک از استحکامات متنوعی برخوردار شده است که همه آن ها را می توانید در یک پیاده روی دایره ای یک ساعته مشاهده و بررسی نمایید. سنگر ها، دیوار ها، برج ها، دروازه ها و توپ های قدیمی بی شمار آن نشان می دهد که چطور مستعمره سابق فرانسه محافظت شده است. این استحکامات به طول چهار و نیم کیلومتر با بارو های دفاعی در طرف غربی شهر قدیمی در سال 1832 از گرانیت و شن و ماسه ساخته شده اند و در آمریکای شمالی به عنوان تنها استحکامات و بارو ها با چنین متریالی به شمار می رود. شمار زیادی از تسلیحات نظامی در این شهر وجود دارد که یادآور همیشگی گذشته پر درد سر کبک است.
بهترین زمان بازدید: بهترین زمان بازدید از این مکان در فصل بهار و پاییز یعنی از 19 می تا 8 اکتبر است. شلوغ ترین روزها نیز روز سنت جین باپتیست (24 ژوئن)، روز کانادا (1 جولای)، فستیوال d'été de Québec (5 جولای تا 15 جولای) و روز کار (اولین دوشنبه ماه سپتامبر) است.
هزینه ورودی : ورودی این مکان رایگان است. هزینه شرکت در برنامه مخصوص معرفی میراث معادل 2.40 دلار است.
آدرس : 2 D'Auteuil Street Québec

5.    دشت آبراهام یا میدان نبرد (Plains of Abraham)

در آن طرف دیوار های شهر، در سمت غربی قلعه، فضای وسیع سبزی کشیده شده که به دشت آبراهام معروف است، جایی است که در سال 1759 بریتانیایی ها به رهبری ژنرال ولف (Wolfe) با فرانسوی ها تحت نظر منتکالم (Montcalm) جنگیدند و برنده شدند. نمایشگاه های موجود در این دشت داستان تاریخی پرهمهمه و شگرف این که چطور شهر کبک مقاومت کرد و سپس به دست بریتانیایی ها افتاد را بازگو می کنند. در حال حاضر این مکان که یکی از مهم ترین مناطق تاریخی کانادا به شمار می رود، به پارک تفریحی عمومی تبدیل شده است. بقایای دو برج مارتلو در این جا وجود دارد که بعد ها به استحکامات دفاعی کبک اضافه شد. در اواخر دهه 1930، باغ هلالی ژوان (Joan of Arc Garden) که با طراحی  لوئیس پررون ایجاد شد و به نمایش افسانه ای گل ها از فصل بهار تا پاییز می پردازد. زمانی که هوای شهر آفتابی هست شما می توانید به دوچرخه سواری و پیک نیک در این پارک بپردازید و در فصل زمستان به اسکی در این پارک مشغول شوید.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 17:30 می باشد.
هزینه ورودی: برای بازدید از موزه: 12.25 دلار برای بزرگسالان، 10.25 دلار برای افراد بالای 65 سال و کودکان بین 13 تا 17 سال، 4 دلار برای کودکان بین 5 تا 12 سال، 29.75 دلار برای خانواده (2 بزرگسال و 2 کودک) و برای کودکان زیر 4 سال رایگان است. هزینه ورودی برای پیست اسکی رایگان است. برای اطلاع از هزینه ورودی سایر مکان ها به وبسایت زیر مراجعه نمایید.
آدرس : 835 Avenue Wilfrid-Laurier, Québec City
سایت : http://www.ccbn-nbc.gc.ca/

دشت آبراهام یا میدان نبرد (Plains of Abraham)

 

6.    موزه تمدن (Musee de la Civilisation)

موزه تمدن در شهر کبک از سه مکان مختلف تشکیل شده است: موزه ای که به کاوش درون جنبه های مختلف تاریخ بشر و تشکیل آمریکای فرانسوی می پردازد. موزه اصلی در شهر پائین (Basse-Ville) در نزدیکی بندر قدیمی واقع شده که توسط معمار مشهور «موشه سفدی» طراحی شده است. موزه مرکزی از معماری عالی برخوردار است. مجموعه ای دائمی از تمدن های سراسر جهان را ترسیم می کند و همچنین به بررسی تجربه کبک می پردازد. موزه آمریکای فرانسوی (l’Amerique Francophone) در سمینار تاریخی کبک در شهر بالا مستقر است، البته همانطوری که از نام آن پیدا است این موزه با تمامی جنبه های تاریخ فرانسه در آمریکای شمالی سر و کار دارد. اغلب اوقات موزه تمدن نمایشگاه هایی در رویال پلس جایی که ساموئل دو شامپلین اولین مقر دائمی فرانسه در آمریکای شمالی را تأسیس کرد، برگزار می گردد.
ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد و تنها دو شنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی : 17 دلار برای بزرگسالان بالای 31 سال، 11 دلار برای افراد 18 تا 30 سال، 6 دلار برای کودکان بین 12 تا 17 سال، 38 دلار برای خانواده (2 بزرگسال و 3 کودک 12 تا 17 سال) و برای کودکان زیر 11 سال رایگان است. 
آدرس : 85 Rue Dalhousie, Québec City
سایت : https://www.mcq.org/fr/

7.    ساختمان پارلمان یا هتل دو پارلمان و سالن پارلمان

محل دولتی استان کبک در ناحیه ای وسیع که در بخش جنوب غربی شهر بالای قدیمی قرار گرفته است. ساختمان پارلمان در سال 1877 تکمیل گشت، اما در سال های بعد گسترش یافت و مطابق نمونه های بسیاری از ساختمان های عمومی پاریسی آن را طراحی کردند. ورود به تالار مجمع ملی و شورای قانون گذاری برای عموم آزاد است. هر دو دارای اتاق های قدیمی عالی هستند که به طور مجلل مبلمان شده اند. برای بازدید از آن ها باید از قبل بلیط تهیه نمایید. در آن حوالی، سالن تئاتر بزرگی که محل برگزاری نمایش نامه ها، کنسرت ها و نمایش های سمفونیک است قرار دارد و همچنین در آن نزدیکی می توانید از مجموعه سرگرمی و مرکز خرید بزرگ Palais des Congres بازدید نمایید. 
هزینه ورودی : بازدید از ساختمان پارلمان و کتابخانه ملی رایگان است. بازدید های پیشنهادی از ساختمان مجلس و طبقات . نمایشگاه های موجود در آن برای عموم آزاد و رایگان است.
ساعات بازدید : از اولین سه شنبه ماه سپتامبر تا 23 ژوئن به جز تعطیلات رسمی از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبج تا 5 بعد از ظهر و در روزهای شنبه و یک شنبه از ساعت 9:30 تا 16:30 می باشد.
آدرس : 1045 Rue des Parlementaires, Québec City
سایت : http://www.assnat.qc.ca/fr/index.html

8.    کشتی های مسافربری کبک به لوی (Quebec-Levis)

این سرویس کشتی های مسافربری (فری) ارتباط بین شهر کبک به لوی را تنها با عبور از رودخانه سنت لارنس فراهم می کند. این سریع ترین راه عبور ارزان برای گشت و گذار است که با تماشای چشم انداز زیبایی از افق شهر همراه است. در هنگام غروب می توانید چراغ های روشن کاخ فرانتونَک، ساختمان Price و دیگر ساختمان های تاریخی را تماشا کنید. اسکله بر روی رودخانه ای در شهر پایین واقع شده است که با یک پیاده روی کوتاه به پلس رویال و محله پتی شامپلین ( Petit-Champlain) می رسید.
مدت زمان عبور: 12 دقیقه
مسافت سفر: 1 کیلومتر
ساعات کار: همه روزه از ساعت 6 صبج تا 2 صبح روز بعد از مسیر لوی به کبک و  از ساعت 6:30 صبح تا 2:20 صبح روز بعد از مسیر کبک به لویی حرکت می کند. فاصله زمانی بین حرکت هر فری تقریبا 30 دقیقه است و در ساعات اولیه صبح هر یک ساعت است.
هزینه بلیط: 3.60 دلار برای بزرگسالان 16 تا 64 سال، 3 دلار برای افراد بالای 65 سال، 2.40 دلار برای کودکان 6 تا 15 سال، 35.95 دلار برای عبور ماهانه و برای کوکان زیر 5 سال رایگان است. 
آدرس : 1 Rue des Carrières, Québec City
سایت : https://www.traversiers.com/en/our-ferries/traverse-quebec-levis/home/

کشتی های مسافربری کبک به لوی (Quebec-Levis)

 

9.    بندر قدیمی (Vieux Port)

بندر قدیمی قرن نوزدهم در شهر کبک، سایتی تاریخی ملی است و زمانی به عنوان مرکز فعالیت های تجاری در بسین لوئیس بوده است. قرن نوزدهم به مرکز d'Interprétation به همراه پروژه های تصویری چشمگیر به همراه موسیقی متن Image Mill مربوط به فصل تابستان، به وضوح زندگی دوباره ای را به این مکان داد. به طور روزانه در اسکله بندر قدیمی شاهد بازار عمومی با محصولات محلی مزرعه تا کرایه دوچرخه هستیم. 

بندر قدیمی (Vieux Port)

 

10.    رصد خانه پایتخت یا اوبسرواتوار دلا کپیتل (Observatoire de la Capitale)

در بالای ساختمان ماری گیار (Marie-Guyart)، رصد خانه 360 درجه اوبسرواتوار دلا کپیتل وجود دارد که از طبقه سی و یکم این ساختمان، چشم اندازی خیره کننده از شهر را به شما ارائه می دهد. نمایشگاه های تعاملی موجود در این محل به معرفی این موضوع که چطور شهر کبک در طول قرن ها رشد و توسعه یافته است، می پردازند. منظره پانورامای این رصدخانه، فراتر از دیوار های قدیمی شهر می رود و تا دور دست ها یعنی لوی، سنت لارنس و Ilr d’Orleans را نیز نمایش می دهد. از این رصد خانه می توانید چشم اندازی 360 درجه از شهر کبک به همراه بلندترین برج های شهر داشته باشید و به تماشای تاریخچه تصویری شهر بپردازید. شما همچنین می توانید دیدی عالی از مسیر فونیکولار شهر کبک داشته باشید.
ساعات بازدید: همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد. 
هزینه ورودی: 14.75 دلار برای بزرگسالان، 11.50 دلار برای افراد بالای 65 سال و محصلین و برای کودکان زیر 12 سال رایگان است.
آدرس : 1037 de la Chevrotière, Québec City
سایت : http://www.observatoire-capitale.com/

11.    کاخ لو شاتو فرانتونک (هتل فیرمونت)

کاخ لو شاتو فرانتونک، مکانی شبیه قلعه های افسانه ای و قصه های دوران کودکی است. این کاخ توسط شرکت خطوط راه آهن کانادایی پسیفیک (Canadian Pacific Railway) در سال 1894 ساخته شده است. در حال حاضر این مکان به هتل بزرگ فیرمونت لو شتو فرانتونک تعلق دارد که یکی از برجسته ترین و مهم ترین هتل های شهر محسوب می شود و همچنین این هتل به عنوان هتلی که بیشترین عکس در جهان از آن گرفته شده است  شناخته می شود. این میراث تاریخی از فاصله دور قابل مشاهده است و مخصوصا هنگام شب، منظره ای بسیار چشمگیر و درخشانی را از خود نشان می دهد. در مقابل هتل، تراس دوفرن قرار دارد، محوطه روبازی است که در سال 1879 ساخته شده و منظره ای خیره کننده را ارائه می دهد: از سمت شمال منظره ای از لورانتین و  Promenade des Gouverneurs و در سمت جنوب با چشم اندازی از دشت آبراهام و سیتادل همراه است. این تراس از یک مسیر پیاده روی با کفپوش چوبی، نیمکت و فضای سبز ایجاد شده که از این کاخ تا دژ قدیمی کشیده شده است. در فصل تابستان برای پیاده روی مناسب است و در فصل زمستان از آن برای مراسم سالانه سورتمه سواری استفاده می شود. سایت اصلی قلعه سنت لوئیس، محل اقامت فرماندار در زمان های استعمار بوده که یکی از مزایای عالی این محل بوده است. گردشگران می توانند از خرابه های زیرین تفرجگاه بازدید کنند. رویداد های تاریخی در کاخ شتو فرانتونک اتفاق افتاده که از این میان می توان به کنفرانس کبک در آگوست سال 1946 اشاره کرد، کنفرانسی که نیرو های متحد (وینستون چرچیل، فرانکلین د. روزولت، ویلیام ال. ام. کینگ، افسر دریایی لرد مونت بتتن، فرمانده ستاد مشترک آمریکا، ژنرال جورج مارشال و دیگران) برای آماده سازی جهت ورود به زمین های نرماندی در D-Day گرد هم آمدند. 
آدرس : 1 Rue des Carrières, Québec City
سایت : https://www.fairmont.com/frontenac-quebec/

کاخ لو شاتو فرانتونک (هتل فیرمونت)

 

12.    خیابان بزرگ گرند الی (Grande Allee)

فراتر از دیوار های شهر، خیابان گرند الی پایه اصلی شهر را تشکیل می دهد. این منطقه در نزدیکی بزرگترین جاذبه مورد علاقه گردشگران یعنی ساختمان پارلمان قرار دارد. این خیابان به خاطر داشتن کافه ها، رستوران ها، پاسیو ها و سرگرمی های خیابانی باعث شده تا مردم محلی و بازدیدکنندگان به این مکان بیایند و تقریبا تمام طول هفته این مکان شلوغ و پر تردد است. ساختمان های بسیار زیبای این خیابان با معماری عالی آن ها، مربوط به قرن نوزدهم و متعلق به قشر مرفه شهر کبک بوده است. از دیگر جاذبه های شهر کبک در خیابان Grand Allee می توان به سالن تمرین گرند الی، پارک باترفیلدز (Butterfields) و موزه ملی هنر های زیبای کبک (Musee National des Beaux-Arts du Quebec) اشاره کرد.

13.    کارناوال کبک 

جشن زمستانی دو هفته ای کبک که به کارناوال کبک شهرت دارد در میان برف و یخ در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می گردد. اولین کارناوال در سال 1894 برگزار شد و از سال 1955 عنوان یک سنت سالانه شناخته شد که به خاطر عروسک آدم برفی عظیم الجثه به کارناوال Bonhomme نامیده شده بود. خانه او یک قلعه عظیم یخی است که هر روز توسط آثار اصلی بهترین هنرمندان نقاشی کبک پوشش داده می شود. دو مسابقه حجاری یا کنده کاری برفی به نام مسابقات مجسمه سازی ملی و بین المللی برفی در دشت آبراهام برگزار می شود جایی که شما می توانید به تماشای آثار هنرمندان بپردازید و آثار آن ها را همانطور که قضاوت می کنید تحسین نمایید. از دیگر رویداد های سنتی این مکان می توان به مسابقات سگ های سورتمه، نمایش ها، رقصیدن، سورتمه سواری، اسکیت بازی و حتی شنا در برف اشاره کرد. شنا در برف به این صورت است که ساکنان شجاع شهر درحالی که لباس شنا بر تن دارند به بازی در میان برف ها مشغول هستند. 
بسیاری از این فعالیت ها در این محل رایگان هستند و برای عموم آزاد. در حالی که سایر رویداد ها برای ورود نیاز به خرید بلیط دارید.
آدرس : Parc de la Francophonie, 758 Grande Allée E, Québec, QC
سایت : https://carnaval.qc.ca/

کارناوال کبک 

 

14.    محله پتی شامپلین (Quartier Petit Champlain) 

خیابان های باریک و ساختمان های تاریخی محله پتی شامپلن زمانی پایتخت شلوغ فرانسه نو بوده است که در حال حاضر این محله با بوتیک های هنری، رستوران های کبکی و مغازه های سوغاتی عجیب و غریب پر شده است. این محله یکی از زیباترین مناطق شهر و قدیمی ترین منطقه تجاری آمریکای شمالی است که کار ها و فعالیت های فراوانی را می توانید در آن انجام دهید. خیابان های این محله تنها مخصوص تردد عابرین پیاده است که این محله را تبدیل به مکانی عالی و دوست داشتنی برای پیاده روی می کند.حتما در بازدید از این محله از قدیمی ترین پلکان شهر کبک مربوط به سال 1635 یعنی پلکان برک نک (Breakneck) بازدید نمایید و همچنین به دنبال اثر هنری Trompe-l’oeil بزرگ بگردید که نظری اجمالی از تاریخ شهر را به نمایش گذاشته است.
ساعات خرید : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 17 و روز های پنج شنبه و جمعه از ساعت 10 صبح تا 21 می باشد. در فصل های مختلف این ساعات تغییر می کند. پس جهت بازدید و خرید از این محله بهتر است که از سایت زیر آخرین اطلاعات را کسب نمایید.
آدرس : 61 Rue du Petit Champlain, Québec
سایت : http://www.quartierpetitchamplain.com/

15. پل کبک (Pont de Quebec)

بر روی رودخانه سنت لارنس پل آهنی عظیمی به نام پل کبک ایجاد شد که حتی تا قبل از اتمام این پل به شهرت رسیده بود. در جریان ساخت آن، بین سال های 1899 تا 1917، دو حادثه جدی و دلخراش در آن رخ داد که بیش از 80 کارگر جان خود را از دست دادند. 
پل پیر لاپورته (Pierre Laporte) مشابه پل کبک است که از نام یکی از جانشینان نخست وزیر کبک به نام پیر لاپورته گرفته شده است. پیر لاپورته کسی بود که در طی حادثه مشهور اکتبر کشته شد و در همان زمان یعنی سال 1970 این پل ساخته شد و طولانی ترین پل معلق کانادا با عرض 1040 متر شد.

پل کبک (Pont de Quebec)


مشاوره رایگان
cta
 02191009392