alt

جاذبه های گردشگری ادمونتون

معرفی جاذبه های گردشگری ادمونتون


با وجود کار های فراوانی که می توانید در شهر ادمونتون انجام دهید یا جاذبه های فراوانی که می توانید از آن ها بازدید نمایید، قبل از بازدید از این شهر باید تصمیم بگیرید که چگونه زمان خودتان را در آن صرف کنید و لیستی از مکان های مورد علاقه تان تهیه نمایید. این تصمیم ‌‌و برنامه‌ ریزی بسیار استرس زا و خسته کننده است. برای راحتی کار در اینجا به معرفی ۱۴ تا از جذاب ترین، محبوب ترین و معتبرترین جاذبه های شهر ادمونتون پرداخته می شود و شما به راحتی می توانید برنامه سفر خود به شهر ادمونتون را تکمیل نمایید. در ابتدا به اختصار به معرفی تاریخ شهر ادمونتون پرداخته می شود:
ادمونتون، مرکز استان آلبرتا، در امتداد رودخانه ساسکاچوان شمالی و تقریبا در مرکز استان قرار گرفته است. نیروهای اقتصادی متفاوتی از جمله تجارت اخیر خز، خطوط راه آهن کانادا، تحولات بین سال های ۱۸۹۷ و ۱۸۹۸، یورش طلای Klondike، بزرگراه آلاسکا و استخراج نفت و گاز تا کنون تاثیر زیادی بر شهر داشته است. شهر ادمونتون هم زمان با رونق اقتصادی بر روی ساخت تئاتر و موزه های عالی فرهنگی و هنری سرمایه گذاری کرد. این شهر به بزرگترین شهر منطقه شناخته شده است ، با این حال بیشترین شهرت آن به خاطر داشتن یکی از بزرگترین مراکز خرید در دنیا یعنی مرکز خرید وست ادمونتون است. در طول سرمای زمستان، زمانی که میانگین دما به منفی ۱۵ درجه سانتی گراد می رسد، همچنان مردم در مغازه های این فروشگاه مشغول خرید هستند.

1.     موزه رویال آلبرتا

موزه رویال آلبرتا، ترکیبی از نمایشگاه های دائمی تاریخ طبیعی و فرهنگی و تأسیسات موقتی همیشه در حال تغییر است. گیرایی این مجموعه به خاطر وجود فسیل های دایناسور، عصر یخبندان، آکواریوم ماهی های محلی و حشرات زنده که شامل گونه های عجیب و غریب و عظیم الجثه است. همچنین دپارتمان های تاریخ فرهنگی موزه به بررسی و کشف فرهنگ مردمان بومی با مصنوعاتی از بلک فوت ها، کری (Cree) و ملل اولیه دیگر می پردازد.
ساعات بازدید: روزانه از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر و پنج شنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب می باشد.
هزینه ورودی: ۱۹ دلار برای بزرگسالان، ۱۴ دلار برای افراد بالای 65 سال، ۱۰ دلار برای کودکان ۷ تا ۱۷ سال، برای کودکان زیر ۶ سال رایگان و ۴۸ دلار برای خانواده (حداکثر دو بزرگسال) است.
آدرس: 12845 102 Ave NW, Edmonton
سایت: http://www.royalalbertamuseum.ca/

 

 موزه رویال آلبرتا

 

2.    پارک ملی الک آیلند (Elk Island) و تپه های بیور (Beaver Hills)

این پارک ملی، منطقه ای جنگلی با دریاچه ها و تالاب ها را پوشش می دهد و زیستگاه انواع  مختلف حیوانات از جمله گوزن موس، گوزن شمالی، آهوی کوهی و سگ آبی است. با این وجود جاذبه اصلی پارک ملی الک آیلند گله بزرگی از بوفالو های بیسون است که در محوطه ای خاص قرار دارند. اگر به آرامی در امتداد جاده پارک رانندگی کنید، حتما با یکی از این حیوانات پشمالوی عظیم الجثه برخورد خواهید داشت. منطقه بیور هیلز در اصل خانه سرخپوستان قبیله سرسی  (Sarcee) بوده است که بعد ها قبیله کری (Cree) آن ها را از این منطقه بیرون کردند و به شکار بیش از حد سگ آبی و بوفالو برای شرکت های بزرگ تجارت پوست  پرداختند. با شکار و استقرار، تقریبا چیزی از بوفالو در منطقه باقی نگذاشتند. در سال ۱۹۰۹ بوفالو های باقی مانده توسط این پارک جمع آوری شد و آن ها را در منطقه تحت حفاظت پارک قرار دادند. پارک ملی الک آیلند حامی حیواناتی هستند که در این منطقه زندگی می کنند. 
ساعات بازدید: این پارک به صورت ۲۴ ساعته باز است
هزینه ورودی: ۷.۸۰ دلار برای بزرگسالان، ۶.۸۰ دلار برای افراد بالای 65 سال و برای کودکان زیر ۱۸ سال رایگان است.
آدرس: Site 4, RR #1, Fort Saskatchewan
سایت: https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab/elkisland

 پارک ملی الک آیلند (Elk Island) و تپه های بیور (Beaver Hills)

 

3.    مرکز خرید وست ادمونتون

مرکز خرید وست ادمونتون یکی از جاذبه های مهم گردشگری شهر ادمونتون، بزرگترین مرکز خرید کانادا و یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان است. این مرکز خرید علاوه بر داشتن صدها فروشگاه و رستوران شامل امکانات دیگری مانند هتل، سالن های سینما، پارک آبی بزرگ، پیست اسکیت روی یخ و خیلی امکانات دیگر نیز می شود. در بلوار اروپا بسیاری از ویترین های بوتیک ها به سبک اروپایی تزیین شده اند و نام طراحان مد بین المللی را با خود به دوش می کشند. خیابان بوربون، نمونه ای کپی از خیابان معروف نیواورلئان است که مقصدی مناسب برای غذای Creole و موسیقی زنده است. گلکسی لند، یکی از بزرگترین شهربازی های سرپوشیده جهان نیز در این مرکز‌خرید قرار دارد. انواع سواری ها از جمله ترن هوایی سه حلقه ای نیز در آن وجود دارد. 
ساعات بازدید: مرکز خرید از ساعت ۱۰ الی ۲۱، پارک آبی و شهربازی از ۱۲ تا ۱۸، آکواریوم از ساعت ۱۱ تا ۱۸، بولینگ از ساعت ۱۱ تا ۲۳، پیست اسکیت روی یخ از ساعت ۱۱ تا ۱۶ باز است. بهتر است قبل از بازدید به سایت زیر مراجعه کنید تا از آخرین تغییرات مطلع شوید.
هزینه ورودی: برای ورود به مرکز خرید رایگان است، برای هر بخشی مانند شهربازی، پارک آبی و … باید بلیط خریداری کنید.
آدرس: 8882 – 170 Street, #2472, Edmonton
سایت:  http://www.wem.ca

4.    دهکده میراث فرهنگی اوکراینی

دهکده میراث فرهنگی اوکراینی در دهه ۱۹۷۰ در امتداد بزرگراه یلوهد (Yellowhead) تأسیس شد. این موزه از میراث فرهنگی بسیاری از مهاجران بوکووینایی و اوکراینی که در دهه ۱۸۹۰ در آلبرتای کنونی سکونت داشتند حفاظت می کند. ساختمان های تاریخی مختلفی در این سایت بازسازی شدند و همچنین گنبد پیازی شکل کلیسای اوکراینی از دور قابل رؤیت است. در این مکان عناصر تاریخی فراوانی برای کشف و بررسی وجود دارد که از این میان می توان به آهنگری، بازار و فروشگاه های عمومی قدیمی اشاره کرد.
ساعات بازدید: در فصل تابستان که از 18 مه تا ۲ سپتامبر هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ باز است. با مراجعه به سایت می توانید از آخرین رویداد هایی که در دهکده برگزار می شود مطلع شوید.
هزینه ورودی:  ۱۵ دلار برای بزرگسالان، ۱۳ دلار برای افراد بالای 65 سال، ۱۰ دلار برای نوجوانان (۷ تا ۱۷ سال) و برای کودکان (3 تا 6 سال) رایگان و ۴۰ دلار برای خانواده ۸ نفره ( حداکثر ۲ بزرگسال).
آدرس: Hwy 16 E, Tofield
سایت:  http://www.history.alberta.ca/ukrainianvillage

دهکده میراث فرهنگی اوکراینی

 

5.    پارک فورت ادمونتون

پارک فورت ادمونتون، یکی دیگر از موزه های روباز شهر ادمونتون و بزرگترین موزه تاریخ زنده کانادا است. این پارک دارای ساختمان های قدیمی است که آن ها را با دقت و ظرافت باز سازی کرده تا منعکس کننده توسعه تاریخی ادمونتون باشد. این ساختمان ها شامل قلعه ای مربوط به سال ۱۸۴۶ متعلق به شرکت هادسون بی، خیابانی از یک شهر پیشرو در سال 1885، مرکز استان از سال ۱۹۰۵ و همچنین ساختمان های مربوط به دهه 1920 است. در این میان اشکال مختلف حمل و نقل قدیمی وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند سوار یک درشکه اسب یا قطار بخار شوند تا تجربه ای جدید کسب نمایند. در آن نزدیکی، مرکز طییعت جان جانزن قرار دارد که نمایشگاه هایی با موضوعات محیط زیست و زمین شناسی بومی در آن برگزار می شود. رویداد ها و مراسمی در این پارک برگزار می شود که برای شرکت در آن ها می توانید از طریق سایتی که در زیر ذکر شده، بلیط رویداد مورد نظرتان را خریداری نمایید.
آدرس: 7000 143rd Street, Edmonton 
سایت: https://www.fortedmontonpark.ca

6.    مجموعه گلخانه موتارت (Muttart Conservatory)

چهار گلخانه هرمی شکل در بخش جنوبی رودخانه ساسکاچوان شمالی قرار دارند که خانه انواع گیاهان نادر و دور دست است. هر هرم دارای محیطی متمایز بر اساس بیوم های مختلف جهان از آب و هوای گرمسیری برمه و فیجی گرفته تا آب و هوای معتدل با گیاهان ردوود یا درختان ماموت آمریکایی و اکالیپتوس های استرالیایی است. در این گلخانه ها  به خاطر وجود تجهیزات برتر باغبانی، گونه های متنوعی از گیاهان به نمایش گذاشته شده است. از بالای زمین های رودخانه، منظره ای زیبا از اهرام درخشان موتارت در مقابل منظره ای از مرکز شهر ادمونتون قرار گرفته است.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ به جز چهارشنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ ( از ساعت ۱۷ تا ۲۱ فقط مخصوص بزرگسالان است).
هزینه ورودی: ۱۲.۵۰ دلار برای بزرگسالان، ۶.۵۰ دلار برای کودکان، ۱۰.۵۰ دلار برای افراد بالای ۶۵ سال و جوانان و ۳۷ دلار برای خانواده ۷ نفره با حداکثر ۲ بزرگسال
آدرس: 9626 96A St NW, Edmonton 
سایت: http://www.edmonton.ca/muttart

مجموعه گلخانه موتارت

 

7.    ساختمان مجلس

در میان باغی پارک مانند، جایی که آخرین فورت ادمونتون در آن ایستاد، ساختمان مجلس متعلق به سال 1912 قرار دارد. از تراس این ساختمان، منظره زیبایی از رودخانه ساسکاچوان شمالی تا بخش های دورتر آن وجود دارد. انتخاب راهنمای تور، بهترین راه برای یادگیری در مورد تاریخ، معماری و اسرار این ساختمان است. 
ساعات بازدید: از ماه سپتامبر تا می از ساعت 9 الی 21 و از ماه ژوئن تا آگوست از ساعت 9 الی 22 است.
هزینه ورودی: 18 دلار برای بزرگسالان، 16 دلار برای افراد بالای 65 سال، 9 دلار برای کودکان 4 تا 12 سال و برای کودکان زیر سال رایگان است.
آدرس: 10800 97 Ave NW, Edmonton

8.    گالری هنری آلبرتا

گالری هنری آلبرتا، ساختمانی با معماری مدرن و پیچیده است که در میدان سر وینستون چرچیل قرار گرفته و به هنر های تجسمی با تأکید بر کانادای غربی اختصاص داده شده است. در این گالری نمایشگاه های موقتی و سفری نیز برگزار می شود و همچنین از مجموعه وسیعی با بیش از ۶۰۰۰ اثر نگهداری می شود. 
ساعات بازدید: این گالری در روزهای دوشنبه تعطیل است و ساعات بازدید آن در سایر روز ها از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و پنج شنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۲۰ است.
هزینه بازدید: ۱۲.۵۰ دلار برای بزرگسالان و ۸.۵۰ دلار برای افراد بالای ۶۵ سال و دانشجویان استان های دیگر می باشد. برای کودکان و نوجوانان نیز رایگان است.
آدرس: 2 Sir Winston Churchill Square, Edmonton
سایت:  http://www.youraga.ca

گالری هنری آلبرتا

 

9.    موزه رینولدز آلبرتا، واتسکیوین (Wetaskiwin)

برای رسیدن به شهر کوچک و دوستانه واتسکیوین حدود یک ساعت رانندگی تا جنوب مرکز شهر ادمونتون زمان می برد. موزه رینولدز آلبرتا، جاذبه اصلی این منطقه محسوب می شود و به هر چیزی که مربوط به ساخت هواپیماها و وسایل نقلیه می شود اختصاص دارد. در فضای آزاد آن، نمایشگاه های ماشین آلات و ابزار کشاورزی قدیمی که شامل برخی از تراکتورهای بخار، ماشین آلات خرمن کوبی، تراکتورهای زنجیری کاترپیلار و کامیون ها می شود، وجود دارد. همچنین هواپیماهای جنگی و موتورسیکلت های قدیمی نیز برای بازدید در این موزه قرار گرفته است.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به جز دوشنبه ها می باشد.
هزینه ورودی: ۱۳ دلار برای بزرگسالان، ۱۱ دلار برای افراد بالای ۶۵ سال، ۹ دلار برای نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال، برای کودکان زیر ۷ سال رایگان و 35 دلار برای خانواده (حداکثر 2 تا بزرگسال و ۶ تا کودک) است.
آدرس: 6426 40 Ave, Wetaskiwin
سایت: http://www.history.alberta.ca/reynolds

10.    مراسم کی دیز (K Days)

بزرگترین رویداد در تقویم شهر ادمونتون، فستیوال ده روزه ای است که به کی دیز شهرت دارد و قبلا آن را Capital Ex می نامیدند. این مراسم هر سال در پایان ماه جولای برگزار می شود. جشن های خیابانی، رقص ها، نمایش ها و برنامه های سرگرم کننده زنده، سواری های هیجان انگیز، مراسم استخراج‌ طلا و … در شهر برگزار می شود. بازدیدکنندگانی که قصد دارند در این مراسم شرکت کنند حتما باید از قبل محل اقامت خود را رزرو نمایند. 
ساعات بازدید: در ده روز آخر ماه جولای، روزانه از ساعت ۱۲ ظهر به بعد باز است. 
آدرس: Sherwood Park, Alberta, Canada
سایت:  http://k-days.com

11.     باغ وحش ادمونتون والی (Edmonton Valley Zoo)

باغ وحش ادمونتون والی در سال 1959 افتتاح شد و به طور سنتی بر روی تحقیقات در مورد گونه های حیوانی تهدید شده و در حال انقراض تمرکز دارد. این مکان زیستگاه بیش از 350 حیوان عجیب و غریب است. حیوانات به همراه مراقبت کنندگان آنها مرتبا در حال بازدید و ملاقات با بازدیدکنندگان هستند. در این باغ وحش، سواری های مخصوص کودکان از جمله قایق های پدالی، قطار مینیاتوری و چرخ فلک وجود دارند.
ساعات بازدید: از تاریخ ۹ اکتبر تا ماه می همه روزه از ساعت ۱۰ صبح  تا ۱۶ می باشد. 
هزینه ورودی: هزینه ورودی از ۱ ژانویه تا ۳۰ آوریل ۱۱.۲۵ دلار برای بزرگسالان، ۹.۵۰ دلار برای افراد بالای ۶۵ سال و نوجوانان (۱۳-۱۷ سال)، ۷.۵۰ دلار برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال و برای نوزادان زیر ۲ سال رایگان و ۳۷.۵۰ دلار برای خانواده است. 
آدرس: 13315 Buena Vista Rd, Edmonton
 

 باغ وحش ادمونتون والی

 

12.     موزه هوایی آلبرتا

موزه هوانوردی آلبرتا برای همه هواداران و علاقه مندان صنعت هوانوردی گزینه خوبی است که باید از آن بازدید کنند. در این موزه 40 فروند هواپیما به نمایش گذاشته شده است. موزه هوایی آلبرتا در نزدیکی مرکز فرودگاه ادمونتون واقع شده است و پیدا کردن این موزه با وجود دو جت جنگنده که در موقعیت های عالی و تقریبا در حالت عمودی قرار گرفته اند به راحتی امکان پذیر است.
ساعات بازدید: در فصل تابستان همه روزه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰ می باشد. در فصل پائیز و زمستان روزهای سه شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۶ و در روزهای شنبه و ‌یکشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ می باشد. این موزه دوشنبه ها تعطیل می باشد.
هزینه ورودی: ۱۲ دلار برای بزرگسالان، ۹.۵۰ دلار برای افراد بالای ۶۵ سال و نوجوانان (۱۳-۱۷ سال)، ۸.۵۰ دلار برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال و برای نوزادان زیر ۶ سال رایگان و ۳۰ دلار برای خانواده است. 
آدرس: 11410 Kingsway Ave NW, Edmonton
سایت: http://www.albertaaviationmuseum.com

موزه هوایی آلبرتا

 

13.    جهان علم تلوس (TELUS)

جهان علم تلوس در ساختمانی سفید و مدرن در شهر ادمونتون واقع شده که برنامه های تجربی و آموزشی برای تمام سنین دارد. بسیاری از نمایشگاه های علمی و تکنولوژی موجود در این مکان، موضوعاتی مانند فضا، روبات ها، پزشکی قانونی و محیط زیست را پوشش می دهند. در مجاورت آن، یک افلاک نمای عالی که به نام Margaret Zeidler Star Theatre‌ و همچنین سالن تئاتر IMAX که فیلم های شگفت انگیزی از سراسر جهان را به نمایش می گذارد، قرار گرفته است.
ساعات بازدید: یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و در روز های جمعه و شنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ می باشد.
هزینه ورودی: بازدید از بخش مرکز‌علمی شامل ۲۳.۹۵ دلار برای بزرگسالان، ۱۹.۹۵ برای افراد بالای ۶۵ سال و دانش آموزان ۱۳ تا ۱۷ سال، ۱۶.۹۵ دلار برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال و ۹۵ دلار برای خانواده ۶ نفره حداکثر با دو بزرگسال است. برای تماشای IMAX و بخش های دیگر این مجموعه باید هزینه جداگانه ای پرداخت کنید، البته از طریق سایت مجموعه می توانید بسته های مخصوص بازدید خود را انتخاب ‌‌خریداری نمایید.
آدرس: 11211 142 St NW, Edmonton
سایت: https://telusworldofscienceedmonton.ca/

14.    مرکز کنفرانس شاو (Shaw)

اگر چه بیشتر این ساختمان در زیر زمین قرار دارد، با این وجود مرکز کنفرانس شاو چشم اندازی عالی از رودخانه ساسکاچوان شمالی دارد. این بنا در سال ۱۹۸۳ افتتاح شد و در حال حاضر با همکاری شرکت توسعه اقتصادی ادمونتون که شرکتی غیرانتفاعی متعلق به شهر ادمونتون است اداره می شود. این ساختمان می تواند نقطه شروع مناسبی برای تور مرکز شهر نسبتا کوچک باشد.
آدرس: 9797 Jasper Ave NW, Edmonton


 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392