alt

معرفی پارک ملی بنف قدیمی ‌ترین پارک ملی در کشور کانادا

 10 فروردین 1399   15:35
 0
 607
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

معرفی پارک ملی بنف قدیمی ‌ترین پارک ملی در کشور کانادا

معرفی پارک ملی بنف محبوب ترین پارک ملی کانادا

پارک ملی بنف بابت دریاچه های رنگین، کوهستان های باشکوهش و ماجرا های تمام ناشدنی اش مشهور است. این پارک نخستین پارک ملی کانادا و سومین پارک جهانی در نوع خود می باشد که میراثی غنی از ناب ترین مقاصد هیجان انگیز کوهستانی را در خود جای داده است. این پارک درسال ۱۸۸۳ که سه کارگر راه آهن در دامنه رشته کوه راکی یک چشمه آب گرم طبیعی را کشف کردند، شناسایی و ثبت گردید. آنچه که پارک بنف را بسیار خاص کرده، دسترسی آسان و نزدیکی به زمین های بکر و دست نخورده در میان رشته کوه های راکی است.

این پارک با مساحت 6641 کیلومتر مربع است .  از نواحی کوهستانی، دره های زیبا و دیدنی، قلّه ها، یخچال های طبیعی جنگل، چمنزار ها و رودخانه ها در نزدیکی شهر بنف در ایالت آلبرتا قرار دارد.[شهر های آلبرتا و کلگری هم در فاصله ی کمی از این پارک قرار دارند] تشکیل شده است ، هر ساله میلیون ها گردشگر برای بازدید آب های به زمرّدین رنگ دریاچه ی لوئیس به بانف می آیند. در میان بهشت های پوشیده از گل آفتابگیر قدم می زنند و در پایین دست قلّه های بلند و کنگره دار آیسفیلد پارک وی با اتومبیل خود عبور می کنند. قلّه های پوشیده از برف، یخچال های طبیعی زیبا و تفریحگاه های جذاب تنها قسمتی از دیدنی های پارک بنف هستند. این پارک هم در تابستان هم در زمستان بهترین برنامه ها را برای گردشگران رشته کوه های راکی تدارک دیده است. فعالیت های متنوعی که در این مکان به آن دسترسی دارید می توان به گلف، پیاده روی، تماشای پرندگان، کوهنوردی، قایق رانی، اسکی، ماهیگیری و انواع تور های گردشگری با راهنما اشاره کرد. همچنین در این مکان زیبا بهترین هتل ها و اقامت گاه ها را در اختیار خواهید داشت. پارک بنف هدف لذت جویی از تعطیلات و ماجراجویی توامان را برای شما فراهم می کند. شما می توانید از امکانات رفاهی کامل در شهر بنف و دهکده ی دریاچه لوئیس استفاده کنید.

می توانید از تماشای حیوانات بومی این ناحیه در پارک بنف شگفت زده شوید. حیواناتی مثل خرس گریزلی، گرگ، کاریبو، آهو، عقاب، گربه وحشی، گوزن شمالی، گوسفند کوهی، پستانداران خاص، انواع پرندگان و خرس سیاه.

پارک ملی بنف

جاذبه های برتر گردشگری در پارک ملی بنف

پارک ملی بنف يكی از بزرگ ترين گنجينه های ملی كانادا است كه هر ساله ميليون ها بازديد كننده را به خود جلب می كند. اين پارک با محاصره بخشی از كوه های راكی (Rocky Mountains) خانه درياچه هاي فيروزه ای زيبايی است كه از قله های پوشيده از برف بازتاب مي يابد، به همراه يخچال های طبيعی و جنگل ها. شهر كوچک و زيباي بنف بخش اصلی اين پارک مي باشد. بزرگراه آيسفيلدز (Icefields Parkway) به طول ٢٣٠ كيلومتر در كوهستان های ٣ هزار متری قرار دارد و پارک ملی بنف و جسپر (Jasper National Park) را به شمال وصل مي كند. ديدنی ترين مكان هايی كه در امتداد اين مسير قرار دارند، درياچه لوئيز مشهور جهان (Lake Louise)، هتل اشرافی Château Lake Louise و يخبندان عظيم كلمبيا است. همچنين بازديدكنندگان فرصت خوبی برای ديدن بخشی از حيات وحش كانادا را دارند. اين پارک دارای تعداد زيادی خرس سياه، الک (Elk) و كاريبو (Caribou) كه انواعی از گوزن های بومی كانادا هستند، گرگ، سگ آبی و خرس های گريزلی است.

هتل فرمونت بنف اسپرینگز (Fairmont Banff Springs Hotel) : 

یکی از برجسته ترین نقاط شهر بنف هتل فرمونت بنف اسپرینگز می باشد. این هتل تاریخی در سال ۱۸۸۸ ساخته شده است و امروزه نماد شهر بنف است. هنگامی که به عنوان بزرگترین مجموعه هتل در جهان برنامه ریزی شده بود، این هتل بزرگ با طراحی سنتی و قلعه مانند خود هنوز زرق و برق اولیه خود در دوران گردشگری با راه آهن را حفظ می کند. در آن روز ها فقط مسافران ثروتمند می توانستند به این هتل با شکوه که در منطقه کوه های راکی قرار دارد سفر کنند. این هتل به تنهایی در یک منطقه جنگلی با چشم انداز های بسیار زیبا از محیط اطراف قرار گرفته است. همچنین به راحتی با پای پیاده می توان از این هتل به مرکز شهر بنف رسید و در عین حال از رودخانه زیبا بو (Bow River) نیز لذت برد.

شهر بنف (The town of Banff): 

اين شهر كوچک كه با كوه ها احاطه شده است، در انتهاي جنوبی پارک ملی بنف واقع شده است و مقصد اصلی توريستی در آلبرتا است. اين شهر با انواع گزينه های اقامتی، مراكز خريد و رستوران های ساده تا مجلل به صنعت گردشگری اختصاص داده شده است. در تابستان، خيابان ها مملو از گردشگرانی از سراسر جهان است كه برای ديدن كوه های راكی كادانا (Cadanian Rockies) آمده اند و در زمستان يک مكان عالی برای اسكی می باشد.

شهر بنف

کوه گوگرد (Sulphur Mountain): 

برای بازدید از منظره های افسانه ای و شگفت آور شهر بنف، بازدید کنندگان می توانند با استفاده از تله کابین به بالای این کوه بروند. این یکی از محبوب ترین کار هایی است که در تابستان انجام می شود. در بالکن های بزرگ رستوران های کوهستانی موجود در این منطقه می توانید از مناظر زیبا لذت ببرید.

درياچه لوئیس (Lake Louise) : 

جواهر پارک ملی بانف، دریاچه لوئیس است که دارای رنگ آب فیروزه ای می باشد و اطراف آن کوه های پوشیده از برف تا ارتفاع ۳۰۰۰ متر قرار دارند. اگرچه دمای آب برای شنا خیلی سرد است اما برای قایق رانی ایده آل است. در انتهای غربی این دریاچه، کوه ویکتوریا (Victoria Mountain) نمایان است. در جلوی هتل فرمونت بنف اسپرینگز (Fairmont Banff Springs Hotel) منظره ای خیره کننده از این دریاچه قابل دیدن است. همچنین یک مسیر سنگفرش شده در امتداد لبه رودخانه با چشم انداز های زیبا از دریاچه، کوه ها و یخچال های طبیعی قرار دارد.

پیست اسکی ردیاچه لوئیس (Lake Louise Ski Resort) : 

پیست اسکی دریاچه لوئیس مشهور ترین پیست اسکی در آلبرتا است که هر ساله پذیرای اسکی بازان از سراسر دنیا می باشد. این پیست اسکی برای تمام سطوح توانایی با زمین اسکی از جمله open bowls, groomed runs و tree skiing ، اسکی ارائه می دهد. در طی ماه های تابستان، استفاده از تله کابین برای دیدن مناظر گزینه ی مناسبی است و سپس می توانید با شرکت در تور های پیاده روی در دامنه کوه و یا  به راحتی از یک وعده غذایی لذت ببرید. رستوران وایتهورن بیسترو (The Whitehorn Bistro) كه در ارتفاع ۲۰۰۰ متری قرار دارد، از جمله مکان های محبوب برای صرف صبحانه و ناهار می باشد. این رستوران هم دارای فضای داخلی و هم فضای باز است که دارای منظره ای جذاب از جنگل های اطراف و آب های فیروزه ای دریاچه لوئیس است.

پیست اسکی ردیاچه لوئیس (Lake Louise Ski Resort)

دریاچه مورین (Moraine Lake) :

این دریاچه که تصویر آن بر روی ۲۰ دلاری های قدیمی کانادا جاپ می شد، در دره ی ده قله (the Valley of the Ten Peaks) قرار دارد و مسلماً به اندازه دریاچه لوئیس (the Lake Louise) چشمگیر است اما بازدیدکنندگان کمتری را به سمت خود جلب می کند. آب فیروزه ای رنگ و زیبای این دریاچه با ۱۰ قله احاطه شده که هرکدام بیشتر از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارند. برای محل اقامت، صرف غذا ، اجاره قایق رانی و لذت بردن از مناظر اطراف هتل لوکس Moraine Lake Lodge گزینه ای عالی است.

پیست اسکی دهکده آفتاب (Sunshine Village Ski Resort): 

این پیست اسکی در فاصله بسیار کوتاهی در خارج از شهر بنف قرار دارد و یکی از دو پیست اسکی برتر در آلبرتا در امتداد دریاچه لوئیس (Lake Louise) است. این تفرجگاه زمین های متعدی را برای مبتدیان تا اسکی بازان حرفه ای دارا می باشد. در تابستان این منطقه برای کوهنوردان باز است که البته میتوانند با اتوبوس نیز به مناطق مرتفع تر بروند. می توانید یک پیاده روی کوتاه انجام دهید و سپس با اتوبوس به پایین برگردید یا پیاده روی طولانی تری کنید که شما را به سمت منطقه پارکینگ می برد. مناظر اینجا در تمام طول سال خیره کننده است.

باغ راه یا پارک وی آیسفیلدز (Icefields Parkway): 

پارک وی آیسفیلدز (بزرگراه ۹۳) یکی از زیباترین بزرگراه های کانادا است. این پارک وی از قسمت شمالی پارک ملی بنف و قسمت جنوبی پارک ملی جاسپر عبور می کند و پیوندی بین بزرگراه ترانس کانادا ۱ (Trans-Canada Highway 1) و بزرگراه زردآهن ۱۶ (Yellowhead Highway 16) ایجاد می کند. برخلاف بزرگراه شلوغ ترانس کانادا، پارک وی آیسفیلدز کاملا و به سادگی مسیری از میان مناظر با شکوه کوهستانی است. چشم انداز های مکرر به همراه مکان هایی برای پارک کردن فرصت را برای لذت بردن از مناطر نفس گیر مهیا میکند و همچنین پلاک های تفسیری با زمینه ای از منظره و تاریخ محلی آن در طول مسیر نصب شده اند. گوسفند و بز کوهی در کنار جاده یا در ارتفاعات کوهستان، آبشار های عاشقانه، آب های فیروزه ای درخشان دریاچه های کوهستانی و قله های پوشیده از برف و صد ها مکان های دیدنی دیگر سفری مملو از تنوع های بی کران را رقم می زند.

دریاچه کمان (Bow Lake): 

این دریاچه در ۳۴ کیلومتری دریاچه لوئیس، در قسمت پایینی یخچال کوهستانی کروفوت (Crowfoot Glacier) و یخچال کوهستانی کمان (Bow Glacier) قرار دارد.آب های شفاف و پاک این دریاچه قله های برجسته و پوشیده از برف را در خود منعکس می کنند. این دو یخچال طبیعی بخش بزرگی از منطقه یخی واپتیک (Waputic Icefield) را تشكيل مي دهند. همچنین تور های پیاده روی در امتداد این دریاچه تا دریاچه های هلن و کاترین (Helen Lake, Catherine Lake) برگذار می شود.

دریاچه پیتو (Peyto Lake) : 

در ارتفاع ٢٠٠٠ متری، گذرگاه کمان (Bow Pass) مرتفع ترین گذرگاه پارک ملی بنف است که منتهی به این دریاچه می شود. همچنین یک راه پیاده روی تا دریاچه به طول ۱ کیلومتر از ناحیه پارکینگ وجود دارد که به یک چشم انداز فوق العاده منتهی می شود. این دریاچه به علت رنگ فیروزه ای بی نظیر آن در میان دریاچه های این منطقه معروف می باشد و به خصوص در اواسط تا اواخر تابستان، که دامنه ی کوه ها با گل های وحشی فرش می شوند، بسیار زیبا است. نام این دریاچه از روی نام یک راهنمای کوهستان به اسم بیل پیتو که از سال ۱۸۹۴ کاوش در این منطقه را آغاز کرده بود گرفته شده است.

دریاچه پیتو (Peyto Lake)

باغ راه یا پارک وی دره کمان (Bow Valley Parkway): 

این پارک وی به طول ۴۸ کیلومتر، بین شهر بنف و دریاچه لوئیس قرار دارد و مسیر جایگزین مناسبی را برای بزرگراه شلوغ ترانس کادانا (Trans-Cadana Highway) ارائه می دهد. این مسیر دیدگاه های مثبت زیادی را از بازدیدکنندگان دریافت کرده است و همچنین دارای مکان های زیادی برای کمپ و پیکنیک است. کوه قلعه (Castle Mountain) نیز در امتداد این مسیر قرار دارد. این پارک وی فرصت خوبی برای دیدن بخشی از حیات وحش این پارک ملی را مهیا می کند. یکی از محبوب ترین ایستگاه های در امتداد این پارک وی ژرف دره جانستون (Johnston Canyon) است.

ژرف دره جانستون (Johnston Canyon): 

در حدود ۲۶ کیلومتری پارک وی دره کمان (Bow Valley Parkway) ورودی دره جانستون با دو آبشار خود است. یک مسیر پیاده روی از میان دره با پل هایی در امتداد دیواره های صخره ای شیب دار به بازدید کنندگان این امکان را می دهند تا احساس حضور در یکی از این دره های منحصر به فرد را داشته باشند. این مسیر حدود ۶ کیلومتر در حاشیه کنار دره ادامه دارد و منتهی به گروهی از چشمه ها و the Ink Pots می شود. دو مورد از این ها به دلیل رنگ سبز و آبی به خصوص خود بسیار قابل توجه هستند. دره جانستون هم در تابستان و هم در زمستان یک مکان دیدنی چشمگیر است، اگر چه بازدید های بسیار کمی را در خارج از فصب تابستان مشاهده می کند.

دریاچه مینویانکا (Lake Minnewanka): 

دریاچه مینویانکا، یک مکان دیدنی در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی شهر بنف، بزرگترین دریاچه در پارک ملی بنف است. یک مسیر پیاده روی محبوب در امتداد ساحل و به سمت کوه اطراف آن منجر می شود. این دریاچه تنها دریاچه در این پارک ملی می باشد که قایق موتوری در آن مجاز است.

تماشای حیات وحش (Wildlife Viewing): 

حیات وحشی که در این منطقه ساکن است یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری پارک ملی بنف است. بیش از ۵۰ گونه پستاندار را می توان در پارک های ملی این منطقه یافت. حیوانات وحشی بزرگ به احتمال زیاد در اوایل صبح و عصر مشاهده می شوند. واپیتی (Elk) بیشتر در چمن زار های مرطوب دیده می شوند در حالی که کاریبو (Caribou) و آهوی کوهی (deer) بیشتر در جنگل ها دیده می شوند. گوسفند بزرگ شاخ (Bighorn Sheep) و بز های کوهی در دامنه های بالاتر کوه ها یافت می شوند. این پارک همچنین خانه خرس های گریزلی (Grizzly Bears) نیز می باشد. مسیر های پیاده روی گاهی اوقات به دلیل این خرس ها در منطقه بسته می شوند اما به طور معمول آن ها در نزديكی جاده ها و شهر نمی روند. این حیوانات بینایی ضعیفی دارند اما می توانند مدت ها قبل از دیدن آن ها بو و یا صدا انسان ها را حس کنند. خرس ها می توانند به طرز شگفت انگیزی سریع باشند، بنابراین کوهنوردان هرگز نباید به آن ها نزدیک شوند. یک راه عالی برای افزایش شانس دیدن برخی از این حیوانات شگفت انگیز، شرکت در تور حیات وحش است که در ماه های تابستان در دسترس است. این تور نیم روزه توسط یک راهنمای حرفه ای انجام می شود و شما را به برخی از بهترین مناطق دیدنی حیات وحش در اطراف شهر بنف می برد.

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392