alt

معرفی شگفت انگیز ترین و زیباترین سواحل كانادا

 20 اسفند 1398   08:26
 0
 557
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

معرفی شگفت انگیز ترین و زیباترین سواحل كانادا

سواحل شگفت آور زیبا در كانادا

سواحل احتمالا اولین چیزی نیست كه وقتی بیشتر مردم به كانادا فكر می كنند به ذهن آن ها خطور كند، اما این كشور شمالی بیشتر از هر كشور دیگری در جهان دارای سواحل است؛ علاوه بر دریاچه های بی شماری كه دارد. برخی از آن ها مناظر دیدنی را ارائه می دهند، درحالی كه برخی دیگر به دلیل ساحل های ماسه ای بكر و آب های گرم آن ها شناخته شده اند. در اینجا برخی از شگفت انگیز ترین سواحل كانادا كه باید در تابستان امسال از آن ها بازدید كنید آورده شده است: 

سواحل کانادا

١) ساحل لانگ، بریتیش كلمبیا (Long Beach, British Columbia) : 

بخشی از پارك ملی پسیفیك ریم (Pacific Rim National Park), ساحل لانگ بین شهر های توفینو (Tofino) و اوكلوت (Ucluelet) در جزیره ونكوور واقع شده است كه محبوب ترین بخش این پارك است. این منطقه دارای ١٠ مایل ساحل ماسه ای است كه در برابر پس زمینه خیره كننده جنگل های بارانی و كوهستان قرار گرفته است.  این مكان قایق رانان، موج سواران و دوست داران خورشید را به خود جلب می كند و همچنین یه مكان عالی برای تماشای نهنگ ها در بهار و تابستان است كه بیش از ٢٠٠٠٠ نهنگ خاكستری به سواحل مهاجرت می كنند. 
مكان : Long Beach, Pacific Rim National Park, British Columbia, Canada

٢) ساحل مانیتو، ساسكاچوان (Manitou Beach, Saskatchewan) : 

ساحل مانیتو، واقع در ٦٢ مایلی جنوب شرقی ساسكاچوان در دریاچه كوچك مانیتو، دارای ٣ ساحل شنی است. این دریاچه كه غنی از آب های معدنی است، با گرانش خاص ده درصد بالا تر از آب معمولی، غرق شدن در آن را غیر ممكن می سازد. علاوه بر این شناوری غیر معمول، گفته می شود كه با شنا كردن در این آب، می توانید از خواص درمانی این آب غنی شده با مواد معدنی بهره ببرید. گفته شده است كه این دریاچه همه چیز را از آبله تا اگزما بهبود داده است. 
مكان: Manitou Beach, Saskatchewan, Canada

٣) ساحل دوونشایر، آلبرتا (Devonshire Beach, Alberta) : 

به نام دوك دوونشایر كه در اوایل قرن بیستم از این منطقه بازدید كرده است ، این ساحل دوونشایر نام گذاری شده است و یك مجموعه ساحل به طول ٤ مایل است. این ساحل دارای شن های سفید رنگ است كه در میان تپه های ماسه ای ١٥٠٠ ساله در انتهای جنوبی پارك ایالتی “Lesser Slave Lake Provincial Park” واقع شده است. بزرگترین دریاچه ی تفریحی در آلبرتا، دریاچه "Lesser Slave Lake“ است كه در این پارك ایالتی قرار دارد كه آب های این دریاچه در طول تابستان زلال و گرم است و آن را به مكانی بسیار دوست داشتنی برای ماهیگیری، گشت و گذار و تفریح و شنا تبدیل می كند. این دریاچه به دلیل میزبانی سالیانه مسابقات مجسمه سازی با شن و ماسه در ماه ژوئیه شناخته می شود. 
مكان: Devonshire Beach, Lesser Slave Lake Provincial  Park, Alberta, Canada

٤) پارک ایالتی ساحلی گرند، مانیتوبا (Grand Beach Provincial Park, Manitoba) :

در امتداد ساحل شرقی دریاچه وینیپگ ( Lake Winnipeg) یكی از بزرگترین دریاچه های كانادا، پارك ایالتی ساحلی گرند شامل ١.٥ مایل ساحل ماسه سفید و تپه های مرتفع چمن واقع شده است كه یك مركز تفریحی عالی برای شنا، پیاده روی، موج سواری و والیبال ساحلی می باشد. تپه های شنی این پارك می تواند تا ٤٠ فوت ارتفاع داشته باشند. یك مسیر پیاده رودی چوبی زیبا و دوست داشتنی كه به دهه ١٩٣٠ میلادی باز می گردد، در كنار ساحل قرار دارد كه در امتداد آن درختان توتین سسكتون (Saskatoon berries)، نوع خاصی از گیلاس و  زغال اخته قرار دارند. 
مكان: Grand Beach Provincial Park, Manitoba, Canada

٥) ساحل واسگا، انتاریو (Wasaga Beach,Ontario) : 

ساحل واسگا طولانی ترین ساحل آب شیرین در جهان است كه ٨ مایل خط ساحلی شنی سفید دارد. این ساحل در منطقه خلیج جورجیا واقع شده است . سرزندگی و فضای پر شور شهر ساحلی واسگا اغلب با شهر فورت لادردیل (Fort Lauderdale) و شهر ساحلی دیتونا (Daytona) در ایالت فلوریدا مقایسه می شود. رویداد های هیجان انگیز و متنوعی دائما در اینجا در طول سال برگزار می شود، از جمله جشنواره Wasaga Beschدر ماه ژوئن و جشنواره Wasaga Beach Blues در ماه سپتامبر. آب گرم و كم عمق این ساحل مكان ایده آل برای شنا و شن های نرم آن مكانی عالی برای لذت بردن از یك پیك نیك، استراحت و تماشای غروب خورشید است. 
مكان : Wasaga Beach, Ontario, Canada

٦) Îles de la Madeleine ( جزایر Magdalen) كبک : 

جزایر مگدالن یک مجمع الجزایر از ١٠ جزیره است که در ٦٥ مایلی شمال جزیره پرنس ادوارد واقع شده است. این جزایر بیش از ٢١٥ مایل سواحل ماسه سفید ، صخره های قرمز چشمگیر و غارهای اسرارآمیز دارد. آب و هوای معتدل دریایی آن  منجر به زمستان و تابستان های معتدل می شود  كه دمای آب گرم تا سپتامبر ادامه دارد. این جزایر میزبان سالانه ی  مسابقات مجسمه سازی با شن با نام  Concours de Châteaux de Sable است كه یكی از برترین رقابت های مجسمه  سازی با شن در جهان است. 
مكان:  Îles de la Madeleine (Magdalen Islands), Quebec, Canada

٧) ساحل برکلی ، جزیره پرنس ادوارد (Brackley Beach, Prince Edward Island) : 

نام ساحل بركلی از روی نام یكی از كاركنان شورای قانون گذاری جزیره پرنس ادوارد در طول قرن هجدهم خدمت می كرده است،  قبل از غرق شدن او در دریا انتخاب شده است. این ساحل در فاصله ١٥ دقیقه ای از مركز استان در شهر شارلوت توان (Charlottetown) واقع شده است. این منطقه با داشتن مایل ها سواحل شنی و تپه های شنی خیره کننده، یک مكان عالی برای ماهیگیری در اعماق دریا ، قایق رانی و کمپینگ است. 
مكان: Brackley Beach, Prince Edward Island, Canada

٨) ساحل پارلی، نیوبرانزویک (Parlee Beach, New Brunswick) : 

ساحل پارلی مشرف به تنگه نورتومبرلند است که شهر نیوبرانزویک (New Brunswick) و شهر نوا اسکوشیا (Nova Scotia) را از جزیره پرنس ادوارد جدا می کند. آب های نمکی گرم پارل آن را به یک ساحل شنا دوست داشتنی تبدیل کرده است. بخشی به طول نیم مایل از این ساحل مكانی محبوب برای والیبال و فوتبال و همچنین ١٩٠ مكان كمپینگ در نزدیكی ان وجود دارد. این ساحل دقیقا در خارج از شهر شادیاك (Shadiac) واقع شده است كه به علت نزدیكی به شهر و درنتیجه دسترسی آسان به رستوران ها و دیگر لوازم مورد نیاز، ان را تبدیل به محلی عالی و مناسب برای كمپینگ و علاقه مندان به ساحل كرده است. شهر شادیاک (Shediac) به دلیل صنعت صید خرچنگ معروف است و همچنین خانه بزرگترین مجسمه های خرچنگ در جهان می باشد.
مكان: Parlee Beach, New Brunswick, Canada

٩) ساحل بنت، یوكان (Bennett Beach, Yukon) : 

ساحل بنت در امتداد دریاچه بنت قرار دارد، که مرز بین بریتیش کلمبیا و یوکان است. این ساحل ماسه ای سفید به طول یک مایل، منظره ای دیدنی از مجموعه آتشفشانی دریاچه بنت و کوه های ناهموار و برفی دارد. در تابستان، طول روز در شهر یوكان ٢٠ ساعت می باشد و دما اغلب به بیش از ٨٦ درجه فارنهایت می رسد، و باعث می شود آب دریاچه برای شنا به اندازه کافی گرم باشد. ساحل بنت در دهکده کارکروس (Carcross)، خانه برخی از قدیمی ترین ساختمان های یوکان شناخته می شود و ارزش سفر كردن را دارد.
مكان: Parlee Beach, New Brunswick, Canada

١٠) ساحل رک، بریتیش كلمبیا (Wreck Beach, British Columbia) : 

ساحل رک واقع در نوک غربی ونکوور، در نزدیکی دانشگاه دانشگاه بریتیش کلمبیا در پارک منطقه ای اقیانوس آرام، بزرگترین ساحل قانونی اختیاری کانادا است. این سحل ٤ مایلی به خصوص به علت اختیاری بودن پوشش در آن معروف می باشد. رسیدن به این ساحل نیازمند یك پیاده روی كوتاه از میان جنگل و عبور از یک پلكانی چوبی می باشد. فضای سرزنده و شاد این ساحل به خصوص در تعطیلات آخر هفته یكی از مكان های مورد علاقه ی دانش آموزان می باشد.
مكان: Wreck Beach, Vancouver, British Columbia, Canada


 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392