alt

آشنایی با های پارک در تورنتو

 25 آذر 1398   15:48
 0
 904
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

آشنایی با های پارک در تورنتو

آشنایی با های پارک در تورنتو

های پارک، بزرگترین پارک عمومی تورنتو و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های واقع در شهر تورنتو است که به دلیل وجود جاذبه های فراوان آن از جمله شکوفه های درختان گیلاس در فصل بهار و رویداد شکسپیر بسیار مشهور است و سالانه بسیاری از گردشگران را به سمت خود می کشاند. این پارک دارای امکانات تفریحی، ورزشی و آموزشی فراوانی است که در ادامه این مقاله به معرفی های پارک، بخش های طبیعی های پارک و در نهایت جاذبه های های پارک اشاره شده است.  های پارک تورنتو، پارک شهری است که در شهر تورنتو استان انتاریوی کانادا قرار گرفته است. این پارک با مساحت 161 هکتار ترکیبی از یک پارک تفریحی و طبیعی با امکانات ورزشی، فرهنگی و آموزشی به همراه باغ ها، زمین های بازی و باغ وحش است. یک سوم این پارک در وضعیت طبیعی خود با اکولوژی ساوانای درختان بلوط نادر باقی مانده است. های پارک در سال 1876 به روی عموم افتتاح شد و زمین های آن بر اساس وصیت نامه صاحب زمین یعنی آقای جان جورج هاوارد به شهر تورنتو اهدا شده است. با وجود این که پارک رُژ بزرگترین پارک شهر تورنتو محسوب می شود، های پارک نیز به عنوان بزرگترین پارک داخل شهر تورنتو شناخته می شود زیرا پارک رُژ به داخل شهر های همسایه یعنی مارکام و پیکرینگ کشیده شده است. های پارک در غرب مرکز شهر تورنتو در شمال خلیج هامبر واقع شده است و تحت حفاظت شهر تورنتو است. این پارک از جنوب از خیابان بلور تا کوئینز وی، درست در شمال دریاچه انتاریو کشیده شده است و همچنین از غرب با جاده الیس پارک و تالاب گرینادیر و از شرق با پارک ساید درایو محدود شده است.

در واقع این پارک، تپه ای است که توسط دو راوین (دره) عمیق گسترش یافته و تمام مسافت شمال تا جنوب پارک را در بر گرفته است. بخش های طبیعی قابل توجهی در آن وجود دارد که تحت عنوان مناطق استانی از نظر علمی و طبیعی طبقه بندی می شوند.

 

جاذبه های High Park

-    راوین شرقی:

راوین شرقی یا به عبارتی دره شرقی، یک دره شمال تا جنوب است که در نیمه شرقی پارک در امتداد نهری کوچک و چندین تالاب قرار گرفته است. منطقه ای جنگلی در گوشه شمال شرقی پارک در خیابان های بلور و کیل (Keele) قرار دارد. نهر موجود در پارک از حوضچه ها و تالاب های بهاری پارک از جمله تالاب هوارد، تالاب ریداوت (Ridout) تغذیه می کند و از طریق راوین در امتداد جاده اسپرینگ کریک جریان دارد. در نیمه راه به سمت مرز جنوبی پارک، درختان جنگل کم تر و زمین هموارتر می شود و این بخش از پارک به مناطق پیک نیک، زمین بازی ماجراجویانه و باغ وحش اختصاص داده شده است. تالاب داک فوقانی که درست در غرب زمین بازی ماجراجویانه قرار گرفته است و چندین گونه اردک از جمله اردک های چوبی در این بخش از تالاب وجود دارند که می توانید اغلب آن ها را مشاهده کنید. این تالاب، یکی از اولین مکان هایی بود که عملیات حفاظت از پرندگان از طریق پلاک گذاری در آن صورت گرفت. مرغ های ماهی خوار گریت بلو را می توانید در قسمت تالاب داک پایین درست در شمال کوئینز وی جایی که آب در پایپ های جنوبی به سمت دریاچه انتاریو سرازیر می شوند، مشاهده کنید. راوین یا دره شرقی بر فراز رودخانه ای مدفون قرار گرفته است. در سال 2003، شواهد محکمی از رودخانه لارنتیان دوران قبل از عصر یخی توسط کارگران شهر در ضلع شمال شرقی پارک پیدا شد. با این کشف، بالاخره زمین شناسان توانستند پایانه جنوبی این سیستم رودخانه باستانی را شناسایی کنند و این جریان جنوبی از نزدیکی خلیج جورجیان شروع می شود. این سرچشمه آب در 50 متر پایین تر از رویه آن در بستری خالص جریان دارد که هزاران سال دست نخورده باقی مانده است.

-    دشت مرکزی و ساوانا (زمین های هموار):

بخش مرکزی های پارک، دشت وسیعی است که بیشترین بخش شمالی پارک را در بر می گیرد و کم کم باریک می شود تا به نقطه ای مشرف بر دریاچه می رسد و محل استقرار به نام کولبورن لاج (Colborne Lodge) است. در حالی که بیش تر این فضا به پیک نیک، باغ ها و زمین های ورزشی اختصاص داده شده است، بخشی از دشت به ساوانای بلوط که یک منطقه زیست گیاهی خاص و تنها نمونه از آن در استان انتاریو محسوب می شود، اختصاص دارد. از مشخصه های این منطقه زیستی وجود درختان بلوط سیاه است که در سراسر های پارک می توانید آن ها را پیدا کنید. بسیاری از این درختان قدمتی بیش از 150 سال دارند. منطقه ساوانا تحت مراقبت و نظارت ویژه شهر و داوطبان حفظ منابع طبیعی است. 

-    تالاب گرنادیر (Grenadier):

این تالاب یکی از منابع آبی بزرگ به وسعت 14.2 هکتار است که در ضلع غربی پارک قرار گرفته است. نام این تالاب از پادگان محلی شهر یورک در دهه 1800 که برای ماهیگیری از این تالاب استفاده می کردند گرفته شده است. دو افسانه محلی درباره این تالاب وجود دارد. یکی از این افسانه ها بدین گونه است که یک سرباز گرنادیر بریتانیایی هنگام دفاع از شهر در جنگ سال 1812، یخ های نازک تالاب در زیر پایش می شکنند و او به داخل تالاب می افتد. بر اساس تاریخ، در آن سال تا زمان پادشاه هشتم، هیچ یک از سربازان گرنادیر در ایستگاه فورت یورک مستقر نبودند، با این حال این افسانه را با نام گرنادیر می شناسند. داستان دیگر شامل تالاب بی انتها می شود، یعنی عمق آن به دلیل وجود مقدار گل و لای قابل اندازه گیری نیست. 
در زمان های گذشته، ماهی گیری یکی از سرگرمی های محبوب مردم محسوب می شد. در این تالاب ماهی هایی مانند ماهی خاردار دریایی دهان بزرگ، ماهی کراپی سیاه، ماهی پامپکین سید، ماهی بلوگیل، ماهی سر بزرگ قهوه ای و ماهی اسپورت کرپ وجود دارند. ماهی های صید شده قابل خوردن هستند. مسابقات دربی ماهیگیری و کستینگ نیز در اینجا برگزار می شوند.

های پارک در تورنتو

 

جاذبه های High Park

های پارک شامل چندین نقطه دیدنی و جذاب است که از این میان می توان به موزه تاریخی کولبورن لاج، باغ های تپه ای، باغ وحش، کافه گرنادیر و آمفی تئاتر آن اشاره کرد. همچنین این پارک شامل زمین های ورزشی، استخر، زمین های تنیس، زمین های بازی، مسیر های طبیعت گردی و مناطق پیک نیک نیز می شود. از فصل بهار تا پاییز، یک قطار بی ریل که در واقع یک تراکتور با چندین واگن تزئین شده است و شبیه یک قطار سفید و قرمز به نظر می رسد یک تور سی دقیقه ای در پارک اجرا می کند. ایستگاه های این قطار در نزدیکی خیابان بلور، زمین بازی شمال غربی، غرب کافی شاپ گرنادیر، در تالاب گرنادیر، جنوب کولبورن لاج و در زمین بازی بل قرار گرفته است. بلیط های قطار را می توانید از مسئول بلیط قطار خریداری نمایید.

1.    موزه کولبورن لاج (Colborne Lodge):

کولبورن لاج، یک موزه تاریخی است که در سال 1836 توسط جان جورج هوارد، آرشیتکت، مهندس، شهروند والای تورنتو و نخستین مالک زمین های پارک ساخته شده است. هوارد این خانه را ساخت تا خودش و همسرش جِمیما فرانسیس میکل در آن زندگی کنند. پس از مرگ هوارد در سال 1890، این لاج به دارایی شهر تورنتو تبدیل شد. این لاج در بالای تپه مشرف به دریاچه انتاریو قرار گرفته است. در آن طرف خیابان و مقابل این خانه، مقبره هوارد، یک سنگ قبر و بنای یادبود از هوارد و همسرش قرار دارد. حصار های در ورودی برای سنگ قبر ها، در اصل مربوط به کلیسای جامع سنت پائول در لندن انگلستان است و قدمت آن به سال 1714 باز می گردد و توسط کریستوفر رن طراحی شده است. هوارد آن ها را در سال 1875 از طریق کشتی از لندن به این مکان فرستاد. 

2.    باغ ها:

یک باغ زینتی بسیار زیبا بر روی تپه به سمت شرق تالاب گرنادیر که تا امتداد جاده کولبورن لاج قرار گرفته است. یک باغ صخره ای نیز در بالای تپه در نزدیکی کافه گرنادیر در امتداد جنوب غربی در نزدیکی ساحل تالاب واقع شده است. باغ آویزان و باغ زینتی با فواره ها در امتداد جاده کولبورن لاج با نام باغ های شناور وجود دارند. در پایین تپه در نزدیکی خط ساحلی، باغچه ای بزرگ به شکل برگ درخت افرا وجود دارد که از بالای تپه قابل مشاهده است. این منطقه در اوایل دهه 1900، یک منطقه سورتمه سواری بود. مسیر های سورتمه سواری از بالای تپه شروع می شد و تا سطح یخ زده تالاب ادامه داشت. 
باغ کودکان های پارک در شمال کولبورن لاج قرار دارد که برنامه هایی برای مدارس در فصل های پاییز و بهار و اردوگاه های روزانه در طول تابستان برای کودکان ارائه می دهد تا کودکان با رشد کردن گیاهان و پارک های تورنتو آشنا شوند. از دیگر فعالیت های موجود در باغ ها می توان به فستیوال هاروست (برداشت) اشاره کرد که هر ساله در پاییز در باغ کودکان و کولبورن لاج برگزار می شود که شامل فعالیت های صنایع دستی، تزئین کدو تنبل، نمایش های باغبانی، بازی های سنتی و کالسکه سواری با اسب است.

3.    درختان گیلاس:

چندین درختستان درختان گیلاس ژاپنی در این پارک وجود دارد که هزاران بازدید کننده در اواخر ماه آوریل تا اوایل ماه مه برای تماشای شکوفه های این درختان به این محل می آیند. بخش اصلی آن یک درختستانی از درختان گیلاس است که در امتداد جاده در نزدیکی کافه گرنادیر آغاز می شود و به پایین تالاب گرنادیر منتهی می شود. درختستان های دیگر در امتداد جاده وست، ساحل تالاب و غرب زمین بازی جامیه بل قرار گرفته اند. در سال 1959 اولین درخت گیلاس سومِی-یوشینو ژاپنی که هدیه ای از طرف شهروند توکیو بود در های پارک کاشته شد. در سال 1959 در محل درختانی که از طرف سفیر ژاپن به شهردار تورنتو ناتان فیلیپس اهدا شد، یک پلاک قرار دادند. در کل در آن سال بیش از دو هزار درخت گیلاس به تورنتو اهدا شد. 34 درخت گیلاس دیگر در سال 2001 از طریق پروژه ساکورا به های پارک اهدا شد. این درختان در اطراف باغ Maple Leaf در ساحل شرقی تالاب کاشته شدند. بیش از 16 درخت دیگر در سال 2006 در پارک کاشته شدند. در مارس 2019، ساکورا در های پارک اعلام کرد که برخی از درختان به دلیل زمستان وحشتناکی که گذشت آسیب دیدند، با این حال بسیاری از آن ها جوانه های سالم و در حال رشد دارند. تعداد بازدیدکنندگان برای تماشای دوران شکوفایی این درختان گیلاس در حدی است که موجب ترافیک سنگین در پارک و بسته شدن راه های آن می شود. 

4.    کافه گرنادیر:

این کافه، یک رستوران با 300 صندلی و یک پاسیوی رو باز است که در مرکز پارک در تقاطع جاده وست و جاده لاج کولبورن واقع شده است. این رستوران به عنوان یک اتاق ناهار خوری و کافی شاپ معروف به گرنادیر در ماه مه سال 1958 افتتاح شد. پاسیوی روباز آن بعد ها به این محوطه اضافه شد. بنا به شرایط و خواسته هوارد مصرف مشروبات الکلی در این پارک ممنوع شد که همین موضوع باعث شده تا های پارک به تنها سالن ضیافت و رستوران کافه شهر که مجوز سرو مشروبات الکلی را ندارد تبدیل شود. این رستوران متعلق به شهر تورنتو است و به صورت خصوصی و قراردادی توسط گروه گرنادیر اداره می شود.
یک بازار تولید محصولات ارگانیک در فضای باز این رستوران در آخر هفته های فصل تابستان برگزار می شود. همچنین فروش گیاهان در کافه گیاهان بومی پارک برای افزایش بودجه جهت فعالیت های حفاظت از منابع طبیعی دوبار در سال برگزار می شود.

5.    مرکز طبیعت های پارک:

مرکز طبیعت های پارک در ساختمان مدرسه فارست واقع شده است که در تمام طول سال برنامه های آموزشی سرپوشیده درباره آشنایی با طبیعت ارائه می دهد. این برنامه ها برای والدین و کودکان و همچنین کودکان مدرسه ای مناسب است. در این مرکز کارگاه های آموزشی بزرگسالان، برنامه های سخنرانی و همچنین تعدادی از برنامه های آموزشی برای داوطلبان جهت حفظ گونه های بومی از طریق حذف گونه های مهاجم و طبیعت گردی های گروهی برگزار می شود. در سال 2016 بیش از دوازده هزار نفر بازدیدکننده در برنامه های این مرکز شرکت کردند.

6.    باغ وحش های پارک:

این باغ وحش مجموعه کوچکی از حیوانات است که در امتداد جاده دیرپن (Deer Pen) تا بالای دره شرقی بالای فلات در نزدیکی رستوران گرنادیر قرار گرفته است. از حیوانات موجود در باغ وحش های پارک می توان به بیسون آمریکایی (گاومیش کوهان دار آمریکایی)، گوسفند بارباری، کاپی بارا ها، امو ها، گله گاو هایلند، لاما ها، گوسفند های موفلون، طاووس ها، گوزن های شمالی، کانگورو های والابی و گاومیش در یازده چراگاه اشاره کرد. این باغ وحش در تمام طول سال از ساعت 7 صبح تا هنگام غروب باز است. خانه لاما ها در آخر هفته ها از ماه مارس تا اکتبر جهت غذا دادن به آن ها برای بازدیدکنندگان باز است. همچنین مرغ ها و خرگوش ها هم زمان با برنامه لاما ها برای کودکان موجود می شوند تا به آن ها غذا بدهند و نوازش کنند.
حیوانات باغ وحش تحت نظارت و مراقبت پارک های تورنتو، کارکنان و داوطلبان بخش جنگلی و تفریحی باغ وحش های پارک هستند. بخشی از بودجه باغ وحش توسط کمک های مردمی و داوطلبانه، صندوق های قرار گرفته در باغ وحش و کمک های آنلاین جمع آوری می شود. گروهی بعد از رأی صادر شده در شورای شهر تورنتو جهت لغو بودجه باغ وحش در سال 2012 به نام دوستان باغ وحش های پارک تشکیل شد که این سازمان برنامه های جامع جهت توسعه و بهبود باغ وحش ارائه می دهند. 
شیوه نگهداری حیوانات در باغ وحش های پارک با نگهداری گوزن در سال 1893 آغاز شد. این باغ وحش در سال 2015 به دلیل فرار یک طاووس به محله های اطراف باغ وحش و تا زمان بازگشت مجدد آن به باغ وحش، سوژه رسانه های بین المللی شد.

7.    کپیبارا ها (capybaras):

یک جفت کاپیبارا که بزرگترین جانور جونده مخصوص آمریکای جنوبی است در های پارک نگه داری می شدند که در ماه مه سال 2016 فرار کردند. پس از تلاش های فراوان، گرفتن آن ها ناموفق بود و گم شدن آن ها به تمام شهر گزارش شد. این موضوع باعث شد که در 6 ژوئن یک کاربر توئیتر از آن ها به عنوان یک قهرمان یاد کند. در روز 12 ژوئن یکی از کپیبارا ها و در 28 ژوئن دومی را نیز گرفتند و به باغ وحش باز گرداندند. به دلیل شهرت این دو، از آن به بعد آن ها با نام مستعار بونی و کلاید شناخته می شوند. این جفت در سال 2017 صاحب 3 توله به نام های گدی، الکس و نیل شدند که نام توله ها از اعضای گروه راک تورنتو گرفته شده است.

8.    شکسپیر در های پارک:

در طول ماه های تابستان، شرکت کانادایی استیج، نمایشنامه های برگزیده شکسپیر را در آمفی تئاتر پارک به اجرا می گذارد. این آمفی تئاتر با ظرفیت چند صد نفر در کنار تپه و در مسیر مستقیم به سمت شرق کافه گرنادیر قرار گرفته است. این رویداد سالانه به شکسپیر در های پارک شناخته می شود و مورد توجه مردمان تورنتو قرار می گیرد. نمایش های سال 2016 آن هملت و همه چیز خوب است که خاتمه یابد بود.

های پارک تورنتو

 

فعالیت های ورزشی موجود در های پارک تورنتو

در منطقه مرکزی پارک، دو زمین فوتبال و سه زمین الماسی بیس بال برای بازی های سازمان یافته وجود دارد. یکی از زمین های الماسی بیس بال، محل سازمان بیس بال های پارک بریوز است که برنامه های لیگ کوچک برای کودکان را ترتیب می دهد. کوچکترین زمین الماسی به بازی تی بال اختصاص داده شده و زمین بزرگ تر از آن، پشت زمین الماسی لیگ کوچک، مخصوص بازیکنان بزرگتر است. در فصل زمستان، پیست هاکی روی یخ در شمال استخر های پارک باز می شود. این پیست در سال 2009 بعد از کمک های تیم هاکی روی یخ حرفه ای Toronto Maple Leafs و برند Home Depot تحت بازسازی و مرمت قرار گرفت. چندین زمین تنیس در دو مکان جداگانه این پارک وجود دارد. زمین های تنیس بتونی در امتداد جاده کولبورن لاج تا شمال استخر توسط باشگاه تنیس های پارک اداره می شوند. در امتداد پارک ساید درایو، بین خیابان هوارد پارک و بلور، یک مجموعه زمین های تنیس و یک باشگاه اسب سواری وجود دارد که توسط باشگاه تنیس هوارد پارک اداره می شوند.
های پارک برای رویداد های دوچرخه سواری در بازی های Invictus سال 2017 به جای تورنتو آیلندز مورد استفاده قرار گرفت.
سایت: http://www.highparktoronto.com/  

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392