alt

آبشار نیاگارا را بیشتر بشناسید + تصویر

 29 مهر 1398   14:24
 0
 2431
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

آبشار نیاگارا را بیشتر بشناسید + تصویر

آبشار نیاگارا را بیشتر بشناسید

آبشار نیاگارا مجموعه ای از سه آبشار بزرگ در رودخانه نیاگارا در آمریکای شمال شرقی، بین مرز ایالات متحده و کانادا است. این سه آبشار عبارتند از: آبشار های نعل اسبی (Horseshoe) یا آبشار های کانادایی، آبشار های کوچک تر آمریکایی و آبشار های Bridal Veil. آبشار های آمریکایی و آبشار های نعل اسبی از همدیگر توسط جزیره گوت (Goat) جدا می شوند و آبشار های Bridal Veil توسط جزیره لونا از آبشار های دیگر جدا می شود. آبشار های نیاگارا به خاطر قدرت هیدرو الکتریک و زیبایی آن شهرت فراوانی دارد. این آبشار ها متعادل کننده مصارف صنعتی، تجاری و تفریحی است و از قرن نوزدهم چالشی برای ناظران آبشار ها محسوب می شود. آبشار های نعل اسبی در سمت کانادایی و بین مرز ایالات متحده و کانادا قرار گرفته اند و دو آبشار کوچکتر یعنی آبشار های آمریکایی و Bridal Veil در سمت ایالات متحده قرار گرفته اند. آبشار های نعل اسبی، قدرتمند ترین آبشار های آمریکای شمالی است که بیش ترین سرعت جریان را دارد و بیش ترین میزان جریان آبشار های آمریکای شمالی در افت عمودی بیش از 50 متر است. 

این آبشارها در 27 کیلومتری شمال تا شمال غربی بوفالوی نیویورک و 121 کیلومتری جنوب تا جنوب شرقی تورنتو بین دو شهر دو قلوی نیاگارا فالز در نزدیکی نیویورک در ایالات متحده و انتاریو در کانادا قرار گرفته اند. حجم آب در طول فصل اوج جریان آب به مقدار 225000 فوت مکعب (6400 متر مکعب در ثانیه) است. دو شهر آبشار های نیاگارا در انتاریو کانادا و آبشارهای نیاگارا در نیویورک ایالات متحده توسط دو پل بین المللی به هم متصل شده اند. این آبشار ها در اواخر عصر یخبندان Wisconsin (آخرین عصر یخبندان) شکل گرفتند و جریان آب حاصل از دریاچه های Great Lakes، مسیری را از میان پرتگاه نیاگارا (Niagara Escarpment) به اقیانوس اطلس ایجاد کردند.

 

آبشار نیاگارا


آبشار نیاگارا، با وجود این که خیلی مرتفع نیست اما بسیار وسیع است و می توان آن را محبوب ترین آبشار جهان خواند. آبشارهای نعل اسبی، بزرگترین آبشار از میان سه آبشار دیگر است و به دلیل شکل ظاهری آن (مانند نعل اسب)، آن را نعل اسبی می خوانند. آبشار نیاگارا، مکان توریستی محبوب در میان گردشگران است و بیشتر افرادی که برای تفریح به کانادا سفر می کنند، از آن بازدید می کنند. آبشار نیاگارا یکی از مقاصد پر افتخار کانادا است. آبشار نیاگارا تشابه زیادی به دره گرند کانیون دارد. دره گرند کانیون در آریزونا دارای چشم انداز های منحصر به فرد و دیدنی است که به دو قسمت دیواره شمالی (North Rim) و یا دیواره جنوبی (South Rim) تقسیم می شود. حال، آبشار نیاگارا، یک پدیده طبیعی شگفت انگیز گسترده است که به دو منطقه آبشار های آمریکایی و آبشار های کانادایی تقسیم می شوند. 

اغلب بازدیدکنندگان بدون دانستن تفاوت بین دو منطقه آبشار آمریکایی و کانادایی، مجبور می شوند که یکی از آن ها را برای بازدیدشان از آبشار نیاگارا انتخاب کنند که در این بخش به بررسی این دو آبشار اختصاص داده شده است.

منطقه آبشار های کانادایی: 

تصور بیشتر مردم از آبشار نیاگارا، آبشارهای نعل اسبی که در سمت کانادا قرار گرفته اند، هست. این آبشار ها، بزرگترین و خیره کننده ترین آبشارهای جهان است. علارقم ارتفاع 170 فوتی آبشارهای نعل اسبی، 750 هزار گالن آب در هر ثانیه از لبه آن به پایین سرازیر می شود. صدای جریان آب، حس مه گرفتگی و دیدن چشم اندازی فوق العاده زیبا از اطراف آبشار نعل اسبی، آن را به یکی از مقاصد برتر جهان تبدیل کرده است. از آن جا که میلیون ها مسافر برای تماشای آبشار نیاگارا به این منطقه سفر می کنند، امکانات تفریحی و اقامتی فراوانی مانند استراحتگاه های مجلل، جاذبه های هیجان انگیز و تورهای مختلف در سمت کانادایی آن ایجاد شده است. معروف ترین مسیر پیاده روی آن، سنگفرش شده و امکان تماشای چشم اندازی باور نکردنی را برای راحتی شما به ارمغان آورده است. مطمئنا در طرف کانادایی آن می توانید تجربه ای درجه یک از این شگفتی طبیعی کسب نمایید.

 

آبشار نیاگارا کجاست

 

منطقه آبشار های آمریکایی:

اگر چه طرف کانادایی آن، بزرگترین آبشارهای نیاگارا را دارد، اما طرف آمریکایی مدعی داشتن دو آبشار دیگر است: آبشارهای آمریکایی و آبشارهای Bridal Veil. علاوه بر این، از منطقه آمریکایی، بازدیدکنندگان می توانند یک پانورامای زیبا از هر سه آبشار که توسط رودخانه نیاگارا بهم متصل شده اند را مشاهده کنند. دیدن این مجموعه باشکوه آبشارها که از آن ها میلیون ها تن آب سرازیر می شود و پایین می ریزد، فوق العاده هیجان انگیز است. آبشار های نیاگارا و منطقه اطراف آن شامل منطقه حفاظت شده تحت حمایت سیستم پارک ایالت نیویورک است و این بدین معناست که این منطقه جاذبه های کمتری را برای جذب گردشگر ارائه می دهد. به طور کلی، به دلیل حفاظت از محیط زیست این منطقه، جاده ها و مسیر ها آسفالت نشده اند و جنگل ها بسیار بلند تر و ضخیم تر از طرف کانادایی هستند. جاذبه های انگشت شماری در منطقه آمریکایی وجود دارد که از این میان می توان به موزه تاریخی کوچک آن اشاره کرد. رایج ترین فعالیت در طرف آمریکایی آبشار های نیاگارا، پیاده روی است. مسیر های پیاده روی فراوانی در این سمت وجود دارد که هم از بالا و هم از زیر آبشارها عبور می کند. 
بر اساس بررسی آمار این دو منطقه می توان گفت که آبشار نیاگارا در مرز شمالی، سرگرمی های بیشتری برای گردشگران فراهم کرده و همچنین برجسته ترین آبشار های نیاگارا را به خود اختصاص داده است. بیشتر مسافران برای بازدید از آبشار نیاگارا، ترجیح می دهند که به بخش کانادایی آن سفر کنند و از رستوران ها و سرگرمی های موجود در اطراف آن نیز لذت ببرند. 


 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392