alt

باغ های گل بوچارت در شهر ویکتوریا

 19 آبان 1397   15:30
 0
 2769
اشتراک :

داستان این باغ ها از ذوق و علاقه یک زن شروع شد. جینی بوچارت برای حیات خلوت خود که در گذشته یک معدن سنگ آهک بود رویای یک باغ زیبا را در سر داشت که بتواند به عنوان میراثی برای خانواده اش و نسل آینده باقی بماند. رابرت پیم بوچارت (1943-1856) در سال 1888 اقدام به ساخت سیمان پورتلند در نزدیکی محل تولدش اوو ساند (Owen Sound) درانتاریوی کانادا کرد. او و همسرش جینی بوچارت (1950-1866) به دلیل نیاز به سنگ آهک غنی شده برای تولید سیمان به سواحل غربی کانادا رفتند. در سال 1904، آن ها خانه خود را به نزدیکی معدن در Tod Inlet در پایه شبه جزیره سان ایچ (Saanich) جزیره ویکتوریا انتقال دادند. در سال 1907، ایسابورو کیشیدا (Isaburo Kishida) طراح باغ 65 ساله به درخواست پسرش برای احداث باغ چای در پارک Esquimalt Gorge از یوکوهاما به ویکتوریا آمد. این باغ به شدت مورد محبوبیت مردم قرار گرفت و به مکانی دیدنی تبدیل شد. چند تن از شهروندان برجسته که در میان آن ها جینی بوچارت نیز حضور داشت ساخت باغ های ژاپنی برای املاکشان را به کیشیدا سفارش دادند. او در سال 1912 به ژاپن بازگشت. در سال 1909 زمانی که معدن سنگ آهک ضعیف شد، جینی تصمیم گرفت که محوطه معدن را به باغ تبدیل کند که در سال 1921 تکمیل شد. آن ها خانه شان را Benvenuto نامیدند و اقدام به جذب بازدیدکننده برای باغ هایشان کردند. در سال 1926 آن ها زمین های تنیس خود را به یک باغ ایتالیایی تبدیل کردند و همچنین در سال 1929 آشپزخانه شان را به باغ سبزیجات با باغ وسیع گل های رز به طراحی بوتلر استورتونت (Butler Sturtevant) تغییر دادند. ساموئل ماکلر که مشاور باغ های بوچارت بود زیباشناسی هنرهای انگلیسی و سیر صنایع دستی را در این باغ ها منعکس کرد. در سال 1939 بوچارت بیست و یکم جولای باغ ها را به نوه شان یان روس به مناسبت تولد بیست و یک سالگیش اهدا کرد. روس به اجرا و ترویج باغ ها تا زمان مرگ خود در سن 58 سالگی ادامه داد.
در سال 2004 به مناسبت جشن صد سالگی این باغ ها دو قطعه توتم 9 متری در باغ قرار دادند و این باغ ها به عنوان یک سایت تاریخی ملی ثبت شد. همچنان مالک و مدیر این باغ ها اعضای خانواده بوچارت هستند.

باغ های گل بوچارت

زمانی که خانم بوچارت به جمع آوری گونه های گیاهی مشغول بود آقای بوچارت نیز به جمع آوری پرندگان تزئینی از سراسر جهان پرداخت. آن ها یک طوطی در خانه، اردک ها در استارپوند و طاووس ها در جلوی چمن ها داشتند. آقای بوچارت چندین خانه پرنده را به صورت استادانه طراحی کرد و ساخت و همچنین کبوترهای آموزش داده شده او هنوز در محل امروزی بگونیا باور دیده می شوند.
در این باغ ها چندین مجسمه برنز وجود دارد. یکی از آن ها گراز وحشی است که در سفر مدیترانه ای آن ها در سال 1973 خریداری شد که اثری از هنرمند فلورانسی فردیناندو مارینلی بود که این نسخه، کپی مجسمه برنزی پیترو تاکا در سال 1620 بود و نام این اثر را به افتخار مجسمه سازش تاکا گذاشتند. بینی مجسمه اصلی براق است و بسیاری از بازدیدکنندگان برای آوردن شانس آن را نوازش می کنند. مجسمه ای دیگر هنری از سیریو توفناری تصویری از یک خر و کره اش است که در نزدیکی و روبروی محل اقامت آن ها قرار گرفته است. یک فواره با سه مجسمه سگ ماهی اثری از همین هنرمند در نزدیکی باغ ژاپنی ها قرار دارد. 
در سال 1993 آن لی روس مجسمه ای از کبوتر ها را به مناسبت گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ازدواجشون به همسرش یان هدیه نمود که در مقابل بلگونیا باور قرار گرفت. 
در روزهای اولیه، در این باغ ها کنسرت های سمفونی توسط خانم و آقای بوچارت به صورت هفتگی برگزار می شد و اغلب مهمان در آن روزها اعضای خانواده بودند تا این که به مرور زمان مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرد. در حال حاضر، در فصل تابستان (جولای و آگوست) و در طول تعطیلات فصل زمستان طیف گسترده ای از سرگرمی های محلی از جاز تا موسیقی کلاسیک ارائه می شود. همچنین باند The Weeds که گروهی از کارکنان باغ هستند بعضی اوقات در فصل تابستان اجرا دارند. در سال 1977، کریستوفر پسر یان راس (2000-1944) نمایش های آتش بازی به همراه موسیقی در شنبه شب های تابستان اجرا می کرد. در طول زمستان باغ ها را با چراغ ها و دکوراسیون های فصلی به خصوص در اطراف پیست اسکیت روی یخ در میدان واترویل (Waterwheel) تزئین می کنند.
به باغ های گل بوچارت بیایید و از این 55 هکتار باغ در اطرافتان لذت ببرید. در بهار، شما در میان رنگ ها و رایحه های فراوان گل های لاله، نرگس و سنبل غرق می شوید. زمانی که فصل تابستان را در این باغ ها تجربه کنید، شگفت زده خواهید شد و از حیرت واو می گویید. در فصل تابستان باغ گل رز، تفریحات شبانه، رقص نور در شب، نمایش آتش بازی شنبه شب ها و تور های قایق سواری شما را سرگرم می کند و آن ها را می توانید چند لذت و خوشی بنامید. در اواخر تابستان، نمایش خیره کننده خود را شروع می کند و در فصل پاییز افرا های ژاپنی در رنگ های خرمایی، طلایی و قرمز ظاهر می شوند. جادوی کریسمس به این باغ ها می آید و با دکوراسیون ها و نورپردازی های گسترده منظره ای رویایی خلق می کند و در میان این نور ها و رنگ ها می توانید در پیست رو باز اسکیت روی یخ، افسانه ای زیبا خلق کنید. با سوار شدن بر چرخ و فلک و خوردن یک وعده غذایی عالی از روز خود لذت ببرید. با بازدید از این مکان تاریخی ملی متوجه خواهید شد که چرا ما آن را به شما توصیه کرده ایم.
باغ های گل بوچارت، مجموعه ای از باغ های نمایشی گل در خلیج برنتوود (Brentwood) استان بریتیش کلمبیای کانادا می باشد که در نزدیکی شهر ویکتوریا در جزیره ونکوور قرار گرفته است.

قسمت های مختلف باغ های بوچارت

1- باغ سانکن (Sunken) :

باغ سانکن مانند گهواره ای از گل ها، درختان و درختچه ها است که در ملحفه ای سبز پوشانده شده اند. با گذشتن از مرکز این باغ به تپه سنگی می رسید که چشم اندازی عالی از باغ سانکن را به شما ارائه می دهد. در حین قدم زدن در میان باغ و دنبال کردن مسیر باد از کنار فواره زیبای Ross و باغ باگ عبور خواهید کرد.
زمان ایجاد باغ : ۹ سال
وسعت باغ: ۵ هکتار
تعداد باغچه های گل : ۱۵۱
تعداد پیاز های گل کاشته شده برای فصل بهار : ۶۵۰۰۰

2- باغ رز :

راهروی طاقی شکل پوشیده از گل های رز با رنگ های شاد و رایحه دلپذیرشان همراه با عشقی خالصانه به شما خوشامد می گوید. از فصل تابستان تا اوایل پاییز، باغ رز مملو ازغنچه های گل است. این باغ، مجموعه ای گیرا از گل های رز فلوربندس، رزهای رونده و رز های هیبرید تی را به رخ می کشاند.
انواع گل رز : ۷ نوع
تنوع رز ها : ۲۸۰
رزهای کاشته شده : ۲۵۰۰
تعداد طاق های رز : ۳۰ عدد

3- باغ ژاپنی :

آرامش حاصل از آب ها و قدم زدن بر روی سنگ ها، حواس شما را تقویت می کند. ورودی باغ را به خاطر بسپارید، دروازه توری (Torii) بزرگ شما را به قدم زدن در داخل باغ ژاپنی دعوت می کند، جایی که با خش خش درختان افرا و راش و شکوفه های کوکنار آبی هیمالیایی در اواخر بهار روبرو می شوید.
وسعت این باغ : 1 هکتار چشم انداز باشکوه
تعداد گل های آزالیا و صد تومانی : 500
تعداد افرای ژاپنی : 74
طول نهری که از میان باغ می گذرد : 200 متر

4- باغ مدیترانه :

باغ مدیترانه را از دست ندهید: باغی که با ظرافت و مهارت خاصی ایجاد شده که فضای پارکینگ فراروان دارد. وجود گیاهان عجیب و غریب و با شکوه در این باغ، نشان دهنده آب و هوای معتدل آن است.
وسعت این باغ : 21780 فوت مربع
باغچه های باغ : 9
تنوع گیاهان : 110
گیاه Agave غول پیکر : 1

5- باغ ایتالیایی :

زمین تنیسی که به حیاطی رنگارنگ و شلوغ تبدیل شده است.
در اصل این محوطه، زمین تنیس خانواده بوجارت بوده که امروزه به باغ ایتالیایی تبدیل شده است. این باغ با مجسمه ای برنزی و حوضچه ای پر از گل تزئین شده است. اگر قصد بازدید از این باغ را در یک روز گرم تابستانی دارید ، در محوطه باغ به سراغ بستنی های ایتالیایی Gelateria Benvenuto که طعمی وسوسه کننده و خنکی دارد بروید تا از گرمای تابستان با خنکی و سرمای بستنی و قدم زدن در این باغ لذت ببرید. 
وسعت این باغ : 21780 فوت مربع
باغچه های باغ : 18
تنوع گیاهان : 85
پیاز های گل و گیاهان دو ساله بهاری: 22000

بهترین زمان بازدید از باغ های گل بوچارت

هر فصلی در این باغ ها، گل های متفاوت و جذابیت خودش را دارد. این باغ ها در کل طول سال باز هستند. ماه های شلوغ و پر بازدید این باغ ها، ماه جولای و آگوست است که مسیر های داخل باغ از ساعت ۱۱ تا ساعت ۱۵ پر از بازدید کننده می شود. بهترین زمان بازدید، صبح های زود یا عصر ها است. 

فصل بهار، سمفونی رنگ ها 

در فصل بهار باغ ها با وجود گل های بیشمار لاله، اسطوخودوس و سنبل ها رنگ و بوی تازه به خود می‌گیرند و زنده می شوند. فصل بهار به استقبال بیش از سیصد هزار پیاز گل و شکوفه در رنگ های فریبنده و درخشان می رود. زمانی که این پیاز های گل رشد می کنند، تکان هایی در دل خاک شروع می شود، خاک را می شکافند تا هوا، آب و مواد مغذی به داخل آن ها نفوذ کند، در این حین هرس کردن گل های رز شروع می شود. گلخانه ها در این زمان از سال مانند کندوی زنبور های عسل هستند که بیش از 16 کارمند به طور خستگی ناپذیر در آن ها مشغول به کار هستند تا هزاران گیاه را برای باغ های تابستانی تولید و آماده کنند. 
برگزیده های فصل بهار :
رودودندرون، لاله، دافودیل (Daffodil)، گیلاس زینتی (Ornamenta Cherry) ، ماگنولیا و گل صد تومانی (Peony)

فصل تابستان، مملو از شکوفه ها

زمانی که فصل تابستان را در این باغ ها تجربه می کنید، با دیدن باغ گل های رز، تورهای قایقرانی و روشنایی های شبانه آن متحیر خواهید گشت. ماه های ژوئیه و آگوست با سرگرمی های شبانه و نمایش آتش بازی های شنبه شب ها همراه است. فصل تابستان با خوشامدگویی به دلپینی های رنگارنگ، به سراغ تزئین باغ گل های رز می رود. هنگامی که دلپینی ها از شکوفه پر شدند، زمان کاشت مجدد گل و گیاه های تازه فرا می رسد، که به ما ریتم خاصی از زیبایی را القا می کند. همین طور این موضوع با پراکنده کردن حشرات به کنترل آفات کمک می کند.
به تنهایی بیش از 900 نوع گیاه با تأکید بر زیبایی و رنگی بودن گل ها برای باغ های تابستانی پرورش داده شده است.  
برگزیده های فصل تابستان :
رز، هورنتانیا، گل ادریس (Hydrangea)، دلفینیوم، بگونیا، زنبق و فوکسیه (Fuchsia)

فصل پاییز، پوشیده از رنگ های گرم و با شکوه 

نمایش درخشان تغییر همه ساله فصل ها در اواخر تابستان شروع می شود و با تغییر رنگ درختان افرای ژاپنی به رنگ های خرمایی، طلایی و قرمز به استقبال فصل پاییز می رود. 
موجی از برگ های پاییزی درختان با مجموعه ای غنی از درختان افرا ژاپنی آوازه ای را در سواحل غربی کانادا ایجاد کرده است. مجموعه ای متنوع از گل های کوکب و گیاهان دو ساله سر زنده مانند بنفشه های فرنگی و گل فراموشم نکن (Forget-Me-Not) را به رنگ های فصل پاییز اضافه می شود. در این حال کارکنان شروع به کاشت حدوداً سیصد هزار پیاز گل برای باغ های بهاری می کنند. 
برگزیده های فصل پاییز :
افرا ژاپنی، بیوتی بری، گل داودی، گل کوکب، گل ژاپنی (Coneflower) و Glory Bower

فصل زمستان، باغ های آرام و صلح آمیز

فصل زمستان با جادوی کریسمس، تزئینات کریسمسی، روشنایی گسترده و باز شدن پیست روباز اسکیت روی یخ شروع می شود. در این باغ ها زمستان دو حالت دارد: حال اول از اواخر ماه اکتبر تا نوامبر و حالت دوم از اواخر ژانویه تا ماه مارس. در حالت اول، مسئولین باغ برای فصل زمستان خودشان را آماده می کنند و باغ را برای کریسمس تزئین می کنند. فعالیت گلخانه ها حتی در این فصل نیز آرام نشده است، برای این که آن ها هزاران بنت قنسول برای تزئین کریسمس جابجا می کنند. پس از کریسمس، باغ به خواب می رود در حالی که کارکنان باغ برای تغییرات یا ارتقاء باغ به هدف داشتن چشم اندازی فوق العاده در تلاش هستند.
برگزیده های فصل زمستان :
دافنه، کروکوس، زعفران، خلنگ زار (Heather)، گل پامچال (Primrose)، پیچک دیواری (Witch Hazel)، خریق سفید (Hellebore)

ساعات کاری بازدید از باغ های گل بوچارت به چه صورت است؟

ساعات کاری: این باغ ها در تمام طول سال باز هستند، فقط ساعات کاری آن ها در ماه های مختلف متفاوت است و از این قرار می باشد: 
-    فصل زمستان از 7ژانویه تا 28 فوریه از ساعت 9 الی 15:30
-    فصل بهار از تاریخ اول مارس تا 31 مارس از ساعت 9 الی 16 و در تاریخ 1 آوریل تا 31 می از ساعت 9 الی 17
-    فصل تابستان از تاریخ 1 ژوئن تا 31 آگوست از 8:45 الی 22، از تاریخ 1 سپتامبر تا 15 سپتامبر از 8:45 الی 21 و در نهایت در تاریخ 16 سپتامبر تا 30 سپتامبر از 9 الی 17 
-    فصل پاییز از تاریخ اول اکتبر تا 31 اکتبر از ساعت 9 الی 16 و از تاریخ اول نوامبر تا 30 نوامبر از 9 الی 15:30
-    در کریسمس (1 دسامبر تا 6 ژانویه) از ساعت 9 الی 21 به جز 25 دسامبر که از ساعت 13 الی 21.
 

هزینه ورودی: هزینه بلیط این باغ ها بر اساس تاریخ و فصل متغیر است که بهتر است قبل از رفتن به این باغ ها از طریق سایت هزینه را چک کنید، این هزینه از 18.75 تا 33.80 دلار کانادا برای هر نفر بزرگسال می باشد.
 

آدرس : 800 Benvenuto Ave, Brentwood Bay, BC V8M 1J8, Canada
 

سایت : https://www.butchartgardens.com

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta