alt

لیست مهم ترین باغ وحش های کانادا

 15 مهر 1398   09:41
 0
 1812
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

لیست مهم ترین باغ وحش های کانادا

لیست مهم ترین باغ وحش های کانادا :

کانادا با داشتن دیدنی ترین مناطق و چشم انداز های طبیعی بی نظیر، به مقصد رویایی دوست داران طبیعت تبدیل شده است و یکی از بهترین کشور های جهان است که بخش وحشی خود را حفظ کرده است. کشور کانادا با وجود جادوی نورهای شمالی، دریاچه های یخی آینه مانند زمردی آن، مسیر های پیاده روی نفس گیر و پارک های طبیعی با شکوه، به شما فرصتی می دهد تا به اکتشاف رازهای پنهان در این طبیعت زیبا و دست نخورده بپردازید. هنگامی که شما در جاده های زیبای این کشور در حال ماجراجویی و کسب تجربه فراموش نشدنی هستید، طبیعت جادویی این کشور، حواس شما را به خود پرت می کند. اکثر شهر های کانادا دارای باغ وحش های فوق العاده و منحصر به فرد هستند که به شما امکان تحسین این طبیعت و حیات وحش منحصر به فرد کانادا را می دهد. 
بیشتر باغ وحش های کانادا در طول سال باز هستند اما در طول فصل های بهار و تابستان به دلیل گرم تر شدن هوا، بیشترین بازدیدکننده خود را دارند. بازدید از باغ وحش نه تنها راه بسیار خوبی برای تماشای حیواناتی که به طور معمول آن ها را نمی بینید، هست بلکه راهی عالی برای انجام ورزش و گذراندن یک روز در کنار خانواده تان هست. باغ وحش های خارق العاده کانادا به عنوان مقصدی عالی برای خانواده ها محسوب می شود و به عنوان فرصتی عالی برای پیاده روی در طبیعت و لذت بردن از حیات وحش منحصر به فرد کانادا محسوب می شود. در این مقاله به معرفی 14 تا از بهترین و مهم ترین باغ وحش های کانادا (با امکان لمس کردن حیوانات) پرداخته شده است:

1.    باغ وحش تورنتو :

این باغ وحش، بزرگترین باغ وحش کانادا است که در بخش انتهای شرقی شهر اسکاربورو (Scarborough) قرار گرفته است. در این باغ وحش بیش از 5000 حیوان از جمله ماهی ها و حشرات و همچنین بیش از 450 گونه مختلف در وسعت 710 هکتار در دره زیبای Rogue Valley زندگی می کنند و این باغ وحش را به یکی از بزرگترین و متنوع ترین باغ وحش های جهان تبدیل کرده است. داخل این باغ وحش به هفت منطقه جغرافیایی اختصاص داده شده است که حیوانات قاره های مختلف را در زیستگاه های طبیعی خود به نمایش گذاشته اند. این باغ وحش با 6 مایل مسیر پیاده روی دارای یک منطقه اکتشافی با تجربه تعاملی و لمسی حیوانات، پارک آبی تفریحی Splash Island و برخی از سواری های هیجان انگیز با تم باغ وحش برای آموزش و سرگرمی بازدید کنندگان کوچک فراهم شده است تا تجربه ای به یاد ماندنی و فراموش نشدنی را برای آن ها به ارمغان آورد.
از نمایشگاه ها و رویداد های ویژه این باغ وحش می توان به Great Barrier Reef و Tundra Trek، تئاتر واترساید اشاره کرد که امکان صحبت کردن با نگهبانان حیوانات مورد علاقه تان، تجربه غذا دادن به حیوانات و لمس کردن آن ها را به شما می دهد. 
آدرس: 361A Old Finch Ave., Scarborough, ON, Canada
زمان بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 18 باز است.
هزینه ورودی:21 دلار برای بزرگسالان، 15 دلار برای افراد بالای 65 سال، 13 دلار برای کودکان 4 تا 12 سال و برای کودکان زیر 4 سال رایگان است.

باغ وحش تورنتو

2.    باغ وحش کلگری :

باغ وحش زیبای کلگری در جزیره سنت جورج در حاشیه رودخانه Bow  قرار گرفته و از سال 1929 تا به امروز مشغول فعالیت است و در شرق مرکز شهر قرار گرفته است. باغ وحش کلگری بدون شک یکی از بهترین نقاط شهر برای گذراندن یک روز خوب در کنار خانواده است. این باغ وحش در وسعت 92 هکتار، یکی از اولین باغ وحش های کانادا محسوب می شود و تقریبا 800 حیوان و 130 گونه مختلف در آن زندگی می کنند (البته بدون احتساب ماهی و حشرات). در این باغ وحش خرس ها، گرگ ها و همچنین لمور ها وجود دارند که حس و حال سفری هیجان انگیز به آفریقا را در شما ایجاد می کند. بلندترین مرغ ماهیخوار آمریکای شمالی نیز در این باغ وحش وجود دارد. باغ وحش کلگری، دومین باغ وحش بزرگ کانادا محسوب می شود و بیشترین بازدیدکنندگانی را داشته که بیش از یک بار از این باغ وحش بازدید کرده اند. همچنین این باغ وحش، به عنوان یکی از برترین باغ وحش های جهان در زمینه تحقیقات و پژوهش شناخته شده است. یکی از ویژگی های جذاب این باغ وحش، وجود پاندا های بزرگ است و همین طور می توان به صبحانه دیر هنگام ریوز های یک شنبه صبح و چراغانی باغ وحش برای کریسمس اشاره کرد.
آدرس: 210 St. George’s Drive NE, Calgary, AB T2E 7V6, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 19.95 دلار برای کودکان 3 تا 15 سال و 29.95 دلار برای بزرگسالان است.

 باغ وحش کلگری

3.    سافاری شیر های آفریقایی :

اگر تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که با ماشین تان به میان شیر ها، میمون ها و زرافه ها بروید و آن ها را از نزدیک تماشا کنید، شما حتما باید به باغ وحش سافاری شیر های آفریقایی در نزدیکی شهر همیلتون در استان انتاریو بروید. این باغ وحش، یک باغ وحش خانوادگی است که از سال 1969 تا به امروز مشغول به فعالیت است. اگر شما در شهر انتاریو زندگی می کنید، احتمالا آهنگ تم این باغ وحش در حال خواندن است. در این باغ وحش بیش از 1000 حیوان که معرف 100 گونه مختلف است زندگی می کنند. اگر دوست ندارید که میمون ها از ماشین شما بالا بروند نگران نشوید، می توانید ماشین خود را پارک کنید و مابقی مسیر را با تور اتوبوس طی کنید.
آدرس: 1386 Cooper Rd., Cambridge, ON
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 10 تا 17 از ماه مه تا اکتبر باز است.
هزینه ورودی: 29.95 دلار برای بزرگسالان، 27.95 دلار برای افراد بالای 65 سال، 24.95 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال و برای کودکان زیر سه سال رایگان است.

4.    باغ وحش گرانبی :

یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی استان کبک، باغ وحش گرانبی است که سالانه بیش از نیم میلیون بازدیدکننده از آن بازدید می کنند. این باغ وحش پناهگاه حیوانات در حال خطر و عجیب نیز است و در سال 1953 توسط شهر دار گرانبی تأسیس شد و در نزدیکی شهر مونترال (حدود یک ساعت رانندگی) قرار گرفته است. در این باغ وحش بیش از 1000 حیوان از 200 گونه مختلف در مساحتی بیش از 60 هکتار زندگی می کنند. اگر فکر می کنید که حیوانات این باغ وحش به اندازه کافی زیاد نیستند، موردی ندارد، مابقی زمان خود را می توانید در روز های گرم تابستان به پارک آبی که در مجاورت این باغ وحش قرار دارد اختصاص دهید و کلی تفریح کنید. این باغ وحش شامل باغ وحش، پارک آبی، مونو ریل، شهر بازی و اردوگاه جنگلی آموزشی برای کودکان به همراه نمایشگاه های جالب و متنوع است.
آدرس: 1050 Boulevard David-Bouchard N, Granby, QC J2H 0Y6, Canada
ساعات بازدید: در فصل ها و ماه های مختلف متفاوت است. 
هزینه ورودی: برای بزرگسالان 14.99 دلار و برای کودکان 1 تا 3 سال 2.99 دلار است.

باغ وحش گرانبی

5.    باغ وحش مگنتیک هیل :

این باغ وحش مدرن یکی از باغ وحش های برتر کانادا است که در نزدیکی یکی از بزرگترین جاذبه های نیو برانزویک قرار گرفته است. در باغ وحش مگنتیک هیل بیش از 600 حیوان بومی و غیر بومی از قاره های آسیا، آفریقا و آمریکا زندگی می کنند که آن را به بزرگترین باغ وحش در آتلانتیک کانادا تبدیل کرده است. در ابتدا به عنوان مزرعه بازی برای گونه های آسیب دیده ایجاد شده بود اما در سال 1979، پس از تصرف شهر مونکتون، به باغ وحش تبدیل شد و شروع به توسعه و گسترش کرد. از آن زمان به بعد توسعه آن ادامه یافت و حیوانات و مناطق جدیدی به آن اضافه شد. در این باغ وحش برای حمایت از گونه های جانوری به آموزش و آگاهی عموم درباره تنوع زیستگاه ها پرداخته شده است. در باغ وحش مگنتیک هیل ببر ها آمور، لمور ها از ماداگاسکار، میمون های گیبون و حیوانات مختلف دیگر وجود دارد. 
آدرس: 125 Magic Mountain Rd, Moncton, NB E1G 4V7, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 10 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: بین 5 تا 11 دلار برای کودکان و بین 9 تا 15 دلار برای بزرگسالان است که این متغییر بودن هزینه بستگی به فصل بازدید دارد.

6.    باغ وحش دره ادمونتون :

یکی از بهترین باغ وحش های کانادا برای تفریح و سرگرمی خانواده ها، باغ وحش ادمونتون والی است. باغ وحش دره ادمونتون در حاشیه سواحل شمالی رودخانه ساسکاچوان قرار گرفته است. در این باغ وحش بیش از 350 حیوان بومی و عجیب و غریب که نمایانگر 100 گونه مختلف است، زندگی می کنند. این باغ وحش کوچک بر روی محور حفاظت از حیوانات با هدف ارائه تجربه ای صمیمی و برنامه های تعاملی جذاب برای بر قراری ارتباط نزدیک بازدیدکنندگان با حیوانات تمرکز دارد. زیستگاه های مختلفی در این باغ وحش وجود دارد که می توان به سواحل قطب شمال با فوک دریایی بندر، فوک مو دار و سنجاب های زمینی قطب شمال اشاره کرد. خرس های پاندای قرمز و فیل های آسیایی لوسی، بزرگترین جاذبه های این باغ وحش محسوب می شوند.
آدرس: 13315 Buena Vista Road & 87th Avenue, Edmonton, AB T5J 2R7, Canada
ساعات کاری: از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 16 و شنبه ها و یک شنبه ها از ساعت 9 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 10.25 دلار برای بزرگسالان، 9.25 دلار برای نوجوانان 13 تا 17 سال و 6.25 دلار برای کودکان 2 تا 12 سال است.

باغ وحش ادمونتون

7.    باغ وحش گریتر ونکوور : 

این باغ وحش، جزء ده باغ وحش برتر کشور کانادا محسوب می شود. این پناهگاه حیوانات به وسعت بیش از 120 هکتار در دره فریزر (Fraser valley) گسترده شده است که خانه بیش از 140 گونه حیوانات نجات یافته، اهدایی و یتیم است. شما می توانید واگن های شخصی، اسکیت ها، دوچرخه ها و اسکیت بردهای خود را برای کشف این باغ وحش و قدم زدن در داخل این حیات وحش همراه داشته باشید. در این باغ وحش محوطه های زیبا برای تماشای حیوانات و همچنین یک قطار تفریحی سرگرم کننده برای کشف این باغ وحش وجود دارد.
آدرس: 5048 264 St, Aldergrove, BC V4W 1N7, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 17.89 دلار برای کودکان و 24.19 دلار برای بزرگسالان است.

8.    باغ وحش پارک آسینی بوین :

این باغ وحش با وسعت بیش از 80 هکتار، یکی از بزرگترین و چشمگیر ترین باغ وحش های کانادا با بیش از 200 گونه حیوانات و پرندگان رویایی از سراسر جهان است. با بیش از یک قرن سابقه فعالیت، این باغ وحش در تمام طول سال باز است و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. نمایشگاه های داخلی و خارجی موجود در این باغ وحش، امکان تحسین و تعامل با حیوانات شگفت انگیز را برای شما ایجاد کرده است. در این باغ وحش حیوانات خاصی از جمله گوزن های ریندر شمالی، روباه قرمز، گرگ های خاکستری، گوزن های الک آمریکایی، فوک های بند و خرس های قطبی بسیار محبوب نگهداری می شوند. در این باغ وحش Walkabout استرالیایی (یک تور با پای پیاده برای تجربه زندگی به سبک سنتی توسط بومی های استرالیایی است)، حیوانات آسیایی و باغ پروانه ها وجود دارد که روزی سرگرم کننده و جالب را برای کل خانواده فراهم کرده است.
آدرس: 2595 Roblin Blvd, Winnipeg, MB R3R 2N7, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 11.25 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال، 17.75 دلار برای نوجوانان 13 تا 17 سال و 20.50 دلار برای بزرگسالان است.

باغ وحش پارک آسینی بوین

9.    پارک و باغ وحش ریورویو :

این گوهر پنهان که در منطقه گریتر تورنتو قرار گرفته است، یکی از معدود باغ وحش های رایگان در کانادا محسوب می شود که در این باغ وحش، حیوانات وحشی بی شمار، یک پارک آبی در تابستان با مسیر های پیاده روی دوست داشتنی و سواری با قطار مینیاتوری قرار گرفته است. این باغ وحش کوچک جالب دارای بیش از 28 نمایشگاه مختلف و 45 گونه متنوع از تنیل دو انگشتی تا شتر مرغ استرالیایی، والابی (کانگوروی متوسط گردن قرمز)، بز کوهی تبت و مرکات ها هست. این پارک به وسعت 55.5 هکتار دارای زمین بازی جالب برای کودکان و باغ های زیبا است.
آدرس: 1300 Water St, Peterborough, ON K9J 6Z5, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 16 باز است.

10.    باغ وحش چری بروک :

این باغ وحش یک منطقه جنگلی به وسعت 5 هکتار است که در استان نیوبرانزویک پخش شده است و محل زندگی بسیاری از گونه های در حال انقراض و عجیب و غریب مانند پلنگ برفی، ببر سیبری و میمون Goeldi است. این باغ وحش کوچک دوست داشتنی دارای نیرو های عالی هستند که از بیش از 85 حیوان از 35 گونه مختلف به بهترین نحو نگه داری و مراقبت می کنند. این حیوانات در این محیط جنگلی خوشحال و سر حال به نظر می رسند و کودکان می توانند به تماشای حیوانات در حال غذا خوردن حتی گربه های بزرگ از جمله پلنگ های برفی بپردازند.
آدرس: 901 Foster Thurston Dr, Saint John, NB E2K 5H9, Canada
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 5.50 دلار برای کودکان، 8.50 دلار برای نوجوانان و 10.50 دلار برای بزرگسالان است.

باغ وحش چری بروک

11.    پارک حیات وحش بریتیش کلمبیا :

از آنجایی که تعداد باغ وحش های زیادی در کانادا وجود دارد، بهتر است که به پارک حیات وحش 106 هکتاری بریتیش کلمبیا بروید و از گشت و گذار در این مکان زیبا و آرام لذت ببرید. این باغ وحش در لیست بهترین باغ وحش های کانادا قرار گرفته است. این پارک دارای بزرگترین امکانات تولید مثل برای حیوانات از جمله جغد های Burrowing است و بیش از 65 گونه مختلف حیوان در این حیات وحش وجود دارند که می توانید آن ها را هنگام پیاده روی از نزدیک مشاهده نمایید. کودکان عاشق قطار سواری، باغ وحش حیوانات اهلی و محوطه های بازی در داخل پارک هستند.
آدرس: 9077 Dallas Dr, Kamloops, BC V2C 6V1, Canada
ساعات بازدید: شنبه ها و یک شنبه ها از ساعت 9:30 تا 16 باز است.
هزینه ورودی: 8.45 دلار برای کودکان و 12.45 دلار برای بزرگسالان است.

12.    مزرعه ریور دیل :

این مزرعه در یک پارک در Cabbagetown تورنتو قرار گرفته است. مزرعه ریوردیل به وسعت 7.5 هکتار است و بازدیدکنندگان می توانند در مسیر های بیشمار، استخر ها و باغ ها به گشت و گذار و تماشای گاوها، اسب ها، خرها، گوسفندها، بزها، مرغ ها، بوقلمون ها، اردک ها، غازها، خرگوش ها و حتی گربه های مرزرعه بپردازند که در محوطه درون انبارها قرار دارند. در طول ماه های سرد تر، یک سالن بازی سرپوشیده در آن قرار دارد که مناسب برای کودکان زیر 6 سال است. این مزرعه در طول سال میزبان فعالیت های فصلی مختلف است.
آدرس: 201 Winchester St., Toronto, ON
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 تا 17 باز است.

13.    مارینلند :

ماریلند، مرکز تفریجی است که برای همه سنین مناسب است و در سال 1961 به عنوان یک مزرعه بازی شروع به کار کرد و جاذبه های تفریحی دریایی طی چندین سال به آن اضافه شد و در دهه 70 سواری های هیجان انگیز به آن افزوده شد و نهایتا به شهربازی تبدیل شد. از ویژگی های این پارک می توان به تماشای زیستگاه بزرگترین نهنگ جهان ( از بالا یا پایین زمین)، پناهگاه Artic که بازدیدکنندگان با پرداخت هزینه کمی می توانند به نهنگ بلوگا (beluga) غذا بدهند و یا به تماشای نمایش دریایی در استادیوم ، تعلیم شیر دریایی در گنبد آکواریوم، خرس های سیاه در حال غذا خوردن بپردازند. همچنین می توانند از سواری های هیجان انگیز موجود در شهر بازی لذت ببرند.  در ماریلند، فضا هایی عالی برای پیک نیک و کمپینگ ایجاد شده است که می تواند در آن چادر خود را بر پا کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. 
آدرس: 7657 Portage Rd., Niagara Falls, ON
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 10 تا 17 باز است و برخی جاذبه ها تفریحی از اواخر مه تا اواسط اکتبر تا آخر شب باز است.
هزینه ورودی: 39.95 دلار برای بزرگسالان، 32.95 دلار افراد بالای 65 سال، 32.95 دلار برای کودکان 5 تا 9 سال و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.

مارینلند

14.    آکواریوم ونکوور :

در سال 1956 آکواریوم ونکوور در پارک استنلی در وسعت 2.1 هکتار افتتاح شد که بزرگترین آکواریوم کانادا و یکی از 5 آکواریوم بزرگ آمریکای شمالی محسوب می شود. این آکواریوم خانه بیش از 70000 حیوان است. آکواریوم ونکوور دارای یک سینمای 4 بعدی کامل به همراه باد، بو، مه و نور پردازی است. همیشه رویداد های خاصی در این آکواریوم در حال اتفاق است که می توان به برنامه های کمپ، جشن های تولد و حتی گذراندن شب در این مکان اشاره کرد. خدمات غذا و نوشیدنی در این محوطه نیز موجود است.  
آدرس: 845 Avison Way, Vancouver, BC
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9:30 تا 17 باز است البته در فصل تابستان دیرتر تعطیل می کنند.
هزینه ورودی: 22 دلار برای بزرگسالان، 17 دلار برای افراد بالای 65 سال، 14 دلار برای کودکان 4 تا 12 سال و برای کودکان زیر 4 سال رایگان است. 


 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392