alt

گران ترین و ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی کدامند؟

 07 مهر 1398   15:35
 0
 2580
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

گران ترین و ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی کدامند؟

معرفی گران ترین و ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی 

هنگامی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را کردید، هزینه زندگی در تعیین محل سکونتتان نقش مهم و قابل توجهی را ایفا می کند زیرا کشور کانادا یکی از گران ترین کشور های جهان است. ارزش کالا ها و خدمات با دلار کانادا می تواند از استانی به استان دیگر متفاوت باشد، با این حال در برخی از شهر ها به دلیل وجود مراکز مهم تجاری و جاذبه های فرهنگی مهم، این هزینه ها بسیار پایین تر از این ارزش متوسط است. در این میان میزان حقوق برای یک شغل مشابه می تواند در کل کانادا متفاوت باشد. پس بهتر است که قبل از این که برنامه مهاجرت خود را بچینید، از هزینه زندگی در شهر های مختلف کانادا مطلع شوید زیرا حقوق و دستمزد در شهر های مختلف کانادا، نیز متفاوت است. در زیر به معرفی 10 تا از گران ترین شهر های کانادا برای زندگی، پنج تا از ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی و پنج تا از ارزان ترین شهر های کانادا برای دانشجویان اشاره شده است: 

-    گران ترین شهر های کانادا برای زندگی

1.    ونکوور در بریتیش کلمبیا:  شهر ونکوور نه تنها گران ترین شهر کانادا برای زندگی است بلکه گران ترین شهر در آمریکای شمالی نیز محسوب می شود. ونکوور یکی از مکان هایی که کمترین مالیات را در کشور دارد وگرنه کسی قادر به زندگی در آن نبود. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 2143 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 107 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 17 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 107 دلار است. فراموش نکنید که ونکوور دومین گازوئیل گران در آمریکای شمالی را دارد. هر کسی که در ونکوور زندگی می کند می داند که این گرانی ارزشش را دارد چون با بیش از 450 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، ونکوور کمترین اثر کربن را در میان شهر های اصلی آمریکای شمالی دارد که سعی دارد تا سال 2020 به سبزترین شهر جهان تبدیل شود. همچنین ساکنین این شهر و بازدیدکنندگان می توانند تجربه اقامت در یکی از هتل های مشهور در منطقه هالیوود را داشته باشند زیرا این شهر سومین مرکز بزرگ صنعت فیلم سازی در آمریکای شمالی محسوب می شود. ونکوور با وجود سواحل و کوه های مجاورش دارای آب و هوایی معتدل است. این شهر، مقصدی عالی برای همه افراد است. اقتصاد ونکوور عمدتا بر پایه تکنولوژی، فیلم و گردشگری است. بر اساس گفته های ایتویت، ونکوور رتبه نهمین شهر برتر برای راه اندازی شرکت های مرتبط با فناوری و تکنولوژی است.
میانگین قیمت خانه : 748651 دلار

 

شهر ونکوور گران ترین شهر کانادا


2.    تورنتو در استان انتاریو: شهر تورنتو عنوان دومین مکان گران قیمت در کانادا را به خود اختصاص داده که دارای جاذبه های بسیار زیادی است. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 2049 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 130 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 17 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 145 دلار است. اگر قصد استفاده از تاکسی در تورنتو را دارید نگران هزینه آن نباشید زیرا تورنتو دارای ارزان ترین هزینه تاکسی در آمریکای شمالی و گران ترین هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا است. البته این موضوع درباره حمل و نقل عمومی کانادا خیلی خنده دار به نظر می رسد که اگر با تاکسی سفر کنید هزینه شما کمتر از هزینه استفاده حمل و نقل عمومی خواهد بود. بزرگترین منطقه مالی کانادا در شهر تورنتو را در TSX می توان یافت. آن چه شما را عاشق زندگی در بزرگترین شهر کانادا خواهد کرد، زندگی بیشتر ساکنین شهر در مرکز شهر است که به دلیل وجود صحنه های پر جنب و جوش و شاداب و همچنین تئاتر ها و سرگرمی ها در شهر، شما را تشویق به پیاده روی برای کشف شگفتی های سرتاسر شهر می کند. تورنتو شهر ملیت ها است و از هر زبان و ملیتی که هستید در این شهر غذای مورد علاقه تان را پیدا خواهید. اگر شما به دنبال هیجان واقعی هستید، نیازی نیست که شهر را برای یک ماجراجویی در فضای باز ترک کنید بلکه همیشه می توانید آن را در حاشیه کنار برج سی ان (Edgewalk) پیدا کنید. 
میانگین قیمت خانه: 482648 دلار

 

شهر تورنتو عنوان دومین مکان گران قیمت در کانادا را به خود اختصاص داده


3.    ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا: شهر ویکتوریا عنوان سومین مکان گران برای زندگی در کانادا را به خود اختصاص داده است. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 1627 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 123 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 18 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 84 دلار است. فراموش نکنید که این شهر دارای گران ترین هزینه اینترنت در کانادا است. با این حال یکی از مزایای اقتصادی آن پولی که شما به دلیل استفاده نکردن از وسایل گرمایشی پس انداز می کنید هست. این شهر یکی از مناسب ترین و محبوب ترین آب و هوا را در سراسر کانادا دارد. در حالی که سایر شهر های کانادا مشغول پارو کردن برف ها هستند، در ابتدای ماه مارس شهر ویکتوریا در حال لذت بردن از جوانه زدن زود هنگام گیاه ها و زمستان ها معتدل و بسیار ملایمش است. در ماه مارس سال 2012 وجود بیش از 2 بیلیون شکوفه در شهر ویکتوریا را تخمین زدند. یکی از معتبر ترین مدارس کانادا (UVIC) در شهر ویکتوریا پایتخت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. 
میانگین قیمت خانه: 421939 دلار    

4.    کلگری در استان آلبرتا: شهر کلگری مرکز انرژی کانادا است. Stampede، شهر کلگری را در ماه ژوئیه به یکی از محبوب ترین مکان های کانادا تبدیل کرده است، با این وجود باید دید که هزینه زندگی در این شهر در طول سال چه طور هست! اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 1456 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 211 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 19 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 103 دلار است. شهر کلگری عنوان گران ترین حق عضویت سالن های ورزشی منطقه تجاری در کانادا را به خود اختصاص داده است، پس سعی کنید که در این شهر دچار اضافه وزن نشوید. هر چند که در آن به طور متوسط بیش از 400 هزار خانه وجود دارد، با این وجود اگر قصد خرید خانه در کلگری را دارید باید بدانید که مالیات فروش استانی در این شهر وجود ندارد و چشم اندازی از رشته کوه های راکی را در مقابل خود خواهید داشت. همچنین پارک ملی بانف در کوه های راکی در مسافت کوتاه و تنها در 120 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. برای استراحت هم می توانید به کافه هتل وستین جایی که بلودی سزار در آن اختراع شد، بروید. اقتصاد کلگری شامل صنعت نفت و کشاورزی می شود.
میانگین قیمت خانه: 408983 دلار

5.    همیلتون / برلینگتون در انتاریو: پنجمین منطقه گران قیمت کانادا همیلتون- برلینگتون است که در فاصله کمتر از یک ساعت در غرب تورنتو و در ساحل دریاچه انتاریو قرار گرفته است و با بسیاری از جاذبه ها و پارک های زیبا آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان و گردشگران است. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 1195 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 227 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 17 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 102 دلار است. برلینگتون دارای بیش از نه باشگاه گلف، هفتمین گالری هنری بزرگ انتاریو، آبشاری زیبا و باغ های گیاه شناسی رویال بوتانیک است. باغ های رویال بوتانیک در اواسط ماه مه دارای بیش از 800 نوع گونه متنوع شکوفه های یاس بنفش است. برلینگتون در زمینه اقتصاد دارای تنوع زیادی است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود قادر است که تا توسعه متنوع خود را در وسعت زیاد نگه دارد. بخش های پیشرو در صنعت از نظر اشتغال شامل فرآوری مواد غذایی، بسته بندی، الکترونیک، حمل و نقل / وسیله نقلیه موتوری، خدمات تجاری، شیمیایی / دارویی و زیست محیطی می شود.  
میانگین قیمت خانه: 349943 دلار

6.    اتاوا در استان انتاریو: شهر اتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ کانادا است. متأسفانه پایتخت کشور کانادا شهر ارزانی برای زندگی نیست. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 1455 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 138 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 20 دلار است و حتی قیمت لبنیات در آن ارزان نیست زیرا اتاوا، عنوان چهارمین پنیر محلی گران در دنیا و همچنین چهارمین شیر پر چرب گران در کانادا را به خود اختصاص داده است. هزینه حمل و نقل عمومی شما حدود 115 دلار در ماه خواهد بود. یکی از مزایای خرید خانه در این شهر امکان دسترسی آسان شما به برخی از موزه های برتر کشور، گالری ها و رویداد ها است و همچنین شهر اتاوا چهارمین شهر تمیز در لیست جهان (Forbes.com) است و در ماه مه در بزرگترین فستیوال لاله ها در جهان در این شهر بیش از یک میلیون لاله به زیبایی می رسند و شکوفا می شوند. در فصل زمستان می توانید از بزرگترین پیست اسکیت در جهان در کانال ریدو (Rideau) و در فصل تابستان می توانید در بزرگترین مهمانی یعنی روز ملی کانادا در پارلمان هیل لذت ببرید.
میانگین قیمت خانه: 343382 دلار

 

شهر اتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ کانادا

 

7.    ادمونتون در استان آلبرتا: شهر ادمونتون، شهر فستیوال کانادا است که دارای رویدادها و فستیوال ها در کل طول سال است. با این حال اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبله 85 متری در حدود 1305 دلار است، فکر نکنید که صنایع همگانی مانند نفت و گاز در این کشور ارزان است و جز صرفه جویی در هزینه های اقتصادی شما خواهد بود بلکه هزینه آن برای دو نفر حدود 257 دلار در ماه در ادمونتون است زیرا ادمونتون عنوان گران ترین صنایع همگانی در کانادا را به خود اختصاص داده است. برای حمل و نقل عمومی هم می توانید انتظار پرداخت 95 دلار در ماه را داشته باشید. فستیوال بین المللی Fringe ادمونتون که در اواسط ماه اوت برگزار می شود، تنها از نظر اندازه نسبت به فستیوال Fringe ادینبورگ در رده دوم است. شما همچنین دسترسی آسان به دره رودخانه ادمونتون دارید که طولانی ترین بخش متصل به پارک های شهری در آمریکای شمالی است و همچنین 22 برابر بزرگتر از پارک مرکزی شهر نیویورک است که دارای 8 زمین گلف، 5 دریاچه و 150 کیلومتر مسیر پیاده روی چندکاره است. 
میانگین قیمت خانه: 323541 دلار

8.    ساسکاتون در استان ساسکاچوان: شهر ساسکاتون یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا است که دارای 2381 ساعت آفتاب سالانه است. این شهر در کنار رودخانه ساسکاچوان جنوبی قرار گرفته و ساکنین این شهر و بازدیدکنندگان می توانند از 120 هکتار پارک در کنار حاشیه رودخانه استفاده کنند و از آفتاب لذت ببرند. اگر به دنبال تفریح و سرگرمی می گردید حتما به فستیوال شکسپیر در کنار رودخانه بروید. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبلمان شده 85 متری در یک منطقه معمولی حدود 1247 دلار که هزینه خدمات برای دو نفر در ماه حدود 169 دلار است. غذا خوردن در منطقه تجاری به طور میانگین حدود 17 دلار و هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 82 دلار است. ساسکاتون دارای گرانترین سینه های مرغ، نان و دستمال توالت در کانادا است.
میانگین قیمت خانه: 320812 دلار

9.    مونترال در استان کبک: شهر مونترال علارقم داشتن قیمت بالای خانه، دارای روحیه شاد و نشاط است. در سال 2004 برای فستیوال بین المللی جاز مونترال، جمعیتی نزدیک به 250000 نفر به این شهر آمدند که با عنوان بزرگترین جشنواره جاز در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید. سالانه در اوایل تابستان رویدادی برگزار می شود که شامل 300 تا 400 نمایش رایگان است و همچنین برای فستیوال مشهور For Laughs بسیاری از مجریان و هنرمندان مشهور به این شهر می آیند.

میانگین قیمت خانه: 318982 دلار

 

 مونترال در استان کبک

 

10.    فورت مک موری در استان آلبرتا: قیمت خانه ها در فوت مک موری، بالا ترین در آلبرتا است که در فاصله 4.5 ساعت رانندگی از ادمونتون قرار گرفته است. خوشبختانه این بالا بودن قیمت ها با درآمد های ساکنین این منطقه جبران شده است: شرکت وام مسکن و خانه بیان کرد که میانگین درآمد خانوار در سال 2011 در این منطقه بالا تر از 177 هزار دلار در سال است. در این منطقه ماهیگیری، شکار و فعالیت های روباز برای ساکنین و بازدیدکنندگان وجود دارد. اما آن چه که واقعا این منطقه را خاص کرده، وجود چشم انداز زیبا و چشمگیر نورهای شمالی است زیرا فورت مک موری در پنجاه و ششمین خط موازی ( در نوار عرضی شفق قطبی) قرار گرفته است که این نورهای درخشان را می توانید در سرمای زیاد و شب های صاف و بدون ابر در بین ماه های اکتبر و مارس تماشا کنید.

ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی :

1.    مونکتون در استان نیوبرانزویک: شهر مونکتون با وجود این که بزرگترین شهر استان نیو برانزویک است، در واقع یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای زندگی در استان محسوب می شود. این شهر در شهرستان وستمورلند در جنوب شرقی نیوبرانزویک قرار گرفته و به دلیل موقعیت مرکزی آن نام مستعار شهر هاب یا هاب سیتی را بدست آورده است. هزینه زندگی در این شهر 6.3 درصد پایین تر از میانگین ملی است و هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه به طور متوسط حدود 835 دلار در ماه است. مانند بسیاری از شهر های ساحل شرقی کانادا، شهر مونکتون سالانه میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است. شهر مونکتون با وجود جمعیت بیش از 69000 نفر، به عنوان مؤدب ترین شهر کانادا خوانده شده است. 
میانگین قیمت خانه: 158561 دلار

2.    وینزر (Windsor) – اسکس در استان انتاریو: وینزر در جنوب بالا ترین بخش انتاریو قرار گرفته که توسط رودخانه دیترویت از هم جدا شده است. بخشی از وینزر در جنوب دیترویت، میشیگان در ایالات متحده قرار گرفته است. این شهر به شهر گل های رز و ساکنان آن به Windsorites شناخته می شوند. این تنها شهر کانادا است که از قسمت شمالی آن می توانید به ایالات متحده نگاه کنید.
میانگین قیمت خانه: 174396 دلار

3.    سنت جان در استان نیوبرانزویک: شهر سنت جان، بزرگترین شهر در استان نیوبرانزویک و دومین شهر بزرگ در استان های دریایی ماریتایمز است. این شهر در ساحل شمالی خلیج فاندی قرار گرفته است. در سال 2011 جمعیت آن به 127761 نفر افزایش یافت که جمعیت آن نسبت به سال 2006، 4.4 درصد افزایش داشته است.
میانگین قیمت خانه: 182129 دلار

4.    تندر بی در استان انتاریو: شهر تندر بی، پرجمعیت ترین شهر در شمال غربی انتاریو است که حدود 108359 نفر جمعیت دارد. جمعیت این شهر در طی قرن هفدهم با تجارت پوست توسط فرانسوی ها افزایش یافت و سرانجام به مرکز حمل و نقل بسیار مهم برای تاجران تبدیل شد. شهرت تجارت پوست در تندر بی ماندگاری زیادی نداشت و امروز این شهر را به خاطر تجارت پوستش نمی شناسند بلکه آن را به عنوان قطب دانش صنایع در زمینه های پزشکی مولکولی و ژنومی می شناسند.
میانگین قیمت خانه: 199642 دلار

5.    لتبریج در استان آلبرتا: شهر لتبریج، از نظر جمعیت بعد از شهر های کلگری، ادمونتو و رددیر به عنوان چهارمین شهر بزرگ استان آلبرتا شناخته می شود. لتبریج، مرکز تجارت، مالی، حمل و نقل و صنایع در آلبرتای جنوبی است. در این شهر به خاطر وجود کوه های راکی کانادا می توانید آب و هوایی معتدل تر و ملایم تر از بهترین مکان های آلبرتا را تجربه کنید. اقتصاد این شهر بر مبنای بهداشت، آموزش و مهمان نوازی است.
میانگین قیمت خانه: 239097 دلار

 

ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی

 

ارزان ترین شهر های کانادا برای دانشجویان :

در ابتدای این مقاله درباره گران ترین شهر های کانادا توضیح داده شد. مکان هایی مانند ونکوور و تورنتو ممکن است که برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا را داشته باشند اما زندگی در آن ها با بودجه دانشجویی بسیار دشوار است. خوشبختانه، شهر های دیگری در کانادا وجود دارند که نه تنها برای زندگی مقرون به صرفه نیستند بلکه دارای مدارس و دانشگاه های عالی نیز هستند. در لیست زیر به معرفی پنج تا از مقرون به صرفه ترین شهر های کانادا پرداخته شده است:  

1.    شربروک در استان کبک: شهر شربروک می تواند در صدر لیست ارزان ترین شهر های کانادا برای دانشجویان قرار بگیرد. این شهر در حدود 160 کیلومتری شرق مونترال قرار گرفته و به عنوان شهرک دانشجویی کبک شناخته می شود. در شربروک بیش از 40 هزار دانشجو در موسسه در حال تحصیل هستند که بیشترین تمرکز دانشجویان را در کبک دارد، به همین دلیل این شهر برای دانشجویان مقرون به صرفه هست. هزینه زندگی 5.6% کمتر از میانگین ملی است و اجاره یک آپارتمان یک خوابه معمولی حدود 800 دلار در ماه است.

2.    شهر لاوال در استان کبک: به طور کلی دانشجویان می توانند با صرفه جویی اقتصادی به تحصیل در استان کبک بپردازند. این امر به این دلیل است که کبک کمترین هزینه شهریه را در بین استان های کانادا دارد. با این حال، هزینه زندگی در بسیاری از شهر های کبک پایین تر از میانگین ملی قرار می گیرد. به عبارت دیگر، دانشجویان می توانند با انتخاب شهری که کمترین هزینه زندگی را دارد مانند شهر لاوال، مخارج خود را به حداقل برسانند. این شهر در 30 کیلومتری شمال غربی مونترال قرار گرفته و یکی از بزرگترین شهر های کبک است که هزینه زندگی در آن بیش از 9% پایین تر از میانگین ملی است.

3.    شهر مونکتون در استان نیوبرانزویک که در لیست ارزان ترین شهر ها برای زندگی به آن اشاره شده است.

4.    شهر ابوتسفورد در استان بریتیش کلمبیا: استان بریتیش کلمبیا با وجود هزینه های بسیار بالای زندگی در ونکوور به طور کلی به عنوان یکی از استان های گران برای زندگی تصور می شود. با این حال، استان های اقیانوس آرام کانادا، میزبان بسیاری از دانشجویان با بودجه دانشجویی است. یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای این استان، شهر ابوتسفورد است که بزرگترین شهر بریتیش کلمبیا محسوب می شود. هزینه زندگی در ابوتسفورد 3.6 درصد پایین تر از میانگین ملی است که باعث شده به ارزان ترین شهر در استان بریتیش کلمبیا تبدیل شود. دانشجویان بین المللی با یکی از متنوع ترین جمعیت کانادا در ابوتسفورد مواجه خواهند شد زیرا این شهر، سومین شهر کانادا با بیشترین اقلیت های قابل مشاهده است.

5.    شهر سنت کاترینز در استان انتاریو: شهر سنت کاترینز بزرگترین شهر در منطقه مشهور نیاگارای کانادا است. هزینه زندگی در این شهر با نرخ متوسط زندگی 0.5 درصد پایین تر از میانگین ملی با متوسط هزینه ماهانه یک آپارتمان یک خوابه حدود 1136 دلار قرار گرفته است. شهر سنت کاترینز به لطف هزار هکتار باغ ها، پارک ها و مسیر های پیاده روی به عنوان شهر باغ شناخته می شود. این شهر تنها در فاصله 20 دقیقه رانندگی از آبشار های نیاگارا قرار دارد. 

 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392