alt

آشنایی با جزیره مانیتولین (Manitoulin Island) در کانادا

 03 شهریور 1398   12:22
 0
 1093
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

آشنایی با جزیره مانیتولین (Manitoulin Island) در کانادا

به جزیره مانیتولین، قلب و روح دریاچه های Great Lakes کانادا خوش آمدید:

جزیره زیبای مانیتولین با چشم انداز منحصر به فردش، محل زندگی مردمان بومی و افسانه ها است که با تاریخ اروپا ورق خورده است و به شما تجربه تعطیلاتی فراموش نشدنی را ارائه می دهد. از تعطیلات خود در این جزیره لذت ببرید، این جزیره محلی است که زندگی در آن بدون هیچ استرسی همراه با جریان آب به آرامی حرکت می کند. با طلوع زیبای خورشید در جزیره مانیتولین بیدار شوید و صبحانه خود را در کنار دریاچه های زیبا و کریستالی این جزیره میل کنید و از تماشای ساحل بی انتهای جزیره لذت ببرید. 
مانیتولین در زبان اوجیبو به معنای جزیره روح است. این جزیره برای بومیان به عنوان مکان مقدسی باقی مانده، هرچند که سهمشان خالی از مشکلات نبوده است. شهر مانیتوانینگ (Manitowaning)، اولین محل اسکان اروپاییان بود این در حالی بود که شهر ویکومیکنگ (Wikwemikong) به عنوان تنها ذخایر سرخپوستان در کانادا باقی مانده بود. اولین شخصی که در این جزیره سکونت داشت یک کشیش یزوئیت فرانسوی به نام جوزف پونست (Joseph Poncet) بود که در اواسط قرن هفدهم برای مأموریتی به این جزیره آمد اما اقامت او طولانی نشد زیرا سرخپوستان ایروکوایز او و سایر بازدیدکنندگان را بیرون انداختند. این جزیره توسط مردمان بومی سوزانده شد تا بار دیگر زمین آن تمیز شود. مردمان بومی دوباره به این جزیره بازگشتند زیرا به عنوان تنها پناهگاه برایشان باقی مانده بود. هیئت اعزامی کاتولیک روم در سال 1838 به این جزیره فرستاده شد که کمتر از یک دهه بعد توسط یزوئیت ها پس گرفته شد. در سال 1845 پیمانی برای توافق با مردمان غیر بومی مطرح شد و رئیس ویکومیکنگ آن پیمان را رد کرد. این روز تاریخی در تاریخ جزیره ثبت شد. پلاک تاریخی انتاریو در موزه Assiginack به افتخار جزیره مانیتولین قرار گرفت. هنوز هم فرهنگ مردمان بومی در جزیره قوی باقی مانده است. 
جزیره مانیتولین، یکی از مقاصد برتر چهار فصل در انتاریوی شمالی است و برای علاقه مندان به طبیعت و فضای باز مناسب است. 
جزیره مانیتولین، جزیره ای با وسعت 2766 کیلومتر مربع در دریاچه هورون (Lake Huron) در استان کانادایی انتاریو قرار گرفته است که از خیلی جهات منحصر به فرد است: جزیره مانیتولین به عنوان بزرگترین جزیره آب شیرین در جهان محسوب می شود. همچنین این جزیره به اندازه کافی بزرگ است و بیش از صد دریاچه درون آن قرار گرفته است. در میان بسیاری از این دریاچه ها جزیره های کوچکی وجود دارند. در جزیره مانیتولین 12600 نفر به صورت دائمی زندگی می کنند. بیش از دو جین شهرک کوچک در مانیتولین وجود دارد که اولین ملت ها و شهر های آن بیش از 160 کیلومتر در میان جنگل های شمالی، دریاچه ها، رودخانه ها، خطوط ساحلی، مراتع و ... توسعه یافته است.
 اگر شما رویای تعطیلاتی در فضای باز در شمال غربی انتاریو را در سر دارید، این جزیره می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و شما می توانید به جستجو و گردش در کوه های لا کلوچ (La Cloche) بپردازید.

جزیره مانیتولین

در جزیره مانیتولین دوچرخه سواران زیادی وجود دارد اما هیچ مسیر مخصوصی برای دوچرخه سواری وجود ندارد. پس هنگام دوچرخه سواری محتاط باشید و فراموش نکنید که جاده را باید با ماشین ها به اشتراک بگذارید. جاده های پشتی جزیره خلوت تر و آرام تر از جاده های اصلی و بزرگراه ها هستند که می تواند برای شما ایمن تر و مناسب تر باشند.
در این جزیره سالانه جشنواره ها، موزه ها و رویداد های فراوانی مانند فستیوال فرهنگی ویکومیکونگ و Pow Wow برگزار می شود. Pow Wow یکی از رقابت های رقص بومی بین المللی به همراه صنایع دستی و هنر های محلی است. مسیر پیاده روی Great Spirit Circle جایی که شما گونه های گیاهی محلی و طریقه استفاده از آن ها را پیدا خواهید کرد. به بنیاد فرهنگی اوجبیو (Ojibwe) بپیوندید و از شنیدن داستان هایی که نقل می کنند لذت ببرید. از دومین ساحل آب شیرین بزرگ در انتاریو در خلیج Providence و همچنین موزه سنت جوزف آیلند بازدید کنید. در مسیرهای Cup and Saucer و Mounted Animal با اسم های جالبشان پیاده روی کنید. در اولین آخر هفته ماه آگوست فستیوال Haweater برگزار می شود که آن را به خاطر داشته باشید تا در این فستیوال شرکت کنید.
برای بسیاری از بازدیدکنندگان، جزیره مانیتولین مانند بازگشت به روزهای خوب قدیم است. مانیتولین شهری کوچک و دوست داشتنی با مردمانی مهربان هست و شما می توانید تجربه عالی از این شهر داشته باشید: بستنی ازچرخ دستی بستی فروش بخرید، به ماهیگیری در اسکله بپردازید، در هنگام غروب آفتاب قایق سواری کنید و یا در کنار آتش کمپ بنشینید و به داستان شخصی که در پایین جاده همه چیز را تعمیر می کند گوش بدهید. 
برای بسیاری از بازدیدکنندگان، این مکان مانند انفجار بیان فرهنگ روستایی کانادا است که ترکیبی غنی و بارور از فرهنگ بومی آنیشنابگ (Anishnaabeg) – مردمان وودلند – و فرهنگ نسل مهاجرین کوشا است که در میان مزارع، شهر ها و جوامع مانیتولین ظهور کرده است.
از جاذبه های دیدنی جزیره مانیتولین علاوه بر مسیر های پیاده روی نام برده شده، می توان به آبشار Bridal Veil ، ساحل Providence Bay، گالری هنری Mishibinijima، پل معلق آهنی Little Current و ... اشاره کرد.
برای دسترسی به این جزیره شما می توانید از یکی از راه های زیر استفاده کنید:
پل معلق در Little Current که در ناحیه شمال شرقی جزیره قرار دارد جزیره مانیتولین را به بزرگراه انتاریو متصل می کند. از آنجا کمتر از 2 ساعت رانندگی به شهر Sudbury و حدود 6 ساعت رانندگی به شهر تورنتو می رسید.
راه دیگر استفاده از کشتی های مسافربری است که از اواسط ماه مه تا اواسط ماه اکتبر کشتی مسافربری MS Chi-Cheemaun از توبرموری (Tobermory) به دهکده بی موت جنوبی (Baymouth) در ناحیه جنوب شرقی جزیره سفر می کند. در نورتلند (Northland) انتاریو می توانید از سرویس های اتوبوسرانی به جزیره مانتولین استفاده کنید.
 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392